Lüks Seyahatin Yeni Trendi: Glamping

glamping

Lüks tanımı değişiyor. Lüksün ne ifade ettiği, hangi beklentileri karşılaması gerektiği turizm dünyasında da yeni bir kimlik buluyor. Son yıllarda adını duymaya başladığımız “glamping” doğa ve konforun buluştuğu yeni bir konsept. Özünde, “Glamorous” (gösterişli) ve “camping” (kamp yapma) kelimelerinden oluşan glamping kısaca lüks veya butik kamp olarak ifade edilebilir. Doğanın içinde uyumak, doğada vakit geçirmek isteyen ancak elektriksiz, uyku tulumları içerisinde bu deneyimi yaşamaktan kaçınan seyahat severler için Glamping gerçekten bir mucize! Lüks kavramını 5 yıldızlı otellere indirgemek istemeyen gezginler ile ortaya çıkan Glamping, kamp zorluklarını bir kenara itiyor. 

Seyahat severler otantik, lokal, şık ve gurme deneyimlerle konforlarından fedakarlık etmek zorunda kalmadan vahşi doğayla buluşuyor. Safari çadırları, ekolojik kulübeler, buzdan iglolar, lodgelar, çiftlik evleri, ağaç evler en çok tercih edilen konaklama türlerinden.

glamping

Butik kamp anlayışı öyle bir ilerleme gösterdi ki kamp ateşinde şampanyanızı yudumladıktan sonra uyumadan önce köpüklü banyonuza girmeniz son derece olağan! Tüm konforun ve modern kolaylıkların sunulduğu lüks kamplarda konaklarken trekking, balıkçılık, rafting, bisiklet parkuru gibi açık hava etkinliklerini de yapabilirsiniz. 

Hem Lüks Hem Çevre Dostu En Güzel Glamping Adresleri için tıklayın!