Fransa Seyahat Prosedürleri Güncellendi!

15 Şubat 2022

Fransa, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında uyguladığı seyahat prosedürlerini güncelledi, Türkiye hareketli uçuşlar için PCR testi uygulamasını sonlandırdı.

Türkiye’den Fransa’ya seyahat ederken, en az 7 gün önce çift doz aşısı tamamlanmış, aşı sertifikası bulunan tam aşılı kişilerden seyahat öncesi PCR testi istenmeyecek.

Türkiye’den Fransa’ya Seyahat Ederken Girişte Aranan Şartlar

*Yolcular aşı sertifikasına sahip olmalıdır.

 • Çift doz aşı üzerinden en az 7 gün geçmelidir.
 • 2  dozluk bir Sinovac aşısından sonra, destekleyici mRNA dozundan (Moderna veya Pfizer) gereklidir.
 • Çift doz aşı 270 gün geçerlidir.

* Aşı sertifikası bulunan yolcular PCR testten muaftır.

* Yolcular seyahat etmeden önce dijital yolcu takip formunu doldurmalıdır. https://app.euplf.eu/#/. Dijital cihazları olmayan yolcular basılı bir form doldurabilir. Form, check-in sırasında ve varışta ibraz edilmelidir. https://wsprod.thy.com/acenteportalws/admin/pub/document/22131 adresinden temin edilebilir.

* Yolcular, Fransa’ya seyahat etmeden önce bir sağlık taraması formu doldurmaları gerekmektedir. https://passager.serveureos.org/

* Yolcular, Fransa’ya seyahat etmeden önce bir sağlık beyanı formu doldurmaları gerekmektedir. https://www.interieur.gouv.fr/sites/minint/files/medias/documents/2022-02/11-02-2022-engagement-sur-l-honneur-orange.pdf

* 6 yaş ve üzeri yolcuların havalimanında ve uçuşları sırasında cerrahi maske (veya valf içermemesi koşuluyla FFP1, FFP2 veya FFP3 filtreli yüz maskesi) takmaları zorunludur. Cerrahi maske takmayan yolcular uçağa alınmayabilir.

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

Vize ile ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için: Vize.Bolumu@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.