Şehre Yakın, Doğanın İçindeki En Keyifli İnziva Otelleri

30 Kasım 2021

Hepimizin doğayla buluşmaya, şehirden izole olup birkaç gün dinlenmeye ihtiyacı var. Şehirden fazla uzaklaşmadan, kendi özel aracınızla gidebileceğiniz; kalabalıklardan, binalardan uzakta doğayla baş başa olabileceğiniz şehre yakın inziva köşelerini sizler için hazırladık.

Bolu’nun harika doğasını kucaklayan Abant’tan Şile’ye, huzuru çağrıştıran Sapanca’dan Kastamonu’ya, Kaz Dağları’ndan Safranbolu’ya, Ağva’dan Eceabat’a uzanan şehre yakın inziva otelleri:

Parma Sole, Şile

Parma Sole başından sonuna kadar size unutulmayacak bir deneyimin kapılarını açıyor. “Tarladan Sofraya” anlayışı ile yeni tatlar denemekten geri durmayan Parma Sole; yemyeşil bir arazinin içinde, İtalyan mimariye sahip butik bir otel. Rafine Parma ve klasik İtalyan lezzetleri, yabancı ve ağırlıklı olarak yerli butik üreticilerin yer aldığı şarap kavından şaraplar ile dengeli bir eşleşme yapılarak sunuluyor. Parma Sole mimari ve dekorasyon olarak aynı konsepte sahip 122 odaya sahip.

Robin’s Nest Eco Resort, Ağva 

Hem doğası hem de milattan önceye uzanan tarihiyle Ağva, İstanbul’dan çıkıp nefes almak istediğimizde bizi hep kucaklayan köylerden biri.  Ağva’nın keyifli doğasında, Göksu nehri kıyısında 8 dönüm yemyeşil bir bahçe içinde yer alan Robin’s Nest huzur dolu. Ihlamur ve çam ağaçları arasına yuvalanmış iki katlı ahşap bungalovlar şeklinde 35 rustik odasıyla doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Casa Lavanda, Şile

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta köy hayatının içinde, kendinizi doğaya teslim edip, kendinizle zaman geçirebileceğiniz en huzurlu ve romantik adreslerden biri Casa Lavanda! Meşe, çam ve kayın ormanlarının arasına saklanan Ulupelit Köyü’nde yer alan Casa Lavanda Boutique Hotel bir aile işletmesi ve bu detay size kendinizi evinizdeymiş gibi hissettiriyor. 21.000 m2 lik yeşil alanında sadece 14 odasıyla hizmet veren butik otel doğayla uyumlu mimarisi, sıcak dekorasyonu, sakin ve huzur veren atmosferiyle şehirden kaçışın en romantik hali. Şile’deki küçük üreticileri destekleyen Casa Lavanda’da malzemenin en iyileriyle hazırlanan rafine Akdeniz Mutfağı hakim.

Taksim International Abant Palace Hotel

Türkiye’nin ender doğal parklarından biri olan Abant, eşsiz tabiatı ile dört mevsim birbirinden özel manzaralar sunuyor ziyaretçilerine. El değmemiş güzelliğine maksimum saygı duyularak, doğayla uyumlu bir şekilde inşa edilen otelleri çok seviyoruz! Bu otellerden biri de Taksim International Group Hotels çatısı altında olan Abant Palace Hotel. Farklı kategorilerde 165 odası olan otelin farklı yeme-içme seçenekler ise size farklı alternatifler sunuyor. Manzaranız sadece doğa olsun istiyorsanız doğru adrese geldiniz!

Abant Lotus Hotel

Sakin, huzurlu, zevkli ve konforlu… Abant Lotus Otel misafirlerine yaşatacakları deneyimi böyle özetliyor  Abant’ın eşi zor bulunan doğasında küçük bir aile işletmesi olan Abant Lotus Hotel bir ev sıcaklığı hissiyatı ve konforuyla karşılıyor sizi. 27 odalı Abant Lotus’un iç mekânları ahşap mobilyaların sıcaklığı ile dekore edilmiş. Otel dekorasyonunda tercih edilen taş duvarlar, şömine, ahşap mobilyalar, yüksek tavan ortak alanları ile tam bir dağ evi hissiyatını veriyor. Zevkli kütüphanesi ile kendinize zaman ayırmanız için harika bir alan yaratan otelin bir özelliği de taze yöresel ve köy ürünleri ile hazırlanan Türk kahvaltıları. Şömine karşısında bir şeyler içmek, doğada yürüyüşe çıkmak, sadece doğanın sesine kulak vermek istiyorsanız Abant Lotus sizi bekliyor. 2018, 2019 ve 2020 yıllarında Tripadvisor’da kullanıcıları tarafından oylanan ve son üç yıldır dünyanın en beğenilen 10 oteli arasına giren Abant Lotus Otel her mevsim çok keyifli. Kendinizi ödüllendirmek için otelin SPA’sına randevunuzu almayı da unutmayın!

