200 Kumsalıyla Korsika’yı Denizden Keşfedin!

27 Mart 2018

Korsika’dan Sardinya’ya Yelken Açıyoruz!

Korsika muhteşem sahili, yüzlerce kuş türünü barındıran ormanları, denizlerinde balinası ve yunusuyla, dağ yürüyüşlerinde peşinize takılan meraklı tilkileriyle, apayrı bir flora-faunaya sahip coğrafyasıyla kesinlikle keşfe değer… Yumuşacık Akdeniz ikliminin esintisinde bu muhteşem adayı yelkenli veya katamaran ile denizden keşfetmek ise rüya gibi bir deneyim… 

1. Gün    Ajaccio-Propriano | 26 DM 

Ajaccio Limanı’ndan teknemize geçip, mürettabatla tanışıyoruz.Liman gümrük işlemlerimizden sonra, yelken açmaya hazırız…Kan kırmızı topraklara sahip huzurun adı Sanguinaires Adaları, kendini deniz kuşlarıyla yunuslara teslim etmiş durumda. Ajaccio açıklarındaki bu adalar, nice şaire ve yazara ilham vermiş…

Valinco koyuna kendini saklamış sevimli bir liman kasabası olan Propriano, çevresindeki plajlarla oldukça keyifli. 150 yaşındaki kasabanın merkezindeki Notre Dame de la Misericorde kilisesini ve tepelerinde yer alan manzara köyü Sartene’yi sakın kaçırmayın.
Geceleme: Propriano Limanı ya da etraf koylar 

2. Gün    Propriano- Bonifacio| 35 DM 

Propriano etrafındaki doğal plajlar ve su sporları aktiviteleriyle vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Muazzam güzellikteki Col de Bavella için direksiyona geçebilir ve dağ köylerini seyre çıkabilir, Zonza’daki kaya havuzlarında ya da yürüyüş parkularında doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Öğleden sonra Bonifacio’ya doğru yelken açıyoruz. Güney şeridinin göz bebeği Bonofacio, Sardinya’dan bir öpücük uzaklığında:  Yunanlılar zamanında Korsika’ya “Kalliste” demişler: Yani güzel ada! Bu benzetmenin sualtı mağaraları ve civar adalarıyla, denizci ve koloni ulus olan Yunanlılarından kadrajından çıkmamasına şaşırmamak gerek. Bonofacio, amatör balıkçılıktan, dalmaya, aklınıza gelebilecek tüm su sporlarıyla özellikle deniz ve yelken tutkunlarını mıknatıs gibi çekiyor. Akşam bu ışıltılı şehri keşfe çıkın ve kendinizi gastronomik bir maceraya bırakın.
Geceleme: Bonofacio Limanı 

3. Gün   Bonifacio-Cavallo| 6 DM 

Bugün size birkaç seçenek sunmak istiyoruz, zira bir günün “48 saat” olduğu bir zamanımız olacak: Bonifacio ve jet-set’in gözdesi Cavallo adaları etrafında yelken ve su sporları yapabilir, günlük hayatın bir parçası olabilirsiniz. 

Mühendislik harikası Roma’nın zamanında inşaatları için taş ocaklarına çevirdiği Cavallo,  granit zenginidir: Şekilleri ve renkleriyle büyüleyici olan ada, lüks-butik ve niş otelleri ve belli bir gustoya hitap eden restoranlarıyla yat tutkunlarını mıknatıs gibi çekiyor.

Sorba’ya uğrayarak limon aromalı Korsika bisküvileri alıp, Bonifacio’nun Ortaçağ mimarisiyle bezeli sokaklarını ve kiliselerini keşfedin… Şehrin kayalık yüzüne oyulmuş 187 basamaklı Kral Aragon’un taş merdivenlerini mutlaka görün. Rotamıza ve akıntı-rüzgâr koşullarına göre, kaptanımız denizden de seyir imkânı verecektir.
Geceleme: Bonofacio Limanı ya da etraf koylar

4.Gün   Bonifacio-Maddalena Adaları| 16 DM 

Fransız sularından ayrılıp İtalyan sularına yelken açıyoruz. Birbirine oldukça yakın bu iki  etkileyici adanın inanılmaz farklılığı sizi şaşkınlığa düşürecek: Korsika’nın “vahşi tabiatı” yerini Shirley Bassey’in ışıltılı Smerelda sahillerine  bıraktığında bambaşka bir dünyaya adım attığınızı fark edeceksiniz.

