Bu Yıl Kaçırmak İstemeyeceğiniz Kış Festivalleri

07 Kasım 2019

Kış mevsimini birer harikalar diyarına çeviren festival dönemi başlıyor. Noel pazarlarının ışıltısı tamamlandığında sahneye kış festivalleri çıkıyor. Dünyanın dört bir yanında kutlanan festivaller, battaniyelerin altına saklandığımız kış mevsimine güneş gibi doğuyor desek abartmış sayılmayız. Buzdan yapılan heykeller, kar festivalleri, müzik festivalleri, ışık festivalleri ile dolu bir yıla hazır mısınız? Sapporo’dan Amsterdam’a, Verbier’den Tübingen’e, Rio de Janeiro’dan Lyon’a uzanan bu yıl kaçırmak istemeyeceğiniz kış festivalleri…

Chocolart, Tübingen, Almanya 

Her şeyin çikolata ile ilgili olduğu bir festival hayal edin! Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmini izleyenler bu festivalin ne kadar leziz ve gerçek üstü bir deneyim olabileceğini az çok anlamıştır! 6 gün boyunca, Tübingen’in tarihi bölgesi Altstadt’ta devam eden festival boyunca çikolata tadımları, pralin yapımı kursları, aşçılık kursları, kakao boyama çalışmaları, çikolata ile ilgili farklı atölye çalışmaları sizi bekliyor.
Ne zaman? 3-8 Aralık 2019

Fête des Lumières, Lyon, Fransa 

Lyon şehrini 4 akşam boyunca ışıklandıran Fête des Lumières, bir masala sizi davet ediyor. Gelenekleri ve teknolojik yenilikleri buluşturan ışık festivali aynı zamanda Lyon’un en büyük etkinliği. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler şehrin en güzel yerlerini hareketlendiren bu görsel show’u seyretmeye geliyorlar. Benzersiz bir konsept ile her yıl, farklı bir tema üzerinde hazırlanan gösteriler sizi gerçeklik algısından uzaklaştırıyor. Şehrin tarihi binaları, meydanları ve anıtları hava karardıktan sonra video, lazer, LED ve ses gösterileriyle hareketleniyor.
Ne zaman? 5-9 Aralık 2019

Polaris Festival Verbier, İsviçre 

2200 metre yükseklikte, karlarla kaplı bir kayak merkezi ve elektronik müziğin önde gelen isimleri… İkisini aynı anda bulmak zor diyorsanız sizi İsviçre’nin ünlü kayak merkezi Verbier’e alalım! Kayak pistlerinin ortasında öğleden sonra başlayan ve gece yarısına kadar devam eden festival 4 gün boyunca elektronik müziğin en iyilerini Verbier’in pürüzsüz pistlerinin ortasında ağırlıyor. Eğer, hem kayak tutkunu hem de elektronik müzik tutkunuysanız bu festivali kaçırmayın!
Ne zaman? 28 Kasım – 1 Aralık 2019

Winter Festival of Lights Niagara Falls, Kanada 

Niagara Şelaleri başlı başına doğanın en büyüleyici oluşumlarından biri. Şelalere yaklaştığınızda hissettiğiniz sonsuzluk ve özgürlük duygusu kış aylarında yerini görkemli bir festivalin heyecanına bırakıyor. Yaklaşık3 ay devam eden Niagara Işık festivali havai fişekler, animasyonlu ışık gösterileri ile fantastik bir dünya yaratıyor.  Queen Victoria Park ve Dufferin Islands boyunca devam eden festivalin diğer çekim noktaları ise Clifton Hill, the Victoria Centre, Fallsview Boulevard, Lundy’s Lane gibi turistik olarak da ilgi çeken yerler oluyor.
Ne zaman? 16 Kasım 2019- 12 Ocak 2020

