Ramazan Bayramı Seyahat Önerileri

20 Mayıs 2019

 

Şeker (Ramazan) Bayramı yaklaştı… Henüz tatil programı hazır olmayan gezginler için yurt içi ve yurt dışı bayram tatili önerilerini hazırladık. İtalya’nın her yeni gün yıldızı daha çok parlayan adası Sicilya, Danimarka’nın tasarım şehri Kopenhag, görsel cennet olan Fransız Rivierası, Akdeniz’in ruhunu kaybetmeyen kasabası Kaş, bulutların üzerinde sizi dansa davet eden Karadeniz, mavi ve yeşilin en masalsı buluşması Marmaris ile bayram önerileri…

Yurt İçi

Kaş

kaş türkiye

Özellikle Nisan-Ekim aylarında cıvıl cıvıl olan Kaş, ulaşımın kolay olmaması sayesinde özgünlüğünü korumaya devam ediyor. Akdeniz’in cömert yeşili ve turkuaz mavi sularıyla buluşan Kaş gerçekten yüzölçümü küçük etkisi büyük sahil beldelerinden. Havaların Akdeniz’de erken ısınmasıyla Haziran’da yazı çoktan getiren Kaş’a gelmek sadece Kaş’ta kalmak değil elbette. Aracınızla civarı da gezmenizi tavsiye ederiz. Kalkan, Kekova Tekne Turu, günübirlik veya bir gece konaklamalı Yunan adası Meis ile Kaş gezinizi unutulmaz kılın!

Doğu Karadeniz

pokut yaylası doğu karadeniz

Henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş ve keşfedilmeyen güzellikleriyle maceralı ve çok daha cazip bir rota Doğu Karadeniz… Sürpriz dağ yollarına, tepeleri aşarken bir anda karşınıza çıkacak özel bir manzaraya, tadını asla unutamayacağınız yayla lezzetlerine hazır olmalısınız! Özellikle tam bir doğa ve spor tutkunuysanız yaylalarda yapacağınız yürüyüşler, tırmanışlar yaşadığınız anları daha değerli kılacak. Kimi zaman bulutlardan göz gözü görmeyecek kimi zaman bulutların üzerinde dans ediyormuş gibi hissedeceksiniz. Borçka-Artvin, Macahel Köyleri, Çamlıhemşin’in bilinmeyen yayları, Arhavi rotanızda olmalı.

Marmaris

turunç marmaris

Bereketini gökyüzünde parlayan güneşten alan Marmaris… Bahçelerde açan çiçeklerin, yemyeşil ormanları, kıvrımlı yolların sizi götürdüğü eşsiz kıyı kasabalarına kadar Marmaris duyuları uyandıran bir yolculuk. Yılın 6-7 ayı yaz şenliğinde geçen havasıyla Marmaris özellikle gizli koyları ile bir cevher! Dilerseniz mavi yolculuk yaparak keşfedin dilerseniz Hisarönü-Orhaniye-Selimiye-Söğüt rotasını takip edin! Turunç-İçmeler rotası ya da Bozburun’da kendinizi gerçek dünyadan soyutlamak diğer cazip alternatifler! Seçim sizin…

Yurt Dışı

Sicilya, İtalya

taormina sicilya

Sicilyalılarla konuştuğunuzda çoğundan “Biz Sicilyalıyız” vurgusunu duyacaksınız! Farklı bir kimliğe sahip olduklarının altını çizen Sicilyalılar, İtalya’ya bağlı olsalar da yaşam felsefeleriyle ayrıştıklarını vurguluyorlar. Dillerinde, davranışlarında, mutfağında, dininde, geleneklerinde Roma, Yunan, Bizans, Arap, Norman, Katalanca, Angevin ve Aragon kültürlerinin parçalarını taşıyan Akdeniz’in çarpıcı adası bir kültür hazinesi gibi. Bir yanda tarihi kasabaları, bir yanda antik kalıntılar, diğer yanda şaşırtıcı derecede güzel olan koylar… Büyük bir ada olan Sicilya’da kendinize bir rota belirlemeniz gerektiğini de unutmayın!

Kopenhag, Danimarka

kopenhag

İlk bakışta büyük bir kasaba izlenimi veren Avrupa’nın yükselişte olan başkenti Kopenhag… Hazır kuzeyin soğuk havaları etkisini yitirmişken bu tasarım şehrini keşfetmenin tam sırası. Dünya standartlarında müzelere, sanat galerilerine, mağazalara ve restoranlara sahip olacak kadar büyük ancak her yere kolay erişebilecek kadar da küçük bir şehir Kopenhag. Ve bu şehri keşfetmeniz için en güzel ve keyifli yol kesinlikle bisiklet kiralamak!

Fransız Rivierası, Fransa

menton

Fransız Rivierası’nda yatlar kıyıları doldurmaya başlamışken, sahil şehirleri tüm neşesine kavuşmuşken güneşin ve eğlencenin tadını çıkarmalısınız. Bu kez Saint Tropez, Cannes, Nice ve Monaco’nun dışında bölgenin en güzel kasabalarını gezmenizi öneriyoruz. İtalya sınırına yakın olan hilal şeklindeki koya yayılan Menton, Alpes-Maritimes dağları arasında parlayan Peillon, 14. yüzyılda kurulan Villefranch-Sur-Mer, içinizi coşkuyla dolduran Antibes, Ortaçağ ruhunu yaşatan Vence, Nice şehrinin tepesinde yer alan ve eşsiz manzaralara tepeden bakan Èze bizim favorilerimiz.

Kaynak: Jabiroo

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.