Öncesinde daha bakir ama İtalyan Maddalena Adaları bizi karşılayacak, bir şekilde “Akdeniz’de hissettirmeyecek.” Zira adalar, Karayipler’in kayalık olan ikizi gibi: 55 küçük adacığıyla, Sardinya’nın bakir kumsal cenneti Maddalena, sizi Akdeniz’in en mavi sularıyla karşılayacak. Küçük bir bilgi, bu adaların tarihte bilinen ilk sakinleri, Korsika’dan hem kendilerini hem de sürülerini tehlike’ye atarak kanalı geçmeye çalışan Fransız çobanlar olmuş! Gün boyu denizin ve kumun keyfini çıkarıyoruz.
Geceleme: Maddalena Adalarında  koylar

5. Gün   Maddalena Adaları-Porto Cervo| 11 DM 

Medeniyete dönmeden,  Maddalena adalarının ve su sporlarının tadını çıkarıyoruz zira bugün, Sardinya’yı Jet-Set’in kalbi yapan Smerelda kıyılarına demir atacağız. 1960’larda Bridget Bardot St. Tropez’i nasıl bohem-chic akımıyla dünyaya duyurduysa, eş zamanlı olarak Shirley Bassey’de Smerelda kıyılarına şöhret kazandırmıştır. Tesadüf değil, bugün de sinema ve müzik dünyasının yıldızları bu kıyılara akın etmektedir. Yat Kulübü Costa’da Denzel Washington ve ya Monaco Prenses’ Caroline ile karşılıklı oturup kokteyllerinizi yudumlayabilirsiniz desek, sanırım abartmış olmayız.

Bugün sizi Akdeniz’in 1.sınıf sahil trendlerine ve kaptanımızın rehberliğine bırakıyoruz… Akdeniz büyüsünün şehirleştirilmiş bir taklidi olan Porto Cervo ütopik kurgusunu  Yunan, Kuzey Afrika, İspanyol ve İtalyan mimarisinin sentezine oturtmuş, Endülüs’ten esinlenmiş bir liman. Etrafını çevreleyen Sardinya’nın doğal ve bakir güzelliklerinin karşısında, aslında tam olarak temsil ettiği markanın ta kendisi: Porto Cervo kesinlikle 1.sınıf seyyahlara, 1.sınıf  “tatil köyü” anlayışıyla yaratılmış. 
Geceleme: Porto Cervo Limanı

6. Gün   Porto Cervo-Cala di Volpe | 8 DM 

Sardinya’nın Sardinyalı olmayan Cervo’sundan sonra, James Bond’un favorisi Cala di Volpe’sine demir atacağız. Özellikle Bermuda-mavisi deniziyle efsaneye dönüşen Cala di Volpe’de, sabahtan deniz ve su sporları keyfi yapıp bol bol midye yiyiyoruz Öğleden sonra ise Sardinyalı hayatı deneyimleyebileceğiniz San Panteleo dağ köyüne bir kaçamak hayli keyifli olacaktır. Canayakın ve bohem atmosferiyle San Panteleo belki de Sardinya’nın en lezzetli deniz mahsüllerini tattıracak. Köyün ağaç oyma sanatında ustalaşan zanaatlarlarına hayran kalacaksınız! Bu sevimli köy, kırsal kültürü ve folklorüyle gurur duyarken, geleneklerini de gayet “partileştiren” bir bir mizaca sahip. Dolayısıyla sürprizle dolu bir gün olabilir!
Geceleme: Cala di Volpe ya da etraf koylar

7. Gün    Cala di Volpe-Olbia | 19 DM 

Mavinin tonlarında ve Akdeniz’in tuzunda son günümüz. Öğlene kadar keyif yapıp Olbia’ya ya yelken açıyoruz. Her ne kadar pırıltılı Smerelda’yla kıyaslanıp üvey evlat muamelesi görse de, Olbia’da tahmin edebileceğinizden fazlası var. Büyüleyici mimarisinin içine konuşlanmış şarap mahzenleri, butikleri ve sevimli pizzacılarıyla eski ve otantik bir şehir görüyoruz. 11.yy’a tarihlenen, Mikro-estetik güzeli ama ağırbaşlı San Simplicio Basilikası, Mimar Vanni Macciocco’nun tasarladığı Arkeoloji Müzesi muhakkak görülmeli. Gallura bölgesinde yer alan Tenute Olbios şarap evi, canayakın ev sahipleri ve yöresel peynir, kurutulmuş et lezzetleriyle gastronomik bir keyif verecek.
Geceleme: Olbia Limanı 

8. Gün    Olbia-Tekneden Ayrılış 

Keyifli bir sabah kahvaltısından sonra Kaptan ve mürettabatla vedalaşıp, havaalanına hareket ediyoruz.

Önemli Bilgiler

 • Program yelkenli ve/veya katamaran tipi tekne ile planlanmıştır. Daha farklı bir rota veya motor tekne talebinde, programda değişiklik olacaktır.
 • Günlük seyir maksimum 4 saattir.
 • Belirtilen mesafeler (DM-Deniz Mili) ortalama alınmıştır.
 • Önerilen programın uygulanması hava koşullarına bağlıdır. Kaptan, uygun gördüğü koşullarda rotada değişiklik yapabilir.
 • Tender ve Su sporları ekipmanları tekne tipine göre farklılık gösterir.
 • Korsika yelken programında bahsi geçen yelkenli tipi katamaran, “özel kiralamadır.”
  Belirtilen bütçeye ve tekne tipine göre fiyatlandırılacaktır.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.