Haziran Ayının En Keyifli Destinasyonları

29 Mayıs 2019

menorca adası

Haziran ayı demek yaz tatillerinin resmi olarak başlaması demek! Okulların kapandığı, havaların tam anlamıyla ısınmaya başladığı Haziran ayının adını duymak bile seyahat severlerin içindeki gezgin ruhu hareketlendirmeye yetiyor. Menorca Adası’ndan Basel’e, Corsica’dan Taipei’ye, Kaş’tan Barcelona’ya uzanan Haziran ayının en keyifli destinasyonları!

Kaş, Türkiye

kaş türkiye

Fransa’nın Fransız Rivierası kadar dikkatleri üzerine çeken, turkuaz sularından aldığı ilhamla bugün dünyada Türk Rivierası olarak bilinen güney kıyılarımız birbirinden güzel sahillere, kasabalara, sayfiye yerlerine sahip. 6 km uzunluğundaki Çukurbağ Yarımadası’ndan uzanarak sahil boyunca devam eden Kaş küçük limanı, hareketli ve zarif merkezi, antik Antiphellos’tan kalan amfi tiyatrosuyla tarihi, doğayı, sakin yaşam kültürünü bir potada eritiyor. Tam karşısında yer alan Meis ise rengârenk evleriyle harika bir fon oluşturuyor. Blue Cave’in (Mavi Mağara) büyüleyici ambiyansı, limanda sıralanan birbirinden sevimli restoranları, yürüyerek keşfedeceğiniz keyifli sokaklarıyla en azından günübirlik bir geziyi hak ediyor.

Toskana, İtalya

toskana manzara

Fotoğraflarına bile bakmaya doyamadığımız Toskana, İtalya’nın cenneti! Birçok şehir kasabasının 500 yıldır aynı kaldığı düşünüldüğünde Toskana seyahatinin size yaşatacağı deneyimlerle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Yemyeşil vadi manzaralarının, kıvrımlı yollardan ulaşılan kasabaların izinde tarih, kültür, gurme, şarap ve sanat yolculuğunu tek bir seyahatle gerçekleştirin! Bir kez gitmenin asla yeterli olmayacağı Toskana’ya ilk kez gidiyorsanız Floransa’dan başlayarak Pisa, Siena, Lucca, San Gimignano,  Pienza’yı mutlaka ziyaret edilecekler listenize ekleyin!

Langkawi, Malezya

Langkawi

Asya’nın açık ara en güzel takımadaları olan Langkawi “Kedah Bölgesi’nin Mücevheri” olarak da biliniyor. Güneşli günlerin ve beyaz kumlu plajların tadını çıkarırken maceradan geri kalmak istemeyen seyahat severler için tropikal bir vaha Langkawi. Doğallığını kaybetmeyen ve tüm tabiatının özenle korunduğu Langkawi turist akınına uğramamasıyla da gözlerden uzak bir deneyim arayan gezginlerin gözbebeği. İzole, sakin ve doğayla baş başa tatil arayanların Asya’daki evi olan Langkawi’ye Kuala Lumpur’dan, Singapur’dan ve Phuket’ten direkt uçuşlarla yaklaşık 1-1,5 saatte gitmek mümkün.

Corsica, Fransa

corsica adası

Doğal güzelliği ve kendine özgü yaşam kültürüyle kuşatılan bir Akdeniz adası olan Corsica, her ne kadar Fransız adası olsa da İtalya’ya bağlı komşusu Sardinya’nın da etkisiyle Fransız-İtalyan karışımını sunuyor. Gerçekten Akdeniz’in gizli mücevherlerinden biri olan Corsica şanslı coğrafyası sayesinde birbirinden güzel plajları, ormanlık alanları, karakteristik kasabalarıyla meraklı gezginlerin kalbini çalıyor. Porto Vecchio’dan Bonifacio’ya, Ajaccio’dan Calvi’ye, Bastia’dan Sartène’e Güzellik Adası’nı yoğun sezonu başlamadan keşfedin!

Santa Fe – New Mexico, ABD 

santa fe new mexico

1607 yılında İspanyollar tarafından kurulan Santa Fe, Pueblo halkının evi, New Mexico’nun en eski şehri… Asırlardır Amerikan ve İspanyol kültürleriyle iç içe yaşayan Santa Fe, bunun sonucunda ortaya tadına doyulmaz ahenkli bir yaşam çıkarıyor. Eşsiz kerpiç mimarisi, yeniliğe açık mutfak kültürü ve bugün dünyanın parmakla gösterilen sanat zenginliğiyle bizim de radarımızda. Bir sanat noktası olarak 1900’lerin başında yükselişe geçen Santa Fe, bugün ülkenin en önemli üç sanat pazarından bir tanesi. Bu Haziran şehri listeye almamızın bir diğer önemli nedeni ise her yıl düzenlenen Bandstand Müzik Festivali. 19-30 Haziran tarihlerinde şehirde müzik hiç susmayacak!

