Fransa’nın Az Bilinen Rotaları

25 Haziran 2021

Fransa’da farklı bir deneyim yaşamak, az bilinen yerleri keşfetmek isteyenler için görülmesi gereken 6 farklı rota!

La Dune du Pilat

Burası Avrupa’da rüzgarla oluşan en büyük kum tepesi. Fransa’nın tatil kasabalarından Arcachon’da bulunan bu bölge, Bordeaux seyahatinizin en ilginç kısmını oluşturabilir. 500 m. eninde ve 2.7 km boyundaki bu kum yığınında 60 milyon m³ kum bulunuyor. Bir yanında alabildiğine okyanus, diğer yanında alabildiğine ormandan oluşan bu tepe, size uçsuz bucaksız bir çöl hissi yaşatabilir.

Les Gorges du Verdon

Avrupa’nın en güzel kanyonlarından biri sayılan Les Gorges du Verdon; yüzmek, kaya tırmanışı yapmak için muhteşem bir bölge. 25 kilometre uzunlukta ve 700 metre derinlikte olan kanyon, Vendon Nehri tarafından kireçtaşlarının aşındırılması ile oluşturulmuş. Ününü Verdon Nehri’nin muhteşem turkuaz rengine borçlu olan kanyon güzelliği dışında adrenalin sporu için de sıkça tercih ediliyor. 1500’den fazla rotasıyla Verdon Gorge dağcılar için oldukça cazip bir yer olan kanyon aynı zamanda pek çok balıkçının favorisi. Kanyonda yapılabilecek diğer aktiviteler arasında yürüyüş, kano, rafting, tırmanış ve yamaç paraşütü sayılabilir.

Carcassonne

Toulouse’un 100 km güneydoğusundaki Carcassonne, Languedoc bölgesinin Aude bölümünde yer alan bir Orta Çağ şehri. Şehir Bastide St. Louis denilen yeni şehir ve Medieval City denilen surlarla çevrili tipik Orta Çağ şehri olarak ikiye ayrılıyor. UNESCO kültür mirası listesindeki şehrin tarihi atmosferinden oldukça etkileneceğinize şüphe yok.

Rochefort-en-Terre

Fransa’nın gizli kalmış muhteşem köylerinden biri Rochefort-en-Terre! Orta Çağı yaşamak, çiftçi pazarları, antikacılar ve Fransız eserleri ile dolu keyifli bir mola arıyorsanız, burası tam aradığınız yer. Rochefort-en-Terre dar sokakları, meydanları ve muhteşem Rönesans yapıları ile keşfedilmeyi bekliyor.

D-Day Beaches

Normandiya plajları belki tarihi nedeniyle çok neşeli yerler olarak hatırlanmasa da oldukça göz alıcı kıyılara sahip olduğu bir gerçek. Sword Beach, Omaha Beach, Utah Beach, Juno Beach ve Gold Beach baş döndürücü manzaralar sunarken, bölgenin tarihine merakınız varsa D-Day ya da Tapestry müzelerini gezmenizi öneririz.

Mont Saint-Michel

Aşağı Normandiya planlama bölgesine bağlı Manche ilinde bir ibadet yeri. Yarım mil uzunluğunda, deniz seviyesinden itibaren 90 metre yüksekliğindeki sivri bir kaya kütlesinin üzerine oturtulmuş Başmelek Mikael’e adanmış görkemli bir katedralle değişik zamanlarda eklenmiş manastır yapılarından oluşuyor. Bütünüyle olağanüstü ve nefes kesici bir görüntü. Yılın her ayı iki kez Manş’ın dev gelgitleri etrafını sararak, bir ada haline getiriyor Mont’u. Yüzölçümü 1000 metrekareyi bulmayan bu yere yılda bir milyonun üzerinde turist geliyor.

Fransa Seyahat Rehberi

“Damak tadı” ve sanattan beslenen keyifli yaşam tarzı, dünya modasına yön veren  tasarımcı ve markaları, engin siyasi ve kültürel birikimi ile Fransa’da gezilecek çok yer, keşfedecek çok şey var!

Fransa’nın Görülmeye Değer Şehirleri, Fransa’nın En Güzel Kasabaları, Fransız Rivierası’nın En Güzelleri, Fransa’nın Az Bilinen Rotaları” hepsi sizler için hazırladığımız Fransa Seyahat Rehberi’nde…

Fransa’nın En Güzel Kasabaları

Birbirinden güzel tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve büyüleyici ikonik anıtlarıyla göz dolduran Fransa, kendine özgü kültürü ve doğal zenginliklerin bir araya geldiği eşsiz manzaralara sahip şehir ve kasabalarla dolu bir yer. Orta Çağ şatoları ve sanat galerileri ile büyülü bir atmosfere sahip olan Fransa’nın en huzurlu köşelerinden Annecy; ortasından geçen Ren Nehri ile Avrupa’da es geçilmemesi gereken Colmar; Alsace şarap yolu’nun en güzel köylerinden Riquewihr, Fransa’nın Atlantik kıyısında bir liman kasabası olan, sadeliği ile ünlü sayfiye adası Ille de ; yıl boyunca resim ve doğa meraklılarının akınına uğrayan Giverny; Fransa’nın hala Orta Çağı yaşayan en güzel köylerinden Yvoire; üzüm bağları ve şarap dendiğinde bir adım öne çıkan Bourgogne Bölgesi; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arles Bölgesi ve Akdeniz’in masmavi suları ile Alpler arasında yer alan Provence Bölgesi mutlaka seyahat rotanızda olmalı… Fransa’nın farklı bölgelerinde yer alıp, büyüleyici özellikleriyle göz kamaştıran Fransa’nın en güzel kasabalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fransız Rivierası’nın En Güzelleri

Nice, Cannes, Monte Carlo… Evet Côte D’Azur dendiğinde, Fransa’nın güney sahillerine indiğimizde bu şehirlerin büyüsüne kapılmamak imkansız ama şehirler arasına gizlenmiş öyle kasabalar var ki daha önce görmediğiniz için pişmanlık duyuyorsunuz. Fransız Rivierası’nın görülmeye değer rotalarını sizler için hazırladık. Fransız Rivierası’nın en güzel kasabalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Size özel FRANSA SEYAHATİ planlaması ve sorularınız için:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.