Tayland Seyahatleri Başladı!

04 Kasım 2021

Tam aşılı gezginlerin karantina şartı olmadan Tayland’ın belirli kentlerine girmelerine izin veren turizm tanıtım planı “Sandbox” ile Tayland seyahatleri kademeli olarak başladı!

Filmlere konu olan tropikal iklimli adaları, turistlerin akın ettiği Budist tapınakları ve benzersiz doğasıyla ünlü Tayland’a “Phuket Sandbox 7+7 Uzatma” ve “Samui+Plus” programları ile seyahat edilebiliyor.

Phuket, 1 Temmuz 2021 itibarı ile Güneydoğu Asya’da karantina olmadan aşılı gezginlere yeniden açılan ilk destinasyon olmuştu. Karantinasız Tayland’ı keşfetme fırsatı sunan Sandbox programı kapsamında Temmuz itibarı ile açılan Phuket, Koh Samui, Koh Phangan ve Ko Tao‘dan sonra; 1 Ekim‘de Krabi (Koh Phi Phi, Ko Ngai, Railay) ve Phang-Nga (Khao Lak, Ko Yao), 1 Kasım itibariyle de Bangkok, Hua Hin – Nong Kae (Prachuap Khiri Khan), Cha-am (Phetchaburi), Pattaya-Bang Lamung – Jomtien – Bang Sare (Chon Buri), Koh Phayam (Ranong), Mae Rim, Mae Taeng, Muang ve Doi Tao (Chiang Mai), Chiang Khan (Loei) ve Muang (Buri Ram) açıldı.

2 doz Covid-19 Aşı (Pfizer/Biontech veya Sinovac) süreci en az 14 gün önce tamamlanmış Türk vatandaşları; ülkeye giriş formu (COE belgesi) ile birlikte aşı kartı ve PCR test sonucu, onaylı otel rezervasyonu ve en az 50 bin dolar teminatlı sağlık sigortası ile Tayland’a seyahat edebiliyor. Tayland, Türk vatandaşlarına vize uygulamadığından, Phuket Sandbox programında yer alan şehirlere seyahatinizi en az 6 ay geçerli olan pasaportunuzla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’den Tayland’a seyahat ediyorum, girişte aranan şartlar nelerdir?

Tayland’da kabul edilen aşılar şu an için Tayland Halk Sağlığı Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü’nün acil kullanım onayını alanlardır. Şu anda ilgili aşıları üreten firmalar Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Jansen/Johnson&Johnson, Sinovac ve Sinopharm’dır.

AŞI BELGESİ İLE:

 • Tayland’a girişlerde https://coethailand.mfa.go.th sitesindeki Dijital Giriş Kayıt Formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamları tarafından, aşılanma sürecini tamamlamak için gereken, son uygulanan aşı dozundan 14 gün sonra düzenlenmiş bir aşı belgesi ile Tayland’a seyahat edilebiliyor. (18 yaşından küçük çocuklar yanlarında aşılı ebeveynleri ile Covid-19 aşısı olmadan seyahat edebilmektedir.)
 • Tayland’a girişte Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamları tarafından, gerekli son aşılama dozunun yapıldığını gösteren, dijital veya kağıt formatta hazırlanmış Covid-19 aşı belgesi ibraz edilmelidir. Pfizer/Biontech ve Sinovac aşı belgeleri geçerlidir.
 • Tam aşılı vasileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük aşısız çocuk ve gençler, uçuştan 48 saatten daha kısa bir süre önce yapılmış negatif PCR testi veya negatif antijenik test sunmalıdır.
 • Son 3 ay içinde Covid-19 geçirmiş olan kişiler 1 doz aşı olup, iyileştiklerini belgelerini gerekmektedir.
 • Kalkıştan en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu Covid-19 test sertifikası ibraz edilmelidir.
 • Başvuru sahibi başına COVID-19 için sağlık ve tedavi masraflarını kapsayan, Tayland’daki tüm süre boyunca teminatın 50.000 USD’den az olmadığı açıkça tanımlanmış, İngilizce olarak düzenlenen sigorta poliçesinin kopyası sunmalıdır. COE sertifikası ve sigorta poliçesi için detaylı bilgiye büyükelçilik internet sayfasından ulaşabilirsiniz.
 • MoTS veya TAT tarafından onaylanmış otellerde en az 14 gece konaklama ve RT-PCR testleri için ödeme onayının kopyası. Kalış süresinin 14 günden az olması durumunda seyahat edenler Tayland’dan onaylanmış bir uçak bileti ve konaklama için ödeme onayı ve planlanan kalış sürelerini kapsayan otellerde RT-PCR testleri ibraz etmelidir. Kalış süresi 7 günden az olan yolcular varışta 1 kez (SHA PLUS konaklama odasındaki muayene sonuçlarının beklenmesi gerekmektedir), 6. ve 7. günlerde ise Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine göre 2. kez başka bir test yaptırmaları gerekmektedir.
 • Tayland’daki diğer illere seyahat edebilmek için Sandbox uygulamasındaki şehirlerden birinde bir SHA Plus otelde en az 7 gece kalınması gerekmektedir.
 • Tayland’a seyahat edecek kişilerin telefonunda Morchana aplikasyonunun yüklü olması gerekmektedir.
 • 7 gün sonra Phuket, Bangkok ve Koh Samui’den başka illere seyahat edenlerin, dönem boyunca Covid-19 için negatif sonuç gösteren Covid-19 testini doğrulayan kanıtlara sahip olması gerekir.
 • Yolcular ayrılmadan önce çıkış taramasından geçmelidir.

Aşı Belgesinde Olması Gereken Bilgiler:

 • Aşı belgesi hamilinin Adı Soyadı ve Doğum Tarihi
 • Aşı tarihi, alınan son doz tarihi belirtilecektir
 • Uygulanan aşı türü
 • Uygulanan doz sayısı/gerekli tüm dozlar
 • Belgeyi düzenleyen ülke
 • Aşı belgesini düzenleyen kurum bilgileri

Belgeler İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca veya Thai dilinde düzenlenmelidir. Belgenin bu dillerde düzenlenememesi halinde belge, resmi bir kurum tarafından yapılmış İngilizce’ye çevirisi ile birlikte sunulmalıdır.

Tayland’a seyahat etmek isteyen kişilerin COVID-19 Durum Yönetimi Merkezi (CCSA) tarafından onaylanan ülke/bölgelerden seyahat etmeleri ve sözkonusu ülkelerde seyahat tarihlerinden en az 21 gün önce bulunmuş olmaları gerekmektedir. Daha fazla bilgi için Tayland Turizm Otoritesi (TAT)’ın web sayfasına bakabilirsiniz.

AŞI BELGESİ OLMAKSIZIN:

 • 2 doz Covid-19 aşı süreci henüz tamamlanmayanlar ilk biniş noktasından hareketten en fazla 48 saat önce yapılmış bir Covid-19 PCR veya RT-PCR negatif testi sunmalıdır.
 • Tayland’a girişlerde https://coethailand.mfa.go.th sitesindeki Dijital Giriş Kayıt Formunun doldurulması gerekmektedir. Form doldurulunca sistem otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir QR kodu oluşturur. Bu QR kodunu, yolcunun biniş yapmadan önce taşıma şirketine ve ayrıca Phuket’e giriş noktasındaki sağlık kontrollerine sunması gerekir. Çocuklar için de katılım formu doldurulmalıdır.
 • Yolcular ayrılmadan önce çıkış taramasından geçmelidir.

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

Vize ile ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için: vize.bolumu@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.