Yurtdışı Seyahatlerinizde Hayatınızı Kolaylaştıracak En İyi Seyahat Uygulamaları

13 Eylül 2023

Dünyayı keşfedip, yeni yerler gezmek, görmek istediğimizde akıllı telefonlar en büyük yardımcılarımızdan oluyor. Özellikle yurt dışı seyahatlerimizde hayatımızı kolaylaştırarak, seyahat tutkumuzu keyifli bir deneyime yönlendirmemize yardımcı olan seyahat uygulamaları ile dünyayı keşfetmek artık her zamankinden daha kolay.

Seyahat vizesi için başvuruda bulunup, para birimi dönüştürmeleri yapmamıza, günlük otel rezervasyonlarından ulaşım ve mekan önerilerine kadar her konuda yardımcı olan, hatta bavul hazırlamaktan, restoran rezervasyonları yapmaya veya dünyanın neresinde olursanız olun harika bir etkinlik bulmaya destek veren uygulamalar ile seyahatlerinizi keyifli bir hale getirebilmeniz mümkün.

Özellikle yurt dışında hayat kurtaran, seyahatleri daha keyifli hale getiren en iyi seyahat uygulamalarını sizin için derledik.

WithLocals

WithLocals, yeni bir kültüre uyum sağlamanıza yardımcı olmanın yanı sıra yurt dışında yerel biri gibi görünmenize yardımcı olmak için birebir. 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren uygulama, şehri gerçek bir yerli gibi keşfetmenize yardımcı olacak ipuçları ile dolu. Uygulamanın en havalı özelliklerinden biri de sizin için tur rezervasyonu yapabilmesi. Uygulama temel ifadeleri öğrenmenize ve sesinizi anında çevirmenize yardımcı olurken, seyahatinizi oldukça konforlu bir hale getirmeyi de ihmal etmiyor.

Eatwith

Yerel halkla sosyalleşmekten bahsetmişken, insanları yemekten daha fazla bir araya getiren çok az şey vardır. Yemek, kendinizi başka bir kültüre kaptırmanın şüphesiz en hoşgörülü yollarından bir tanesi. Airbnb’ye benzer bir uygulama olan Eatwith yemek için işte burada devreye giriyor. Gezginler, uygulama aracılığıyla unutulmaz mutfak deneyimleri için rezervasyon yaptırarak, uzak bir ülkede ev yapımı yemeklerin tadını çıkarabilirler. Rezervasyon için uygun olan bazı popüler mekanlar arasında; Amsterdam kanalının yanında bir bistro akşam yemeği, klasik bir Roma pazarı turu ve Paris’te bir makaron yapım atölyesi yer alıyor.

Roadtrippers

Roadtrippers; pek çok gezginin seyahat rotaları boyunca en iyi restoranlardan yol kenarındaki ilgi çekici yerlere ve doğal manzaraları bulmanıza yardımcı olarak, herhangi bir yolculuğa heyecan verici ve beklenmedik unsurlar ekleyen uygulamalardan biri. Güvenilir ve pratik bir rehber sitesi olan Roadtrippers ile seyahat sürecinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Atlys

Dünyanın büyük bir bölümü seyahat etmekte özgürken Avustralya’dan Vietnam’a kadar uzanan birçok ülke, ziyaretçilerin vize başvurusunda bulunmasını şart koşuyor. Vize başvurusu yapmanın basit ve hızlı bir yolu olan Atlys, can sıkıcı kağıt işleri veya karmaşık vize süreciyle ilgilenmenize gerek kalmaksızın, tüm başvuruyu dakikalar içinde tamamlamanızı sağlayacak uygulamalardan bir tanesi. Dünyanın dört bir yanına uçmanızı sağlayacak aerodinamik bir yapıya sahip olan bu uygulama ile yalnızca bir vize başvurusu doldurarak anında 150’den fazla ülkeyi ziyaret etmeye hak kazanabilirsiniz.

TheFork

Avrupa’da restoran rezervasyonları yapmak için en kullanışlı uygulamalardan biri olan TheFork ile farklı restoran kategorilerine göz atarak rezervasyon yaptırmanız mümkün. Kullanıcılarına özel fırsatlar ve menüler sunan restoranları keşfedip rezervasyon yaparak faturanızda yüzde 50’lik tatlı bir indirim bile elde edebilirsiniz! Uygulamada her rezervasyondan sonra paraya dönüştürülebilen “Yums” aldığınız bir sadakat programı da bulunuyor.

