2019’un Sıra Dışı Cruise Rotaları

21 Mart 2019

Seyahat trendleri değişirken gemi seyahatlerinin de değişime uğraması kaçınılmazdı! Değişen ve hızla dönüşen modern dünyada yeni nesil gezginlerin de beklentileri değişiyor. Daha etkileyici ve “biricik” deneyimler yaşamak her şeyden daha önemli. Bu noktada, gemi seyahatleri de tüm bu beklentilere hitap edecek zenginliği ve farklılığı sunuyor.  Yemeklerden sağlıklı yaşam uygulamalarına, oda tasarımından eğlenceye kadar tüm ayrıcalıklar fark yaratıyor. Antarktika’dan Amazonlar’a, Kiklad Adaları’ndan Galapagos’a, Myanmar’dan Hindistan’a 2019’un en ilgi çeken cruise rotaları…

Ganj Nehri, Hindistan

ganj nehri varanasi

Ganj Nehri’nde süzülürken Hindistan’ı farklı yaşamanın bir yolu göreceğiniz manzaralar ise diğer yolu da seçtiğiniz cruise gemisinin özellikleri olabilir! Uniworld’ün sağlıklı yaşam odaklı gemisi ile bu mistik ülkeyi sular üzerinde keşfederken yoga guruları ile yoga ve meditasyon yapabilir, aşçılardan sağlıklı tarifler öğrenebilir, yemek pişirme becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Tarihsel, kültürel ve ruhani bu yolculuğu kaçırmayın!

Kimberly Coast, Avustralya

Kimberly Coast, Avustralya

Gemi seyahatlerinde tecrübeli seyahat severler arasında “en unutulmaz okyanus yolculukları” listesinde başı çeken Kimberley Kıyıları, Avustralya’nın en büyüleyici bölgelerinden biri. Huzur verici, sürükleyici ve canlandırıcı bir gemi yolculuğu arıyorsanız uzaklara gitmeye gerçekten değer! Bungle Bungle dağ silsilesinden Lacapede Adaları’na ve Kooloma Koyu’na kadar etkileyici bir 10 güne hazır olun!

The Skeleton Coast, Namibya

iskelet sahili namibya

Dünyanın en gizemli ve keşfedilme arzusu uyandıran The Skeleton Coast, Namibya’da, Afrika’nın güneyinde konumlanıyor. Adını balina avcılığı endüstrisinden alan sahil aynı zamanda yoğun sis dolayısıyla zarar gören gemi kalıntılarıyla da anılıyor. Bu etkileyici kıyıların da dâhil olduğu 10-12 günlük bir cruise seyahati ile Cape Town, Güney Afrika’dan yola çıkıp Namibya’ya gidebilirsiniz.

Küba

küba cruise

Egzotik destinasyonları mega yatlarla keşfetmenin eşsiz keyfini yaşamak mümkün! Küba’nın sadece Havana’dan ibaret olmadığını ülkenin Batı kıyılarını gezerken çok daha iyi anlayacaksınız. Latin Amerika’nın en iyi on dalış noktasından biri olan Maria La Gorda, Küba takımadalarının geri kalanından hem tarihsel hem de kültürel olarak farklı olan adası La Isla de Juventud, resifleri ve sualtı deniz canlıları ile ünlü Cayo Largo Adası, UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Trinidad ve karakteriyle gerçek Küba rüyasını yaşatan Cienfuegos ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Antarktika

Antarktika cruise

Yeryüzünde yapabileceğiniz en fantastik, en çılgın ve en etkileyici seyahat noktalarından biri hiç şüphesiz Antarktika… Dünyanın en büyüleyici ve bakir noktasına lüks gemilerle yapacağınız seyahat hafızanızda derin izler bırakacak. El değmemiş vahşi yaşama misafir olup, doğanın harikalarına tanıklık edeceğiniz gezinizde konusunda uzman olan biyologlardan, antropologlardan bu toprakların eşsiz hikâyelerini dinleyebilirsiniz.