İksir Resort Town, Kastamonu

İksir Resort Town Kastamonu iline 30 km. mesafedeki Daday ilçesinin Kelebek Vadisi’nde doğanın kucağında bir yaşam kasabası… Ballıdağ’ın bol oksijeni ile büyüleyici bir doğanın kalbinde yer alan İksir Resort Town’da açık havada bolca vakit geçirip dinlenmeye; toprağa dokunup, patikalarda yürümeye; ağaçları, bitkileri tanıyıp hayvanlarla ilgilenmeye ve muhteşem doğa fotoğrafları çekmeye ne dersiniz? Doğa içerisinde eşsiz bir konaklama deneyimi ve birbirinden eğlenceli aktiviteler ile güzel bir doğa tatili için İksir Resort Town sizleri bekliyor. Binicilik dersleri alabilir, doğada Atlı Safari yapabilir, otele 18. Km uzaklıkta bulunan Ballıdağ bölgesinde ve Daday Safranbolu yolu arasında bulunan Eflani bölgesinde Sarıçam ve Karaçam ormanlarının içerisinde trekking yapıp, yabani hayatın içinde bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

1926 yılında aile meskeni olarak inşa edilen İksir Hanım Konağı 1200 m² kullanım alanına sahip bir kültür varlığı. Haremlik ve selamlık olmak üzere 2 bölümden oluşan, toplamda 3 ana kat ve bir çatı katı olarak inşa edilen konak içerisinde 24 adet oda bulunuyor. Konağın dekorasyonunda özellikle geleneksel detaylar korunmaya çalışılmış, odalarda dantel perdeler, el işi örtüler kullanılmış. Geçmişte ailelerin ortak yaşam alanları olan 6 adet sofa bölümü bugün okuma ve dinlenme alanları olarak kullanılıyor. Sofaların sakin ve huzurlu ortamlarında kitap okuyabilir, aileniz ya da arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebilir, kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Nadas Kazdağları

Kazdağları’nın müthiş doğasında doğalın içinde bir deneyime hazır olun. Nadas’ta her an, doğanın sonsuz güzelliğinden birisi size eşlik edecek! Doğanın kalbinde, sakin ve her biri farklı hisler uyandıran 14 farklı hikaye ile buluşacağınız 10 oda, 3 villa ve Nadas X Suite ile hizmet veren tesiste Kazdağları’nın yaşam sevinci ile arının, rahatlayın, bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu doğadan sofraya uzanan lokal lezzetler ile besleyin. Aromaterapi, meditasyon, yoga, arınma terapileri ve müzik dinletileriyle ruhunuzu Kazdağlarının yaşam enerjisiyle doldurmaya ne dersiniz?

Perlacia Hotel Adatepe

Perlacia Suit & Hotel Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı, Kazdağları eteklerinde, tamamen korunmaya alınmış doğası, masalsı taş evleri ve asırlık çınarlarıyla, dünyanın oksijen oranı en yüksek yerlerinden Adatepe Köyü‘nde yer alıyor. Adatepe doğasının birer parçası olan Eski taş evlerin aslına uygun restorasyonları yapılarak tüm ayrıntıları düşünülerek hazırlanmış odaları ve suit-vilları ile huzur dolu bir ortamda sakin vakit geçirmek için ideal. İlyada destanında, Zeus’un Truva savaşını seyrettiği yer olan ve Zeus sunağına ev sahipliği eden, Kaz dağlarının el değmemiş ve özenle korunmuş doğasında konumlanan Margu Restaurant ise dünya ve akdeniz mutfağından en özel lezzetleri konuklarıyla buluşturuyor.

İda Blue Adatepe

Doğanın tüm güzelliklerini içinize çekebileceğiniz ekolojik bir tatile ne dersiniz? Kaz Dağları’nın en özel noktası olan Adatepe Köyü, hem tarihi hem eşsiz doğası hem de birçok aktiviteye elverişli konumu ile keyifli bir dinlence yeri. “Yavaş yaşam” felsefesinin tam anlamıyla deneyimlenebileceğiz Adatepe Köyü’nde aslına uygun olarak restore edilmiş üç adet taş Rum evinden oluşan Ida Blue, adını bahçesinde yetişen doğal bitkilerden alan dokuz odası ile ekolojik tatil severleri bekliyor. Tatil anlayışınız ‘’dinginlik’’ ile eş değerse, Ida Blue hafızanıza kazınacak doğal lezzetler ile dingin bir yolculuğa davet ediyor. Mutfağında kullandığı ürünlerin hepsi lokal üreticilerden gelen Ida Blue’da bugüne kadar denediğiniz en lezzetli kahvaltıyla tanışacaksınız!

