Lavanta Kokulu Köy Eşliğinde Rengârenk Isparta

23 Mayıs 2019

Bizim Provence’ımız, bizim lavanta tarlalarımız: Kuyucak Köyü, Isparta… Yıllar içerisinde kente yapılan göçlerle yaklaşık 300 kişilik bir nüfusun kaldığı köyün kaderi 1975 yılında Fransa’dan getirilen 30 lavanta fidesi ile değişmiş. Bugün, bu ülkenin en kıymetli topraklarından olan lavanta kokulu köy Kuyucak Torosların eteğinde kurulan bir umut ışığı aslında.

Gelecek Turizmde’nin katkılarıyla adını dünyaya duyuran bir projeye dönüşen Kuyucak Köyü günümüzde Türkiye’nin lavanta üretiminin %93’ünü karşılıyor. Harika değil mi?

Gelin siz de bu lavanta hasadında, 12-14 Temmuz tarihlerinde Kuyucak Köyü ile birlikte Isparta’nın güzelliklerini bizimle keşfedin!

Lavanta Kokulu Köy Kadın Girişimciler Kooperatifi ile farklı alanlarda eğitim alan kadınlar Kuyucak Köyü’nü bugünkü başarısına taşıyor. Ve gelinen noktada lavantadan üretilenler sınırları zorluyor: Lavanta balı, lavanta dondurması, lavanta çayı, lavanta keki, lavanta yağı, lavantalı kurabiye…

Kuyucak Köyü’ne geldiğinizde bu gurur verici hikâyelerin yanı sıra lavanta manzaraları sizi sonsuzluğa götürüyor.

En güzel zamanları Haziran-Ağustos ayları olan köyde özellikle, Temmuz ayında coşan lavanta tarlaları arasında fotoğraf çekmeye doyamıyor insan. 

Kuyucak Köyü’ne kadar gelmişken Isparta’nın birbirinden güzel yerlerini kapsayan bir rota çıkarabilirsiniz kendinize. Eğirdir Gölü, Sagalassos Antik Kenti ve Salda Gölü rotasıyla tarihe, kültüre ve doğaya doyabilirsiniz.

Rüzgâr ve ışıkla renk değiştiren, halk arasında “yedi renkli” göl olarak nam salan Eğirdir Gölü, tarihi M.Ö. 6. yüzyıla dayanan Eğirdir kentine sükûneti getiriyor. Tarih boyunca Lidyalıların, Selçukluların ve Osmanlı’nın hükümdarlığına giren Eğirdir bugünlere taşıdığı özellikleriyle Türkiye’nin “yavaş şehir” listesinde yerini alıyor.

Antik çağlarda “barış, huzur ve zenginlik içinde uzun bir yaşam” olarak bahsedilen Sagalassos Antik Kenti, Toros eteklerine yayılan, mermer yapılarıyla günümüzde bile büyülemeye devam eden en değerli antik kentlerden biri. Tarih sahnesinde, Büyük İskender’in kuşatmasıyla dikkatleri üzerine çeken Sagalassos, geçmişten günümüze en iyi şekilde korunarak gelen sayılı kentlerden de bir tanesi.

Güney kıyılarının turkuaz sularını aratmayan Salda Gölü, bembeyaz kum sahiliyle “mutlaka görülmesi gereken yerler” arasında yerini alıyor. Doğal SİT alanı ilan edilerek koruma altına alınan bu kıymetli doğal güzellik aynı zamanda Mars yüzeyine benzerliği ile şaşırtıyor.

Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü Eşliğinde Türkiye’nin Gizli Hazinesi Isparta

12 – 14 Temmuz 2019
Sagalassos – Eğirdir – Kuyucak Köyü – Salda Gölü

Detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın!
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.