23 Haziran 2019 Seçim Günü Uçuşları Duyurusu

09 Mayıs 2019

Havayolu şirketleri, 23 Haziran 2019 tarihinde Istanbul Büyüksehir Belediye seçiminin yenilenecek olmasıyla seçim tarihinden etkilenen yolcularına kolaylık sağlanması amacıyla bilet ücret iadesi ve değişiklikleri ile ilgili bilgilendirmelerini yayınladı.

6 Mayıs 2019’dan önce alınmış İstanbul varışlı ve kalkışlı biletler için geçerli olan ücretsiz değişiklik ve iade haklarınızla ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Türk Hava Yolları

06 Mayıs 2019 ve öncesinde düzenlenmiş İstanbul çıkışlı dış hat ve İstanbul çıkışlı/varışlı yurt içi biletler için (dıştan dışa transit hariç) 20 Haziran 2019  – 26 Haziran 2019 tarihleri arasındaki İstanbul kalkış/varış tüm AJ/TK seferlerine kayıtlı Türk Vatandaşı olan yolcuların, 15 Mayıs 2019 (dâhil) tarihinde kadar işlem yapılması kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın:

1) Rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri:

 • Tarih değişikliğinde yeni rezervasyonun orijinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7gün sonrasında edilecek olan TK Operating uçuşlara alınması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın, aynı kabinde yer müsaitliği olması ve 15 Mayıs 2019 (dahil) tarihinde kadar değişiklik isleminin tamamlanması kaydıyla değişiklik ücretsiz yapılacaktır.
 • Ayrıca yolcunun seyahat planını etkiliyorsa, aynı biletteki diğer uçuşlarının aynı kabinde olması kaydıyla aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın değişiklik cezası alınmadan yapılacaktır.
 • Parkur değişiklikleri ise orijinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu bülten kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

2) Bilet İadesi

 • İade talepleri orijinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu bülten kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

3) Bilet Süresinin Uzatılması: 

 • Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği orijinal seyahat tarihinden 7 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir. 
 • Bilet süresinin yolcunun orijinal biletindeki seyahat tarihinden 7 günden daha ileri bir tarihe uzatılması talebi, orijinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.

4) Codeshare Sefer Uygulamaları:

 • Ortaklığımızın Marketing Carrier olduğu Interline uçuşlarında orijinal ücret kuralları doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup, yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dâhilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılabilecektir.

Bilet değişiklik işlemleri sadece Türk Hava Yolları Satış Ofislerinde yapılacaktır. (Bilet işlemleri sırasında Satış Ofisleri, İstanbul’da ikamet etmekte olduğunu gösterir ikamet ve/veya İstanbul’da oy kullanacağını gösterir seçmen kaydı kontrolü ile işlem yapacaktır.)

Detaylı bilgi için: www.turkishairlines.com

Pegasus Hava Yolları

 • 6 Mayıs ve öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019 olan veya 23 Haziran 2019’u kapsayan biletlerde, yolcuların değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkı bulunmaktadır. 
 • Bu biletlere bağlı herhangi bir tarihe ait dönüş uçuşu bileti bulunuyorsa, bu bilet için de aynı haklar geçerlidir. 
 • Değişiklik ya da iade talepleri için son tarih 31 Mayıs olup 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayarak işlemler gerçekleştirilebilir.

Detaylı bilgi için: www.flypgs.com/

Atlasglobal Havayolları

 • Atlasglobal Havayolları, 23 Haziran 2019’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oy kullanmak amacıyla, seyahat planlarında değişiklik yapmak isteyen yolcularına ücretsiz bilet değiştirme ve iade hakkı veriyor.
 • Biletlerinde değişiklik yapmak ya da iade etmek isteyen yolcular, Atlasglobal çağrı merkezini arayarak (0850 222 00) veya biletlerini satın aldıkları acentelerden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 
 • Uçuşları 23 Haziran 2019 gününün 7 gün öncesi ve sonrasında olan Atlasglobal yolcuları aşağıdaki kriterler doğrultusunda bilet değişim ve iade hakkından yararlanabilecekler: 
 • 6 Mayıs 2019’dan önce alınmış İstanbul varışlı ve kalkışlı biletler için geçerlidir. 
 • 23 Haziran 2019’nın 7 gün sonrası ve 7 gün öncesi uçuşlar için, aynı kabinde (Ekonomiplus ise yine Ekonomiplus, Business Class ise Business Class olacak şekilde) olmak şartıyla ve müsaitlik durumuna göre cezasız, sınıf farksız değişiklik ve iptal yapılacaktır. 
 • Değişiklik bir defaya mahsus aynı parkura olmak şartıyla yapılır. 
 • İBB Başkanlığı seçiminde oy kullanacak olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için geçerlidir. 
 • Bilet değişikliği başvurularının 14 Mayıs’a kadar yapılması gerekmektedir. 14 Mayıs ve sonrası başvuran yolcular için bilet kuralları geçerlidir.

Detaylı bilgi için: www.atlasglb.com

ONUR AIR

23 Haziran 2019 seçim gününü kapsayan tek yön veya gidiş-dönüş biletlerini 7 Mayıs 2019 tarihinden önce alan yolcular 1 Haziran’a kadar 0850 210 66 87 numaralı çağrı merkezini arayarak 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabilir veya bilet ücretlerini kesintisiz iade alabilirler.

Detaylı bilgi için: www.onurair.com

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.