Simurg Inn, Ayvacık / Çanakkale

Ayvacık’ın Ahmetçe Köyü’nde, yeşillikler içerisinde bir huzur tapınağı Simurg Inn… Yemyeşil bir tepeden masmavi Ege Denizi’ne bakarken sonsuz huzurun ne demek olduğunu kuş ve yaprak sesleri fısıldıyor kulağınıza… Adını zümrüd-ü anka kuşu Simurg’dan alan, ruhun yücelmesini ve yaşarken yeniden doğuşu ifade eden felsefesiyle kurulan bir butik otel… Sadece 8 odanın yer aldığı butik otel sizi yemyeşil doğayla, hayvanlarla bir araya getirirken aslında sizi, sizinle yeniden tanışmaya davet ediyor. Her şeyin doğalı, her şeyin basit hali burada daha da anlamlı.

Kozluhan Hotel, Kozlu Köyü / Ayvacık

Kozlu Köyü, Kaz Dağları’nın Edremit Körfezine bakan yamaçlarında yer alan yaklaşık 2500 yıllık bir yerleşim merkezi. Tarihi Assos’un hemen yukarısında kurulmuş olan Kozlu Köyü, olağanüstü bir coğrafyanın ortasında, taş evleri ve küçük meydanlarıyla sizi zaman ötesi bir ortama götürüyor. 80 haneli Kozlu Köyü’nün bir parçası olan Kozluhan Otel sizi bu güzel köyün taş evlerinde yer alan 14 odada ağırlıyor. Odalar aradığınız konforu bulabileceğiniz şekilde ve tamamen mekanın ruhuna uygun olarak dekore edilmiş. Her ayrıntısıyla yörenin geleneklerine ve tarihi dokusuna yakışan bu estetik ve sıcak mekanı çok seveceksiniz.

Bengodi, Eceabat / Çanakkale

Çanakkale Eceabat’ın eşsiz doğasında tarih ve gastronomi ile buluşmaya ne dersiniz? Haziran 2021’de açılan, geleneksel rustik tarzın ögeleri ile tasarlanmış doğal taş kaplama binası ve Asmalı Avlu etrafındaki toplam 20 odası ile Bengodi; Asmadan Bağları, şarap müzesi, gurme restoranı ve şarap mahzeni ile kesinlikle keşfe değer! Asmadan Winery‘de özel bağ evinde şarap tadımı yapabilir; Avrupa’da ilk ve tek olan Şarap Müzesi Asmadan Müze‘yi gezebilir; otelin içinde yıllanmış şarapların fıçı olarak sergilendiği şarap mahzenini keşfe çıkabilir; Bengodi Potina mutfağının gurme lezzetlerini tadabilir; Spa keyfi yapabilir, Kor Salon’da Piri Reis Kitapları ve Piri Reis Koleksiyonu ile tarihe dokunarak keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Hotel Caeli, Eceabat / Çanakkale

Yemyeşil bir doğa içerisinde, bağlarla çevrili bir arazide, bir yanıyla kusursuz bir şarap evi diğer yanıyla eserleriyle sanat galerisini aratmayan Hotel Caeli. Lüks tanımını sanat, lezzet ve şarapla buluşturan Hotel Caeli’den sadece bir konaklama yeri olarak bahsetmek büyük haksızlık olur. Sofistike lüks anlayışı ile misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan otel bu amacına kesinlikle ulaşıyor! Kendi bağlarında yetişen üzümlerden üretilen şarapları, özel tedavi ve bakımların uygulandığı SPA tesisi, çağdaş sanat koleksiyonu; yerelin ve doğalın merkeze alındığı gurme mutfağı ve elbette özenle dekore edilen konfor ve şıklığı buluşturan odalarıyla benzersiz! İsimlerini dünyanın seçkin üzümlerinden alan 21 odası da ev şıklığında.

