Heyecanla Beklenen Cennet Ada Bali Kapılarını Açtı!

08 Mart 2022

Bali

Endonezya’nın cennet adası Bali, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında uyguladığı karantina uygulamasını 07 Mart 2022 tarihinden itibaren tam doz aşılı (3. doz aşısı tamamlanmış veya 2 doz aşı + hatırlatma aşısı tamamlanmış) tüm ziyaretçiler için kaldırarak; Türkiye dahil 23 ülke için Bali’ye girişte kapı vizesi (Visa on Arrival – VOA) uygulamasına yeniden başladı. Türkiye’den Bali’ye seyahat ederken önceden vize başvurusu yapma gerekliliği kaldırılmış olup, kapı vizesi hala ücrete tabidir.

Jakarta ve Endonezya’nın diğer bölgeleri için karantina kuralı devam etmektedir.

Türkiye’den Bali’ye seyahat ediyorum, girişte aranan şartlar nelerdir?

Türkiye’den cennet ada Bali’ye seyahat etmek isteyen ve COVID-19 aşı süreci tamamlanmış kişilerin, ülkeye girişi sırasında ilgili kurumlar tarafından en fazla 48 saat önce yapıldığını gösteren negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir.

Bali’de kabul edilen aşılar şu an için Bali Halk Sağlığı Bakanlığı veya Dünya Sağlık Örgütü‘nün acil kullanım onayını alanlar olacaktır. Şu anda ilgili aşıları üreten firmalar Pfizer – BionTech, Moderna, Astra – Zeneca, Jansen/Johnson&Johnson, Sinovac ve Sinopharm’dır.

Bali’ye gelen kişiler aşağıdaki koşulları yerine getirmeleri durumunda Bali’ye karantina koşulu olmaksızın seyahat edebilecektir.

 • En az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Kalkıştan  48 saat önce yapılmış Negatif PCR Test Sonucu (İngilizce)
 • 3. doz aşının tamamlandığını gösteren İngilizce Aşı Kartı
 • Ülkeden ayrılacağını gösteren dönüş bileti veya başka bir ülkeye seyahate devam etmek için tek yön bilet bulundurmak,
 • Bali’de en az 4 gün konaklanacağını gösteren otel rezervasyonu ödemesinin yapıldığını belgelemek (İlk 4 gün aynı otelde konaklamak gerekiyor, otel değişikliği 4 gün sonra yapılabilir)
 • COVID-19 kapsamlı en az 25.000 USD’lik seyahat sigortası
 • Elektronik Gümrük fonu doldurulmuş olmalıdır. İlgili forma buradan ulaşılabilir.

Yolcular varışta PCR testine tabi tutulacak ve test negatif çıktıktan sonra Bali’de serbest olarak dolaşabilecek, 3. günde ise başka bir PCR testi yaptırarak test negatif çıktıktan sonra Bali’den Endonezya’nın diğer bölgelerine de rahatça seyahat edebilecektir.

Aşağıdaki pasaport sahipleri varışta kapı vizesi almaya hak kazanacaktır!

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Hollanda, Fransa, Katar, Japonya, Güney Kore, Kanada, İtalya, Yeni Zelanda, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Tayland, Singapur, Brunei Darussalam, Vietnam, Laos, Myanmar, Kamboçya ve Filipinler…

Bu ülkeler için önceden vize başvurusu yapma gerekliliği kaldırılmış olup, kapı vizesi hala ücrete tabidir. Kapı vizesi ücreti 500.000 IDR‘dir. (Yaklaşık 35 USD)

 

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.