Quebec Winter Carnival, Kanada

Kış mevsimi Kanadalılar için kısa bir heyecan değil uzun süren bir şölen tadında karşılanıyor. Durum böyle olunca, dünyanın en havalı kış festivallerinden birinin de bu ülkede gerçekleşmesi sürpriz değil! Kardan adam sembolüyle bilinen Quebec Winter Festival, kardam adam maskotu Bonhomme ile şehre adeta enerji yüklüyor. Buzdan heykeller, buz kanoları, geçit törenleri ile soğuğa aldırış etmeden şehrin en güzel köşelerinin tadını çıkarın.
Ne zaman? 7-16 Şubat 2020

Carnival of Venice, İtalya 

“Hayatta mutlaka görülmesi gereken yerler” listesi gibi “festivaller listesi” yapacak olsaydık Venedik Karnavalı bu listenin birinci sırasında yer alırdı hiç kuşkusuz. Yüzyıllardır devam eden bir gelenek olan Venedik Karnavalı ihtişamlı Venedik sarayları ve kanallarla ayrılan şehirde zamanda yolculuğa çıkarıyor sizleri. Gösterişli kostümlerle ve her biri sanat eseri gibi duran maskelerle sokakta arz-ı endam eden festival katılımcıları sizi, bir fantastik kurgunun içine çekiyor. Şehir karnaval süresinde yoğun ilgi görse de kafede kahvenizi yudumlarken bile bu ışıltılı manzaralara denk gelme zevkinden mahrum kalmayın.
Ne zaman? 8-25 Şubat 2020

Carnival in Rio de Janeiro, Brezilya

“Dünyada katılmanız gereken festivaller” listesinde Venedik Karnavalı kadar vazgeçilmez olan elbette Rio Karnavalı. Brezilya’nın en büyük kutlaması olan ve dünyanın en büyük festivali olarak kabul gören Rio Karnavalı, 6,5 milyonluk bir şehri dev bir parti adasına dönüştürüyor. Ritmin, eğlencenin, dansın, yaratıcılığın hiç bitmediği festivali anlamak için yerinde yaşamak gerek!
Ne zaman? 21-26 Şubat 2020

Sapporo Snow Festival, Japonya 

Bu yıl 70. kez düzenlenecek olan Sapporo Snow Festival, kış mevsiminde hayal edilebilecek en fantastik festivallerin başında geliyor. Japonya’nın en büyük kış festivallerinden olan festival ortalama 2 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Şehrin üç farklı alanında devam eden festivalde etkileyici buz heykellerini görmek mümkün. Devasa heykeller kadar daha küçük ölçekli, ince işlenmiş heykeller de dikkat çekiyor. Heykeller kadar festivalde düzenlenen konserler ve etkinlikler de heyecan katıyor. Japonya’nın beşinci büyük kenti olan Sapporo, Amerika’yı andıran şehir düzeniyle de ayrıca keşfetmeye değer.
Ne zaman? 31 Ocak – 11 Şubat 2020

Dutch Ice Sculpture Festival Zwolle, Hollanda

Avrupa’nın en büyük buz heykel festivali olan Dutch Ice Sculpture Festival, Zwolle şehrini bir masal şehrine çeviriyor. Dünyanın farklı noktalarından gelen buz sanatçıları 275.000 kg buz ve kardan mucizeler yaratıyor. “Zamanda yolculuk” teması ile yaratılan buz heykelleri sizi gerçekten fantastik bir yolcuuğa götürüyor. Festival, şehrin büyük etkinlik alanı IJsselhallen’da düzenleniyor.
Ne zaman? 14 Aralık 2019 – 1 Mart 2020

Tomorrowland Winter, Alpe D’Huez / Fransa 

Dekoru, sahneleri ve sanatçılarıyla yıllardır dünyanın en merak edilen ve sevilen festivali olan Tomorrowland’in yaz bölümünü kaçırdıysanız üzülmeyin çünkü artık Tomorrowland Winter ile kış ayları bile yaza dönüyor! Fransa’nın gözde kayak merkezlerinden biri olan Alpe D’Huez kasabasında düzenlenen festival bu yıl yaklaşık 25.000 kişiyi ağırlayacak. Kayak, müzik ve partilerle dolu olan festivalin sahneleri ve görsel showları yine sizi büyüleyecek.
Ne zaman? 14-21 Mart 2020

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.