Richmond Nua Wellness-Spa, Sapanca

Türkiye’nin ilk ve tek destinasyon Spa’sı olma özelliğine sahip olan Richmond Nua keyifli, huzur dolu bir mola için sizleri bekliyor. Sapanca Gölü’nün kıyısında yer alan otel RICHMOND zincirinin 5 yıldızlı servis ayrıcalığını tüm alanlarında yaşatıyor. World Luxury Hotel Awards tarafından farklı ülkelerdeki tatil severlerin oyları ile “Dünyanın En Lüks Spa”sı ödülüne layık görülen Richmond Nua’nın tüm ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanan farklı kategorilerdeki toplam 131 odası Sapanca Gölü manzarasının huzur ve dinginlik veren atmosferiyle tamamlanıyor. İyi yaşam konseptini, dekorundan servisine kadar her detayda sunmaya odaklanıyor. Restoran alternatifleri, doğa aktiviteleri ile şehirden kaçış için en keyifli adreslerden biri olan otel 14 yaş ve üzeri misafirleri ağırlıyor.

NG Sapanca Enjoy

5 yıldızlı otel algısına yeni bir boyut kazandıran NG Sapanca Enjoy, benimsediği “Hayat Enjoy’da güzel!” felsefesini otelin her alanında ve mekânında yaşatıyor. Harika bir doğa içerisinde modern mimaride, lüks detaylarla dekore edilen otelin orman, havuz ve göl manzaralı 246 Deluxe, 4 Suite olmak üzere toplam 270 odası bulunuyor. Hem çiftler, hem çocuklu aileler hem de kurumsal konaklamalar düşünülerek tasarlanan otel, herkesin hayalindeki tatili yaşatmakta iddialı. Pandemi sürecinde Türkiye’nin yeni açılan ilk büyük oteli olma özelliğini taşıyan NG Sapanca Enjoy, Türk ve dünya mutfaklarından sunduğu lezzetleri, doğa aktiviteleri ile tam bir inziva adresi.

Elite World Sapanca Hotel

Doğa, SPA, Wellness ve aile oteli konsepti ile 2019 yılında açılan Elite World Sapanca Hotel, Sapanca’nın huzur veren doğasıyla tamamlanıyor. Doğallığı merkezine alan otelin 5 farklı kategoride toplam 500 odası bulunuyor. Doğadan aldığı ilhamı tüm otel dekorasyonuna yansıtan Elite World Sapanca Hotel’in tüm odaları modern bir çizgide ve sıcak tonlarla dekore edilmiş. Konforlu ve aydınlık odalar otel avlusu, orman veya gölet manzaralı. Farklı konseptlerdeki restoran ve kafeleri sizi gastronomi yolculuğuna çıkarıyor.

Gazelle Resort & SPA, Bolu

50 dönümlük bir meşe ormanının içinde, bölgedeki tek yeşil 5 yıldızlı otel olan Gazelle Resort & SPA sizi, doğada ağırlarken bizim de tabiatın birer misafiri olduğumuzu unutmuyor. Tek bir ağaç kesilmeden, doğaya zarar vermeden inşa edilen otel projesi 300 yıllık bir meşe ağacını koruyabilmek için tamamen değiştirilmiş! Sürdürülebilir turizm felsefesi ile hareket eden otelin odaları size ev konforunu aratmazken sade dekorasyonuyla tüm ilginizi doğaya vermenizi istiyor.

Gökçüoğlu Konağı, Safranbolu

Sokaklarında gezerken, zaman yolculuğuna çıktığınızı hissettiren; sakinliği ile kendinizi keşfetmeniz için fırsatlar yaratan Safranbolu’nun ruhunu yaşayacağınız bir tatil arayışında iseniz Gökçüoğlu Konağı aradığınız yer olabilir! 135 senelik geçmişi olan konak, bir kereste tüccarı tarafından “yazlık ev” olarak kullanmak amacıyla inşa edilmiş. Bu sebepten Safranbolu’nun Bağlar Bölgesi’nde bulunuyor. 2010 yılında restore edilen Gökçüoğlu Konağı’nın, her biri farklı konseptlerde tasarlanmış toplam 8 odası var. Otel konsepti için, “modern bir butik otel ve klasik bir Osmanlı Konağı temalarının dengeli birleşimi“ denilebilir. Odalarda, konağın genel dokusuna uygun ahşap mobilyalar tercih edilmiş. Geleneksel sedirler ve kadife kumaşlarla kaplanmış “josephine” tarzı koltuklar, daha önce bahsettiğimiz klasik-modern sentezinin en güzel örneklerinden. Adını, Dünyanın en nadide bitkilerinden olan “Safran”dan alan bu eşsiz kent, sizi bolca yürütecek, bolca şaşırtacak en önemlisi de bolca dinlendirecek. İster ailecek ister sevdiğinizle gidin, Safranbolu’yu çok seveceğinize eminiz!

Şehirden kaçış otelleri hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.