2019’un En Popüler Müzik Festivalleri

22 Şubat 2019

oasis festival

Yeni kültürleri deneyimlemenin en iyi yollarından biri de elbette yurtdışı müzik festivallerini takip etmek… Farklı yaklaşım ve amaçlarla düzenlenen müzik festivalleri sadece müzik dinlemeye değil yeni destinasyonları görmeye de teşvik ediyor. Aynı ruhu paylaşan arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle canlı performanslar ve iddialı sahne şovlarını izlemek bize göre, “hayatta mutlaka yaşanması gereken deneyimler” arasında. Müziğe ve yeniliğe hayır diyemeyen gezginler için 2019’un En Popüler Müzik Festivalleri listesini hazırladık.

Sonar Barcelona’dan Tomorrowland Winter’a, Sziget Festivali’nden Umbria Jazz Festivali’ne, Burning Man’den Oasis Festival’e kadar dünyanın en iyi müzik festivalleri.

Tomorrowland Winter, Fransa

Tomorrowland Winter

Tomorrowland ailesinin en yeni üyesi Tomorrowland Winter, Grenoble’a 40 km mesafedeki dağ kasabası Alpe d’Huez’de gerçekleşecek. Alplerin zirvesinde, sonsuz yaşamın simgesi olan nilüfer çiçeğinden ilham alan konseptiyle benzersiz deneyimlerle dolu bir hafta vaat ediyor. Sadece Tomorrowland ziyaretçilerinin erişebileceği bu kasabada elektronik ve house müziğin en iyilerini dinleyebilirsiniz. 
Ne zaman: 09-16 Mart 2019

Sonar Hong Kong

Sonar Hong Kong

Dünya müzik festivalleri sahnesinde efsaneleşen Sónar ailesinin Doğu Asya edisyonu olan Sónar Hong Kong yeni ve farklı bir deneyimin öncülüğünü yapıyor. Son teknolojiyi kullanan altyapı ve sahne tasarımı, iddialı line-up’ı ile Hong Kong’da da bir geleneği başlatmış görünüyor. Elektronik, house ve tekno müzik türlerinin en iyilerini Hong Kong’a getiriyor.
Ne zaman: 13 Nisan 2019

Coachella Valley Music & Arts Festival, ABD

Coachella Valley Music & Arts Festival

Bir müzik festivalinden çok daha fazlasına dönüşen ve festival modasını gündemimize sokan Coachella Valley Music & Arts Festival bu yıl da çok konuşulacağa benziyor. Rock, indie, hip hop ve elektronik dans müziği sanatçıların geçit törenine dönüşen, iddialı sahne şovlarıyla dikkat çeken festival her yıl olduğu gibi bu yıl da Kaliforniya’da yer alan Empire Polo Club’da gerçekleşecek. 
Ne zaman: 12-14 Nisan, 19-21 Nisan 2019

Meadows in the Mountains, Bulgaristan

Meadows in the Mountains

Bulgaristan’ın Polkovnik Serafimovo kasabasında gerçekleşen Meadows in the Mountains, Avrupa’nın en eşsiz müzik festivallerinden biri. Deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte, Rodop Dağları’nda düzenlenen bu benzersiz festival “toprağın gökyüzüne dokunduğu ve güneşin doğayı kucakladığı yer” olarak betimleniyor. 
Ne zaman: 06-09 Haziran 2019

Bonnaroo Festival, ABD

Bonnaroo Festival

2002 yılından beri on binlerce müzik severi Tennessee’ye getirten müzik ve sanat festivali Bonnaroo,  Kuzey Amerika’nın en gözde festivallerinden biri. Pozitif atmosferi ve birçok müzik kültürünü kapsayıcı yaklaşımıyla her yıl rock, dans, hip hop ve diğer farklı türlerinin öncü isimlerini bir araya getiriyor. Her şeyin bir karışımı olan festivalde bu sene de çok eğleneceksiniz.
Ne zaman: 13-16 Haziran 2019

Secret Solstice, İzlanda

Secret Solstice festival

Gece yarısı doğan güneşle birlikte “İzlanda’da beyaz geceler” mucizesini yaşamanın en hareketli hali Secret Solstice Festival’ine katılmak. İzlanda’nın batmayan güneşi altında, Reykjavik’te düzenlenen festival eşsiz ve kaçırılmayacak bir müzik deneyimi. Her yıl yaz mevsimi başında kutlanan festivalde bitmeyen günlerin ve müziğin enerjisinde buluşun!
Ne zaman: 21-23 Haziran 2019

Montreux Jazz Festival, İsviçre

Montreux Jazz Festival

“Hayalperestler için hiçbir şey imkânsız değildir” mottosuyla her yıl daha da büyüyen Montreux Jazz Festival, İsviçre’nin en çok ilgi gören müzik festivali. Her yıl, Cenevre Gölü kıyısında düzenlenen festival büyülü bir atmosferde gerçekleiyor. Kanada’da düzenlenen Montreal Jazz Festival’den sonra dünyanın ikinci büyük caz festivalinde 15 gün boyunca kulağınızın pası silinecek.
Ne zaman: 28 Haziran – 13 Temmuz 2019

