Bu Yıl Kiraz Çiçeklerini Nerede ve Ne Zaman Göreceksiniz?

06 Mart 2019

Sakura Festivali Japonya 2019 Rehberi

himeji castle osaka

Kiraz çiçeklerinin her yıl bahar aylarında açması ve dokunduğu her yeri harikalar diyarına çevirdiği Sakura Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm Japonya’da heyecanla bekleniyor. İlkbaharın gelişini ve yenilenmeyi temsil eden yaklaşık 2 hafta süren bu muhteşem görsel şölen, çiçeklerin açma zamanına göre ülkenin farklı bölgelerinde farklı tarihlerde kutlanıyor. 

Bu doğal güzelliğin tadını çıkarmak istiyorsanız çiçek tomurcuklarını görmek için ne zaman ve nereye seyahat edeceğinizle ilgili ipuçlarını sizinle paylaşmak istedik.

Bu yıl 20 Mart – 06 Nisan tarihleri arasında Japonya’nın farklı noktalarında Sakura Festivali’ni yakalayabilirsiniz.

Fukuoka

fukuoka

Kyushu Eyaleti’nin en büyük ve Japonya’nın en kalabalık 10 şehrinden biri olan Fukuoka bu sene Sakura Festivali’ni ilk karşılayan destinasyon olacak. 2000 yıllık köklü tarihi ve devam eden gelenekleriyle merak uyandıran bir keşif noktası olan Fukuoka’da bu yıl çiçekler 24 Mart – 01 Nisan tarihlerinde açacak. 

Ne zaman? 24 Mart – 01 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Fukuoka Kalesi, Uminonakamichi Seaside Parkı, Nishi Parkı, Atago Tapınağı

Nagoya 

nagoya

Toyota’nın doğum yeri olan Nagoya sadece fabrikalar şehri değil elbette! Bakımlı parkları ve yeşil alanlarıyla içinizi ferahlatan; müzeleri, önemli tapınakları ve alışveriş noktalarıyla kozmopolit yaşantının güzelliklerini sunan Nagoya, diğer Japon şehirleri gibi sakura zamanı adeta renk cümbüşüne dönüşüyor.

Ne zaman? 26 Mart – 03 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Yamazakigawa Nehir Kenarı, Nagoya Kalesi, Tsuruma Parkı, Nagoya Barış Parkı, İnuyama Kalesi

Tokyo

tokyo

Algıları alt üst eden modern ve geleneksel, kalabalık ve huzurlu, hızlı ve sakin… Tüm zıt kutupları buluşturan Japonya’nın “çılgın şehri” Tokyo’yu keşfederken bir de kiraz ağaçlarının açtığı bu fantastik döneme denk geldiyseniz, değmesinler keyfinize… Tokyo, sakura için size onlarca destinasyon sunan bir zenginliğe sahip. Hem şehir dışında hem de festival zamanı kalabalıklardan uzaklaşmak isteyenler için şehir dışında harika öneriler sunuyor.

Ne zaman? 27 Mart – 04 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Shinjuku Gyoen Parkı, Ueno Parkı, Chidorigafuchi Yolu, Sumida Parkı, Yoyogi Parkı, Asukayama Parkı, Megura Nehri, Inokashira Parkı, Koishikawa-Kōrakuen Bahçesi

Şehir dışı rotalar: Showa Memorial Parkı, Koganei Parkı, Takao Dağı

Osaka 

osaka

Japonya’ya seyahat edenlerin, dönüşte favori şehri haline gelen Osaka, gerçek bir sürpriz şehir. Kendine has dokusu, yaşam stili ve zenginlikleriyle Tokyo ve Kyoto’nun arasından sıyrılan Osaka, otoyolları ve gökdelenlerle çevrili kanyonu andıran caddeleriyle bilim kurgu filmlerini çağrıştırsa da sokaklarında dolaşmaya başladığınızda bambaşka bir havaya giriyorsunuz. Michelin yıldızlı restoranları, yerel yemek kültürü, birinci sınıf müzeleri, lokal butikleriyle keşfetmesi en keyifli Japon şehri bize göre!

Ne zaman? 28 Mart – 05 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Kema Sakuranomiya Parkı, Osaka Kalesi, Expo 70 Hatıra Parkı, Osaka Nane Bürosu, Tsurumi Ryokuchi Parkı

Kyoto

kyoto

Gizemli yerlere yolculuk hissi uyandıran Kyoto, 1000 yıl boyunca Japonya’ya başkentlik etmiş olmasıyla zenginliği ve gücünü mimarisinden yaşam alışkanlıklarına kadar her noktada yaşatmaya devam ediyor. İmparatorluğun izlerini taşıyan Kyoto eşsiz tapınakları, büyüleyici bahçeleri, geleneksel çay evleri ve Geisha bölgesiyle belgeselden farksız.

Ne zaman? 30 Mart – 07 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Felsefe Yolu, Maruyama Parkı, Arashiyama Bölgesi, Heian Tapınağı, Okazaki Kanalı, Keage Eğimi, Haradani-en Bahçesi, Daigoji Tapınağı, Nijo Kalesi, Kyoto Botanik Bahçesi

Sendai

sendai

1600’lü yıllarda Japonya’nın en güçlü feodal beylerinden biri olan Masamune tarafından kurulan Sendai 2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüş. Savaş sonrası yeniden düzenlenen şehir günümüzde geniş bulvarları, modern planlaması ve şaşırtıcı derecede yoğun alan yeşil alanlarıyla etkili!

Ne zaman? 10-18 Nisan 2019

Nereye gitmeli? Mikamine Parkı, Tsutsujigaoka Parkı, Nishi Parkı

Şehir dışı rotalar: Saigyo Modoshi yok Matsu Parkı, Shiogama Tapınağı, Shiroishi Nehri kenarı

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.