İstanbul’a Yakın Bayram Önerileri

29 Mayıs 2019

Bu Ramazan Bayramı’nda şehirden fazla uzaklaşmadan birkaç günlük kısa tatiller yapmayı tercih edenler için İstanbul’a yakın tatil önerileri hazırladık. Ağva’dan Heybeliada’ya, Kepe’den Kilyos’a, Kıyıköy’den Şarköy’e İstanbul yakını tatil alternatifleri…

İğneada

2007 yılında milli park statüsü alan İğneada, bizim yeşil cennetimiz. Longoz ormanları ile yeşil bir masalın içine alıyor sizi. Milli Park içerisinde yer alan birbirinden güzel 5 lagünü, orman yolları ve sahiliyle doğanın en güzel ve saf halini yaşatıyor. Erikli ve Mert göllerini kendi başınıza gezebilir, İğneada KiteSurf okulundan kiralayacağınız kano ile Mert Gölü’nü keşfedebilirsiniz. Ayrıca, Bulgaristan sınırında yer alan Rezova kasabasına da vakit ayırabilirsiniz.

Kerpe

Kandıra’nın Karadeniz kıyısında kurulmuş, yüzyıllar boyunca Karadeniz’in önemli noktalarından biri olan Kerpe küçük bir kıyı kasabası. Yaz sezonunda hayli yoğun alan Kerpe Haziran ve Eylül aylarında ise saklı güzelliklerini keşfetmeniz için en güzel zamanları sunuyor. Roma, Bizans ve Ceneviz dönemlerinde gemilerin mola yeri olan Kerpe bugün de plajlarıyla size aradığınız şehir molasını yaşatıyor. Aynı zamanda bu sevimli kıyı kasabası, deniz sörfü ve deniz bisikleti deneyimi şansı veriyor.

Kıyıköy

Kırklareli’nin şirin balıkçı kasabası Kıyıköy, Karadeniz’in tüm yeşil bereketinden kendine pay çıkaran bir huzur noktası. Kasabaya yaklaşırken sizi içine çeken orman manzaraları ve deniz manzarası ile “iyi ki geldim” diyeceğiniz bir adres. İlk adı Salmydessos olan kasabanın adının anlamı bazı kaynaklara göre “kutsal, kutlu, iyi, güzel” olarak geçiyor. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı’nın da bulunduğu Kıyıköy, kayalıklar üzerindeki konumuyla en güzel Karadeniz manzaralarıyla sizi şaşırtıyor.

Akçakoca

Tarihi M.Ö. 1200 yılına dayanan ve 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan Akçakoca, Batı Karadeniz kıyılarında doğal güzellikleri ve sakinliğiyle kısa bir şehir molası almak isteyenlere can simidi oluyor. Özenle korunan camileri, Akçakoca’nın en eski mahallesi Yukarı Mahallesi’nde korunan 160 tarivi evi ile merkezi keşfedin. Heybetli dalgaların oluşturulduğu Soyat Yalıyar Kayalıkları, Tahirli Şelalesi, Kurugöl Kanyonu, Aktaş Şelalesi, Fakıllı Mağarası ise doğa tutkunlarına hitap ediyor. Akevler Plajı, Akkaya Plajı, Ayazlı Plajı gibi plajlar ise deniz keyfi yapmak isteyenlerin tercihi!

Şarköy

Yeşili, sakinliği, yavaşlığı ile Şarköy, 24 saatin yetmediği hızlı şehir hayatına bir kurtarıcı gibi. Marmara Denizi’ne kıyısı olan bu sıcakkanlı Tekirdağ ilçesi, Marmara’nın 3 mavi bayraklı plajından birine de ev sahipliği yapıyor. Şarköy tarihi, kurtuluş mücadelesi ve değerleriyle ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz Kent Müzesi’ni gezdikten sonra sadece manzarası için bile gitmeye değer gördüğümüz Uçmakdere’ye gidebilirsiniz. Yamaç paraşütünün en ünlü adresi Uçmakdere harika manzaralar sunuyor. Son olarak, şarap tadımına ilginiz varsa Chateau Kalpak’ı ziyaret edip, tadım ve bağ gezisi yapmanız mümkün.

Heybeliada

İstanbul’un yanıbaşı ama İstanbul’dan bir o kadar uzak… Heybeliada’dan İstanbul manzarasına bakarken bunları düşüneceksiniz. Prens Adaları’nın en yeşil adası Heybeliada, özlediğimiz İstanbul nostaljisini yaşamak, doğada kendini unutmak, özgünlüğünde zamanı durdurmak için en keyifli rotalardan… Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Evi, Ümit Tepesi ve Aya Triada Kilisesi (Rum Lisesi), Krimnos Kilisesi, Heybeliada Camisi ile adayı baştan aşağı gezebilirsiniz.

Ağva

Göksu Nehri’nin Karadeniz’le buluştuğu Ağva adını Latince’den alıyor. İki dere arasına kurulmuş köy anlamına gelen Ağva’da sakin, gözlerden uzak ve doğayla baş başa kalacağınız seçenekler var. Beyaz kumları, berrak denizi ve bakir doğası ile Kilimli Koyu, kayalarla çevrili Kadırga Koyu, adına yakışan bir konumda gözler uzakta olan Saklı Göl, Hacılı Köyü ve Kurudere Şelalesi, tarihi izleri taşıyan Kalemköy ile Ağva’yı keşfedin.

Kilyos

İstanbul sınırlarında Bodrum, Çeşme havası estiren plajları ve partileriyle Kilyos her yaz tüm İstanbulluları mıknatıs gibi kendine çekiyor. Müzik, deniz ve keyif arayan İstanbulluların gitmekten asla sıkılmadığı Kilyos’ta Burç Beach, Solar Beach, Uzunya bizim önerilerimiz.

Gölcük, Bolu

Aladağlar eteklerinde kurulan Bolu tam bir göller yöresi. Yaklaşık 200 gölü sınırlarında barındıran Bolu doğa ve yayla turizmi için büyük önem taşıyor. Temiz hava, doğa yürüyüşü ve yeşilin her tonuna doymak isteyen bir seyahat severseniz rotanızı bolu’ya çevirmelisiniz. Kartpostalları aratmayan ve fotoğraflardan daha güzel olan Gölcük Tabiat Parkı da Bolu’nun incilerinden.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.