Mergui Takımadaları, Myanmar

Mergui Takımadaları, Myanmar

İster denizden ister karadan seyahat edin, konu Güneydoğu Asya ise her zaman kulağa cezbedici geliyor. Bu kez denizden yol almak ve Myanmar’ın saklı güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız rotayı bilinmeyen yerlere çevirebilirsiniz. Myanmar’ın güneyinde konumlanan, 800’den fazla adacıktan oluşan Mergui Takımadaları ülkenin en gizli turizm cenneti. 9 günlük bir cruise seyahati ile Andaman Denizi’nden yola çıkabilirsiniz.

Güney Japonya

Güney Japonya cruise

Cruise rotaları arasında Japonya’yı görmek ilk başta ilginç gelebilir ancak kesinlikle bu listede olmayı hak ediyor. Büyüleyici karşıtlıkların ülkesi Japonya Tokyo’nun gökdelenlerinden ibaret değil… Dağların arasına saklanan inziva köşeleri, volkanları, gölleri, tapınakları, geleneksel Japon kültürünün yaşadığı kasabalarıyla sizi bir duygudan diğerine hızla sürüklüyor. 9-10 günlük gezilerle Japonya’nın güney kıyılarını keşfedebilirsiniz.

Amazon Nehri

Amazon Nehri delfin I cruise

Dünyadaki ilk Relais & Châteaux gemileri olan Delfin Amazon Cruises, hayatınızı değiştirecek bir deneyim ediyor. Doğanın kucağında, özel ve lüks gemi seyahati klasik nehir gemisi konseptinde size kendinizi biricik hissettiriyor. Nefes kesen manzaralar, bereketli ormanlar, en güzel doğal yaşam görüntüleriyle asla unutulmayacak, sihirli bir seyahat yaşayabilirsiniz. Tavandan tabana uzanan pencereleri ile tüm manzaraları izleyebileceğiniz odalar ise muazzam tasarlanmış.

Galápagos Adaları

Galápagos Adaları

Galápagos keşif gezisi sizi dünyanın en yalıtılmış ve özel yerlerinden birine götürüyor. Tek kelimeyle “eşsiz” olarak nitelendirilen Galápagos Adaları birçok farklı hayvan türünün yaşadığı büyülü bir yer… Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız canlı türlerini ve etkileyici manzaralarını Gálapagos’un otantik güzelliğinde bulabilirsiniz. Bir haftalık geziler boyunca eviniz olacak gemiler ise tasarımı ve hizmetiyle size bir masal yaşatmakta iddialı.

Kiklad Adaları, Yunanistan

Kiklad Adaları cruise santorini

Bir haftalık Kiklad Adaları gezisi ile Yunanistan’ın ünlü adalarından gizli hazinelerine uzanan bir yaz rüyası yaşayabilirsiniz. Her gün yeni bir limanda güne başlayıp, kristal gibi parlayan sularda serinleyip, gizli koyları görebilirsiniz. Karaya ayak bastığınızda ise tipik Yunan kasabalarının sevimli sokaklarında dolaşıp, tarih ve kültürle buluşma zamanı! Atina’dan demir alan gemilerle Santorini, Mykonos, Paros, Delos gibi gözde Yunan adalarını bir de sudan keşfedin.

Arktik 

Arktik cruise

Dünyanın her yerini görmüş bir gezgin için Arktik seyahati kaçınılmaz! Medeniyetten olabildiğince uzaklaşmak, tabiri caizse dünyanın bir ucuna gitmek için heyecanlı bir maceraperestseniz Kuzey Kutup Dairesi’ne doğru yolculuğa çıkmanızın vakti gelmiş demektir! 10 günlük cruise seyahatleri ile Reykjavik’ten başlayan ve gene bu şehir limanına dönüş ile biten gemi seyahatinde yürüyüşler, vahşi yaşam gözlemleri ve Kuzey Kutup Işıkları sizinle olacak.

Bonus: British Isles

British Isles cruise

Britanya Adaları’nın büyüleyici tarihini sular üzerinde görün! Efsanevi kaleleri, çarpıcı manzaraları, gelenekleri dâhil olmak üzere göreceğiniz birçok güzellik var. İngiltere’nin mutlak en iyi seyir noktalarını barındıran British Isles rotası ile İskoç Yaylaları, Dover’ın Beyaz Kayalıkları, Londra, Liverpool, Dublin, Glasgow gibi ikonik şehirleri bu özel rotada görebilirsiniz.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.