Kamboçya Tamamen Aşılanmış Yolcular İçin PCR Test Gereksinimini Kaldırdı!

08 Nisan 2022

Güneydoğu Asya’nın egzotik ülkesi Kamboçya, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında uyguladığı seyahat prosedürlerini güncelledi. Kamboçya, tamamen aşılanmış yolcular için tüm uçuş öncesi ve sonrası testleri kaldıran ilk Güney Doğu Asya ülkesi oldu.

16 Mart 2022 tarihinden itibaren 2 doz aşısı tamamlanmış ve üzerinden 14 gün geçmiş olan tüm yolcular, kalkış öncesi ve varışta PCR test gereksinimi olmaksızın Kamboçya’ya seyahat edebiliyor. Tam aşılı tüm yolcular, varışta Covid-19 testi ve karantina gerekliliklerinden muaftır.

Kamboçya’ya yapılacak seyahatler ile ilgili bilinmesi gereken önemli hususlar!

Kamboçya’ya karantinasız girişte test uygulaması kaldırılmış olsa bile aşağıdaki gereksinimler uygulanmaya devam etmektedir:

Tam aşılı olduğunuzu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası beyan edilmesi gerekmektedir. Sertifikanın üzerinde yolcu ismi ve aşı tarihi yer almalıdır. Dijital formatta (örneğin mobil uygulamada veya telefonda/tablette gösterilen) aşı sertifikası kabul edilmediği için sertifikanın basılmış halde olması gerekmektedir. Aşı kartının fotokopileri veya dijital aşı sertifikasının basılı versiyonu ancak renkli olarak basıldığında kabul edilecektir. Son aşı dozunun üstünden 14 gün geçmelidir.

Minimum 50.000 ABD Doları tutarında bir sağlık sigortası poliçesi gereklidir. Sigorta https://safetravel.ica.gov.sg/health/vtsg sitesinden alınabilmektedir. Ancak buradan alınması zorunlu değildir. Kamboçya vatandaşları sigorta şartından muaftır.

Tam aşılı tüm yolcular, varışta Covid-19 testi ve karantina gerekliliklerinden muaftır. Ayrıca 18 yaşın altındaki aşılanmamış çocuklar da tam aşılı bir aile üyesinin eşlik ettiği takdirde varış testi ve karantina şartından muaf tutulmaktadır.

Tam aşılanmış yolcular varışta Covid-19 PCR testine ve belirlenmiş tesis (DF) veya Alternatif Devlet Karantinası (ASQ) otellerinde 14 günlük karantinaya tabii tutulacaktır. İlgili ASQ Otelleri aşağıdaki gibidir.

 • Courtyard by Marriott Phnom Penh
 • Himawari Hotel Apartments
 • Olympia City Hotel (Dara Hotel Group)
 • Raffles Hotel Le Royal Phnom Penh
 • Sofitel Phnom Penh Phokeethra
 • Sokha Phnom Penh Hotel and Residence

Tam olarak aşılanmamış ancak Kamboçya’da sadece 14 günlük konaklama iznine sahip bir seyahat belgesine sahip olan yolcuların ülkeye girmesine izin verilmeyecektir. Bu yolcular 14 günlük karantina süresinden daha fazla Kamboçya’da kalmalarına izin veren bir seyahat belgesine sahip olmalıdır.

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

Vize ile ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için: vize.bolumu@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.