Umbria Jazz Festival, İtalya

Umbria Jazz Festival

İtalya’nın en önemli müzik festivallerinden biri olan Umbria Jazz Festival, caz festivalleri arasında da parmakla gösteriliyor. 1973 yılından beri her yıl düzenlenen festival, Perugia şehrini 10 gün boyunca caz müziğiyle kuşatıyor. Festival boyunca Perugia’nın özel ve tarihi mekânları konser alanına dönüşüyor.
Ne zaman: 12-21 Temmuz 2019

Longitude Festival, İrlanda

Longitude Festival

Her yıl Suffolk’taki güzel Henham Parkı’nda düzenlenen Longitude Festival, yaşam ve sanat festivali olarak ifade edilebilir. Müzik, komedi, şiir, tiyatro, film ve atölye çalışmalarıyla birlikte müzik ve sahne sanatlarını kapsayan bu geniş ve zengin festival İrlanda’nın fantastik atmosferinde farklı ve dolu dolu bir deneyim sunuyor. 
Ne zaman: 18-21 Temmuz 2019

Sonar Barcelona, İspanya

Sonar Barcelona

İlk kez 1004 yılında düzenlenen Sónar Barcelona, festival dünyasında öncü durumda! Benzersiz bir içeriğe sahip olan etkinlik en yeni trendleri deneysel yaklaşımlar, dans ve elektronik müzikle buluşturuyor. 
Ne zaman: 18-20 Temmuz 2019

Melt! Festival, Almanya

Melt! Festival

Almanya’daki en büyük açık hava elektronik müzik festivallerinden biri olan Melt! Festival 1997 yılından beri müzikseverleri ağırlıyor. Bugüne kadar birçok ödül alan festival, Gräfenhainichen yakınlarındaki Ferropolis Açık Hava Müzesi’nde düzenleniyor. 
Ne zaman: 19-21 Temmuz 2019

Fuji Rock Niigata, Japonya

Fuji Rock Niigata

Japonya’nın en büyük müzik festivallerinden biri olan Fuji Rock Festival, 1997 yılında ilk olarak Fuji Dağı’nın başlangıcında gerçekleşmiş. Adını da konumundan alan festival, 1999 yılından itibaren Niigata’daki Naeba Kayak Merkezi’nde düzenleniyor. 7 ana bölüme dağılan bu büyük festivalde bölümler arası yürüyüşler uzun olsa da manzaralı parkurlar oldukça keyifli. 
Ne zaman: 26-28 Temmuz 2019

Sziget Festival, Macaristan

Sziget Festival

Avrupa’nın en iyi 5 festivali arasında gösterilen Sziget, 1993 yılından beri her yıl müzik severleri buluşturuyor. Budapeşte’de, Tuna Nehri üzerindeki Óbuda Adası’nda gerçekleşen festival bir hafta sürüyor. Çok kültürlü bir müzik ve sanat festivali olan Sziget, 50’ye yakın farklı sahne ile yüzlerce müzisyene kucak açıyor.
Ne zaman: 07-14 Ağustos 2019

Burning Man, ABD

Burning Man

“Başka bir dünya mümkün” algısıyla yola çıkan iki gencin 1986 yılında yaktığı ateş, 2011 yılı itibariyle tüm dünyaya adını duyuran, en sıra dışı festivale dönüştü. Nevada Çölü’nün ortasında 1 hafta süreyle geçici bir şehir olarak Black Rock City adıyla kendini yaratan Burning Man sanat ve kendini ifade etme festivali aslında. 
Ne zaman: 25 Ağustos-2 Eylül 2019

Oasis Festival, Fas

Oasis Festival

Afrika’nın en mistik şehirlerinden biri olan Marakeş yeterince büyüleyici! Oryantal bir kimlikle hayal ettiğimiz Marakeş’i farklı kılan ise ters köşe sürprizleri kuşkusuz!  Kuzey Afrika güneşinde muhteşem bir hafta sonu yaşatan Oasis Festival, “Farklı Bir Yerde Dans Et” mottosuyla elektronik müziğin en iyilerini buluşturuyor. 
Ne zaman: 13-15 Eylül 2019

Magnetic Fields, Hindistan

Magnetic Fields Rajasthan

Rajasthan eyaletinde, çölün ortasında parlayan eski bir kale Alsisar Mahal yılın 3 günü fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Eğlencenin hiç bitmediği büyülü bir müzikal karnavala dönüşen Magnetic Fields Festival, Hindistan’ın en yeni yeteneklerine yer veriyor. İnsanların müzik, kültür ve dansla bütünleştiği festival her yıl farklı bir tema üzerine şekilleniyor. 
Ne zaman: Aralık 2019

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.