Doğayla Temas Edeceğiniz Tasarım Otelleri

20 Haziran 2019

Doğanın ortasında, doğayla bir olmak isteyen gezginlerin sayısı hayli fazla… Yeni normal sürecinde doğanın içerisinde, izole destinasyonlarda tatil yapma arzusu yükselişte. Doğaya dokunan ve doğayla özdeşleşen oteller önümüzdeki dönemde gezginlerin radarında olacak.

“Oksijeni bol, stresi az” olan, doğa içerisindeki en keyifli 10 otel önerimiz:

Free Spirit Spheres, Kanada

Free Spirit Spheres

Robinson Crusoe okumaktan keyif alır mıydınız? Cevabınız evetse Robinson Crusoe hikâyesini aratmayacak gerçek bir deneyime hazır olun! Vancouver Adası’nın kıyı yağmur ormanlarında konumlanan Free Spirit Spheres adının hakkını veriyor! Ağaçlar arasına sabitlenen bu küre biçimindeki otel odaları bilim kurgu filmlerini anımsatıyor. Sahipleri tarafından el yapımı ile üretilen ağaç evler tüm duyularınızı harekete geçiriyor.

Hacienda Na Xamena in Ibiza, İspanya

Hacienda Na Xamena in Ibiza

İbiza hepimiz için parti adası olsa da aslında adanın kuzeybatı sahili bakirliğiyle tam zıttı bir ambiyans sunuyor. Akdeniz’in büyüleyen manzaralarına bakan otel, bir uçurum kenarında konumlanarak size sonsuzluk hissini her an yaşatıyor. Çam ormanları ve doğal park ile çevrili ortamında günün 24 saati farklı manzaralara bakıyorsunuz. Adanın en romantik otellerinden biri Hacienda Na Xamena in Ibiza… Doğanın içinde ve sakinlikle buluşmak isteyen ama yine de canı istediğinde kalabalığa karışacak bir lokasyonda konaklamak isteyen gezginler size sesleniyoruz: Aradığınız oteli bulduk!

Bubble Tent, Avustralya

Bubble Tent

Avustralya’nın ilk balon çadırı olan Bubble Tent, sadece üç çadırı ile size unutulmazı yaşatıyor. Lüks kamp anlayışı olarak özetlenen glamping listelerinde karşınıza çıkan bu sıra dışı tesis gerçek olamayacak kadar etkileyici bir deneyim sunuyor. Yıldızların altında uyuyacağınız bu kamp yeri Sydney’den 2,5 saat uzaklıktaki yemyeşil bir dağ tepesinde bulunuyor. Balon odanız dünyanın en geniş kanyonlarından lan Capertree Vadisi’ne bakıyor. Açık havada yer alan küvetinizi görünce kısa bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz.

Anantara Al Jabal Al Akhdar, Umman

Anantara Al Jabal Al Akhdar,

Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte, Al Hacar dağlarının merkezinde bir uçurum kenarında gizlenmiş bir mucize Alila Jabhal Akhdar… Umman’ın  “sade bir büyüleyiciliği olan” oteli Alila Jabhal Akhdar doğal tonların, taş ve ahşap gibi doğal malzemelerin kullanıldığı geleneksel mimarisi ile nefes kesen doğa manzaralarının bir parçası gibi.

Il San Pietro di Positano, İtalya

Il San Pietro

Positano’nun heybetli kayalıkları arasına gizlenen ve virajlı bir yol ile ulaşabildiğiniz Il San Pietro Amalfi huzuruyla birlikte James Bond filmlerini andıran bir manzaraya davet ediyor. Masmavi deniz manzarasını hiçbir şeyin engelleyemediği bu lüks otel tüm ışıltısına rağmen sakinlik ve gözlerden uzak olmayan isteyenlerin tercihi. Denizin, yeşilin lüks ile buluşması Il San Pietro’da mümkün.

Cap Rocat, Mallorca, İspanya

cap rocat mallorca

Engebeli kıyı şeridi ve ormanlık alanlara yakın, tamamen mahremiyet sunan eşsiz bir huzur cenneti Cap Rocat… Mallorca Adası’nda adeta görünmez olmayı başaran otel 19. yüzyıldan kalma bir askeri kaleden lüks bir butik otele dönüştürülmüş.  Labirent yolları, taş köprüsü ve heybetli kapılarıyla bir film sahnesini andıran otel doğanın ortasında tarihi izler taşıyan bir yerde kalmak isteyen meraklı gezginler için yaratılmış!

Berggasthaus Aescher-Wildkirchli, İsviçre

Berggasthaus Aescher-Wildkirchli

Fotoğrafa bakınca önce fotoşop olduğunu düşündünüz değil mi? Ancak tamamen gerçek! Appenzell Alpleri’nde saklı bir hazine gibi duran bu 211 yıllık rüstik kır evi gerçekten “modern dünyadan” uzaklaşmak, izole olmak isteyen dingin ruhların adresi. Zürih’ten 1 saat 30 dakika uzaklıktaki Wasserauen’e giderek, buradaki teleferikle bu ulaşılması zor görünen otele kolayca gidebilirsiniz. Tepeye geldiğinizde manzara karşısında büyüleneceğinizi garanti ederiz.

Misool Eco Resort, Endonezya

Misool Eco Resort

Endonezya’nın tam anlamıyla ıssız bir adasında, sadece yeşil ve mavinin var olduğu bir ortamda tatil yapmak isteyen maceraperestlere Misool Eco Resort’ü önerelim. Jakarta aktarmalı Sorong’a uçup buradan otelin özel sürat teknesi ile adaya ulaşabilirsiniz. Yemyeşil bitkilerin, beyaz kumsalların, renkli mercan resiflerin arasında ahşap ve sazdan yapılmış ve her biri mahremiyete önem veren şekilde konumlandırılmış bungalowlar hayal edin. İşte orası Misool! Tüm aktiviteler doğaya çıkıyor, her deneyim doğadan geliyor.

Amangiri Utah, ABD

Amangiri Utah

Gizemli bir çöl manzarası arasında bulmanın pek de kolay olmadığı Amangiri, yokluğun ortasında Aman otellerinin şıklığını ve lüks hizmetini misafirlerine yaşatıyor. Büyük Kanyon, Colorado Nehri, Anıt Vadisi, Zion Ulusal Parkı gibi birbirinden etkileyici doğal güzelliklerle çevrili olan otel 243 hektarlık çöl arazisi üzerinde yer alıyor. Kum tepeleri ve platoların çarpıcı manzaralarına bakan süitleri, yıldızlar altında keyif yapabileceğiniz havuzu ile benzersiz bir deneyim.

Juvet Landscape Hotel, Norveç

Juvet Landscape Hotel

Avrupa’nın ilk manzara oteli olarak anılan Juvet Landscape Hotel Alesund’a yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta bir rüya oteli! Yer aldığı muhteşem doğa manzaraları arasında fark edilmeyecek şekilde özel olarak tasarlanan otelde geniş cam duvarlar dikkatinizi çekecek. Ormana bakan manzaraları en iyi şekilde her an, her yerden görebilmeniz için tasarlanan otelin koyu tonlardaki iç dekoru da ayna etkisi yaratıyor.

#ŞimdiHayalEtSonraSeyahatEt”
Gelecek seyahat planlarınız için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.