LoungeBuddy

Dünyanın birçok havalimanında geçerli, aktarmalarınızı çok daha verimli ve konforlu hale getiren Lounge Buddy, isminden de anlaşıldığı gibi bir havalimanı hizmet uygulaması. LoungeBuddy, uçtuğunuz havayolu veya sınıfı ne olursa olsun, dünyanın her noktasındaki premium lounge’lara erişim sunuyor. Havalimanlarındaki lounge’ların özelliklerini, sundukları hizmetlerin neler olduğunu ve hangilerinin ücretli olup olmadığını LoungeBuddy seyahat uygulaması ile bir tıkla öğrenebilir, önceden rezervasyon ve satın alma yapabilirsiniz.

TripIT

Yaklaşan seyahat programınızı düzenlemenize yardımcı olan TripIT, seyahat planlarınızı ve belgelerinizi tek bir yerde organize ederek dağınıklıktan kurtarıyor. Seyahat onaylarını, uçuş güzergahlarını, biletleri, otel rezervasyon bilgilerini, kiralık araç rezervasyonlarını, feribot biletleri ve yol tariflerini aynı ekranda görmenizi sağlayan uygulama özellikle iş seyahatlerinizde kurtarıcınız olacak.

CityMapper

Dünyanın dört bir yanında kullanıcılarına ulaşım çözümleri sunan akıllı telefon uygulaması CityMapper, açık veri kullanarak şehirlerdeki ulaşım hatları için çözümler üretiyor. Tüm ulaşım araçlarını tek bir uygulamada bir araya getiren CityMapper üzerinden otobüs hareket saatlerini takip edebilir, geç saatlerde daha güvenli yolculuk yaparak sevdiklerinizi merakta bırakmamak için varış sürenizi ve anlık konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Ozzi

Seyahat edenler için en büyük endişelerden biri de özellikle seyahatiniz sırasında güvende olduğunuzu bilmektir. Endişelerinizi gidererek, bu anlamda zihninizi rahatlatacak uygulamalardan biri olan Ozzi, tehlikeli bir duruma düşmekten kaçınmanız için gerekli tüm bilgilere sahiptir. Uygulama, hedefinize ulaştığınızda gerçek zamanlı uyarılar göndererek, yakın çevrede sizi riske atabilecek beklenmedik olaylar hakkında da sizi güncel tutarak, bilgilendirir.

PackPoint

Bazen bir tatilin en stresli kısmı başlamadan çok önce gerçekleşir, tahmin edeceğiniz gibi elbette bavul hazırlamaktan bahsediyoruz. Çantanızı hazırlamadan önce yanınıza almanız gereken şeylerin listesini hazırlayarak hayatınızı kolaylaştıran PackPoint; hedefinize bağlı olarak bir şemsiye veya daha kalın bir ceket getirdiğinizden emin olmak için hava durumunu bile sizin için kontrol ederek, yanınıza almanız gereken eşyalar konusunda size yol gösteriyor.

XE Currency

XE Currency, özellikle yurt dışı seyahatlerinizde kur oranlarını güncel olarak takip edip, o ülkenin para birimini öğrenmenize yardımcı oluyor. Tüm para birimleri arasındaki kurları inceleyebildiğiniz güncel döviz çevirme programının en güzel tarafı ise internete ihtiyaç duymadan kullanabilecek olmanız.

GetYourGuide

Tripadvisor bağlantılı, güvenilir ve pratik bir rehber sitesi olan GetYourGuide ile seçtiğiniz lokasyondaki turları, etkinlikleri, yeme/içme seçeneklerini ve bunun gibi birçok seçeneğe ulaşarak, seyahat sürecinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Rebtel

Ücretsiz bir uluslararası arama uygulaması olan Rebtel, daha ekonomik telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan bir internet sitesi. Uygulamadan yararlanan kullanıcılar hiçbir yazılım yüklemesi gerekmeksizin ev, ofis veya cep telefonlarından uzak mesafeli telefonları arayarak, yüzde 98’e varan indirimli telefon görüşmeleri fırsatından yararlanabiliyorlar.

 

Size veya kurumunuza özel seyahat programı için:
Travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.