Bu Destinasyonlar Tam Fotoğraf Tutkunlara Göre!

09 Mayıs 2019

Bir gezgin için yeni yerler ve kültürler keşfetmek her zaman heyecan verici peki ya fotoğraf tutkunu bir gezginseniz? Gördüklerinizi ömürlük bir anı olarak kaydedebileceğiniz manzaraları yakalayabilmek bir fotoğraf tutkunu için asıl motivasyon kaynağı… İnsanların öykülerini keşfetmeyi, dinlemeyi ve onların portrelerini çekmeyi seviyorsanız; doğanın büyüleyici görüntülerine karşı konulmaz bir ilgi duyuyorsanız bu yazı tam size göre!

Fotoğraf tutkunları için en güzel manzaralı destinasyonlar:

Guilin – Yangshuo, Çin

 guilin

Yüzyıllardır Çinli sanatçılara ve gezginlere ilham veren Guilin ve Yangshuo muhteşem karstik dağlarla çevrili, çarpıcı manzaralara sahip. Mükemmel fotoğraf sahnelerinin yanı sıra çeşitli etnik azınlıklara da ev sahipliği yapan bu topraklar renkli etnik kültürleri yakından tanıma fırsatı da veriyor.Karstik tepelerin arasında yer alan Guilin, bu muazzam manzaraların gölgelenmemesi için maksimum 20 katlı binalarla çevrili.

Yangshuo 

Guilin’e bağlı olan Yangshuo kasabası da Guilin’den eksik kalmıyor. “Dünyanın en güzel manzaralarına sahip Guilin ise, Yangshuo’nun manzarası Guilin’deki en güzel yer” sözünün de karşılığını veriyor. Yemyeşil tepeleri, nehirleri ve mağaraları ile dünyanın en etkileyici karstik manzaralarını bulacağınıza şüpheniz olmasın.

Arizona, ABD

 antelope canyon

Fotoğrafçılar için bir hazine olan Arizona, fotoğraflanmayı bekleyen çöl manzaraları, kanyonları ve kasabalarıyla baş döndürüyor. Tabi ki ilk durak Grand Canyon olmalı! ABD’nin en bilinen ve dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden Grand Canyon sonsuz bir imkân sunuyor fotoğrafçılara… Gün doğumundan gün batımına kadar bu kızıl kayaların çarpıcı anlarını görüntüleyebilirsiniz.

 arizona

Güneş ışınlarının sabahtan öğle saatlerine kadar parladığı ve kızıl kayalıkları büyülediği Antelope Canyon, coşkun akan Havasu Falls, Kolorado Nehri’nin oluşturduğu bir kıvrım olan Horseshoe Bend şahane kareler sunuyor. Kumtaşı oluşumlarıyla Monument Valley ve ABD’nin en güzel kasabalarından biri olan Sedona’yı da mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Skeleton Coast, Namibya

 Skeleton Coast

Namibya’nın kıyı şeridinin üçte biri olan bu çılgın güzellikte ve bir o kadar tehlikeli kıyısı,  güneyde Ugab Nehri’nden kuzeyde Angola sınırı olan Kunene Nehri’ne uzanıyor. 15. yüzyılda Portekiz denizciler tarafından keşfedilen, Benguela akıntısı ve dalgaları nedeniyle “Ölüm Sahili” olarak anılan Skeleton Coast gerçek bir oksimoron oluşturuyor. Çünkü bu kıyıları ancak “korkunç güzel” benzetmesiyle anlatabiliriz.

 Skeleton Coast

Sayısız gemi enkazının, kaybedilen yaşamların, balina kemiklerinin bulunduğu sahil doğanın en el değmemiş haliyle duruyor karşınızda. Gri-çakıl ovaları, engebeli vahşi doğası, paslanmış gemi kalıntıları, çöl atıkları, kumulları ile fotoğraf tutkunları için heyecan verici.

Serengeti, Tanzanya

 Serengeti safari

Dünya üzerindeki en etkileyici vahşi yaşam alanı neresi diye harita üzerinde boşuna aramayın! Gitmeniz gereken yer Serengeti! Serengeti ve komşusu Ngorongoro Krateri bugüne kadar yaptığınız yolculukları gölgede bırakacak bir etkiye sahip. Doğu Afrika’nın en büyüleyici manzaralarına tanık olmak için gün doğumundan önce kalkıp sürekli değişen vahşi yaşamın izlerini sürebilirsiniz.

 ngorongoro crater

Çalılar arasında duran bir aslanı, zebra sürüsünü göç zamanını fotoğraflamak kadar heyecan verici bir şey olamaz! Masai kasabasında yerlilerin yüzünde yansıyan doğal ışık ile anı dondurun ve Ngorongoro Krateri üzerinde değişen gökyüzü renklerine şahit olun.

Şili, Patagonya

 şili

Yeryüzünde böyle bir coğrafyanın olduğuna duyacağınız hayranlık sizi her adımda yepyeni ve şaşırtıcı bir doğal zarafete götürüyor. Bize göre dünyanın tam anlamıyla bir ucu olan Şili Patagonyası bakir doğası ve sakinliğiyle ruhunuza, kalbinize, bedeninize çok iyi gelecek.

 şili

Özellikle fotoğrafçılar için vahşi ve etkileyici manzaralarıyla bir cennet olan Şili Patagonyası’nda kameranızı bir dakika bile elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Büyülü buzulları, turkuaz gölleri, heybetli dağları, gün doğumu ve gün batımında renk değiştiren kaya ve buzları, hayvan sürüleri ve And kültürü ile bir belgesele misafir olmaya hazır olun!

Lapland, İsveç

Söz konusu Lapland ise konu tabi ki Kuzey Işıklarına geliyor. Yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu gökyüzünde ortaya çıkan Kuzey Işıkları evrenin ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Her gezginin ve fotoğrafçının hayali olan Kuzey Işıkları için soğuk havalara kulak asmadan kutup bölgelerine yolculuk yapmak şart.

 

Kuzey Işıkları’nın arkasındaki kusursuz bilimsel gerçekler bir yana Sami kültürünü, eşsiz ekosistemini, sessizliğin ortasındaki hayvan türlerini ve bitki örtülerini görebileceğiniz bu maceradan geriye duvarlarınızı süsleyecek onlarca fotoğraf kalacağına eminiz. Kuzey Işıklarını görüntülemek için Abisko Ulusal Parkı ideal!

Kaynak: Jabiroo

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.