Loire Vadisi, Fransa

loire vadisi

“Masallardaki gibi bir yer” diye söz edilen bir sohbete denk gelirseniz bilin ki Fransa’nın Loire Vadisi’nden bahsediliyordur… Zamanın ötesine geçen kasaba ve köyleri, ünlü Loire şatoları, göz alıcı bahçeleri, şarap bağları Loire Vadisi’nin neden bu kadar ünlü olduğunu da özetliyor aslında. Geçmişte Fransa krallarının da yaşamak için tercih ettiği Loire, tarih ve kültürel mirasla dolu. Gurmeleri, tarih severleri, doğaseverleri, şarap tutkunlarını ağırlayan bu yolculukta Château de Chambord, Château de Blois, Château de Reignac, Château de Chenonceau, Château d’Azay-le-Rideau,  Château de Gizeux, Château de Chambiers gibi birbirinden görkemli şatoları ve karakteristik kasabaları göreceksiniz.

Basel, İsviçre

basel

Huzur, refah, sakinlik ve sanat: İşte karşınızda Basel… Tarihi geçmişi ve tazeliği ile şaşırtan İsviçre’nin bu zarif kentini özellikle Haziran ayında ziyaret etmenizi istememizin sebebi ise elbette Art Basel Sanat Fuarı! Sanat ve lüks yaşamın merkezi Basel, bir sanat aşığı için Nirvana’ya ulaşmak gibi! 2000 yıllık bir geçmişi olan şehirde sanat galerileri, fuarlar, koleksiyonerler birikimleri ve eserleriyle her yıl merak uyandırıyor.  1970 yılında kurulan ve her yıl Basel, Hong Kong ve Miami’de düzenlenen Art Basel de sanatseverler için kaçırılmayacak bir deneyim. Bu yıl 13-16 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan fuar 4000 üzerinde sanatçıyı ağırlayacak.

Menorca Adası, İspanya

menorca adası

İspanya’nın ışıltılı Balear Adaları arasında daha bakir ve sakin olan Menorca, koşuşturmadan uzak, güneşin altında rahat bir şekilde dinlenmek isteyen gezginlere hitap ediyor. 1993 yılında UNESCO tarafından bir Biyosfer Rezervi ilan edilen adada Avrupa’nın en nadide çiçeklerini bulabilirsiniz. Komşu adalardaki hızlı gelişim ve dönüşümü burada bulamayacağınız bir gerçek! Büyük bir özveriyle bakirliğini koruyan Menorca büyüleyici manzaralara, el değmemiş sahil şeritlerine, ıssız kumsallara ve turkuaz mavi sulara ev sahipliği yapıyor. Ada ruhuna saygı duyularak inşa edilen otelleri ise adanın farklı noktalarındaki konumlarıyla size tam bir keşif imkânı veriyor. Adaya, Barcelona’dan feribot ile ulaşabilirsiniz.

Taipei, Tayvan

taipei

Uzakdoğu’nun farklı hisler uyandıran metropolleri arasında Taipei her ne kadar kozmopolit olsa da misafirperverliği ile sizi hiç beklemediğiniz kadar büyük bir sevgiyle kucaklıyor. Tayvan’ın başkenti Taipei Güneydoğu Asya, Japon ve Amerikan etkileriyle yoğrulan bir Çin kültürüyle yaşıyor. 300 yıllık bir şehir olan Taipei yaşayan bir müzeden farksız. Hızla gelişen şehir farklı karakterlerin bir potada eridiği renkli bir kişiliğe sahip. Doğu Asya’nın en iyi restoranları ve otelleriyle dinamik bir dönüşüm içerisinde olan şehir tapınakları, müzeleri, elektronik pazarları, alışveriş seçenekleriyle Asya’nın iddialı şehirleri arasında yerini almaya başladı.

Barcelona, İspanya

barcelona

Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun turist akınına uğrayan Barcelona’yı özgün ruhuyla keşfedebilmeniz için Haziran ayı en güzel zaman! Havalar artık iyice ısındı, lokaller plajları doldurdu ve hayat sokaklarda tüm enerjisiyle yaşanmaya devam ediyor. Şehrin dönüşmeye devam eden hip semtleri, hiç değişmeyen klasik adresleri, sembol haline gelen parkları, Gaudi ve Miro’nun izindeki sanat akımları, lezzetine doyum olmayacak tapasları ve popüler mekânlarıyla Barcelona gezilecek değil yaşanacak şehir! Güneşin, yemeklerin, denizin, eğlencenin, tarihin, mimarin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız Haziran planınızı yapmaya başlayın!

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.