Yılın Son Günlerinin Tadını Seyahatle Çıkarın!

06 Aralık 2017

 dresden

Yılın en büyüleyici zamanına geldik bile! Yeni heyecanların bizi beklediği, gerçekleştirmek üzere yeni hayaller kurduğumuz, yeni kararlar aldığımız Aralık ayında yeni keşifler, yeni deneyimler yapacağınız öneriler hazırladık. Tüm şehirlerin ışıl ışıl olduğu, 2017’nin son günlerinin keyfini sizinle birlikte sürelim. İsviçre’nin huzur ve lüks şehri Cenevre’den yükselen kayak merkezi Bansko’ya; Almanya’nın romantik şehri Dresden’den Batı müziğinin efendisi Viyana’ya uzanan en güzel destinasyon önerileri sizinle…

Viyana, AVUSTURYA

Viyana

Klasik Batı müziğiyle dolup taşan; tüm dünya sanatçılarına ilham olan görkemli ve tarihi şehir Viyana tek kelimeyle “etkileyici.” Vals, opera ve sarayların şehri Viyana’nın meydanlarında irili ufaklı onlarca Noel Pazarı kuruluyor. Bir ay boyunca bu pazarlar şehri festival alanına dönüşüyor. Bu asil şehri gezerken Viyana’nın ruhunu da yaşamak için aynı asalete sahip bir otelde konaklamalısınız. 

Palais_hansen_kempinski

Palais Hansen’e dışarıdan baktığınızda bile nefesiniz kesiliyor. 19.yüzyılda inşa edilen Neo Klasik mimarinin başarılı örneğini oluşturan otelde tarihi ihtişam ile modern tasarım buluşuyor. Şehrin ünlü caddesi Ringstrasse üzerinde yer aldığını da ekleyelim.

Cenevre, İSVİÇRE

cenevre

Leman Gölü’nün eşsiz manzarasını fırsata çevirerek, göl etrafında kurulan lüks ve sakin yaşamın adresi olan Cenevre, yılın her dönemi karla kaplı Mont Blanc dağının heybetli görüntüsüyle tam bir kartpostalı andırıyor. Cenevre tam bir gastronomi durağı. Michelin yıldızlı gurme restoranlardan, dünya mutfaklarına, cafe’lerden İtalyan dondurmacılarına kadar her zevke uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Bu lüks şehirde de tabi ki konaklayacağınız otelin standartları bir hayli yüksek! 

Cenevre

Göl kıyısında ve şehir merkezinde yer alan Grand Hotel Kempinski Geneva manzarası, şık tasarımı ve geniş odalarının yanı sıra 3 farklı ayrıcalıklı gurme restoranıyla ziyaretçilerin radarında. Kısacası: “şehrin kalbindeki cennet.”

Dresden, ALMANYA 

Dresden

Elbe nehrinin kıyısında, Almanya’nın Çek Cumhuriyeti ile olan sınırında yer alan Dresden “romantik” sıfatını hak eden en güzel şehirlerden. Dresden etkileyici barok yapıları, faytonları, arnavut kaldırımlı sokakları ile adeta bir masal şehri gibi. Aralık ayında kurulan Avrupa’nın en eski ve en büyük Noel Pazarı ile Orta Çağ’ı yeniden yaşarken, Noel ruhunu her sokak ve meydanda hissedebilirsiniz.

dresden_kempinski

Bu güzel şehre gittiğinizde Dresden’in kalbindeki Hotel Taschenbergpalais’de kalabilirsiniz. 18. yüzyılda inşa edilen ve 20.yüzyıl sonunda renove edilen binada hizmet veren otel tarihi ihtişam ile çağdaş zarafetin güzel bir kombinasyonu. Otelin içindeki ışıl ışıl buz pateni pisti, restoranları ve lüks spa’sı da cabası!

Dubai, BAE

Dubai

Her mevsim yazı yaşamak isteyip; karlı romantik kış manzaralarını sadece kartpostallarda görmekten hoşlananlar için Dubai tabi ki oldukça cazip bir teklif. Çöl üzerine kurulan ışıltılı şehirde Kempinski Hotel Mall of the Emirates aradığınız tüm lüks hizmeti vermeye hazır.

Dubai

Emirates Alışveriş Merkezi’nin bitişiğinde yer alan lüks otel, kapalı bir kayak pistine bakan şirin dağ evleriyle ünlü. Lüks mermer kaplı lobisinden 12 farklı kategorideki şık odalarına kadar her şeyin en iyisini bu otelde bulacaksınız. Otel bünyesinde iddialı 2 restoranın da olduğunu unutmayın.

Berlin, ALMANYA

Berlin

Almanya’nın uyumayan şehri Berlin, geçmişte yaşadığı kötü hikayelerin bıraktığı derin izleri silmiş, sürekli yeniliğe açık; sanatla ve tasarımla yoğrulan bir star gibi! Hem de yeni yıl dönemi ışıl, ışıl… Bu gösterişli pazarlarda hediyelik eşya almak dışında Almanya’ya özgün lezzetlerden tadabilir, tarçınlı sıcak şarap içebilirsiniz.

Bristol_Berlin

Bu dinamik şehrin lüks caddesi Ku’damm üzerinde konumlanan Hotel Bristol, batı Berlin’in şık otellerinin başında geliyor. John F. Kennedy, Cary Grant ve Bob Dylan gibi ünlü isimleri ağırlamış olan otel üst segment yemekleri ve SPA merkeziyle de cezbediyor.

Bansko, BULGARİSTAN

BanskoBüyüleyici manzarası ile Pirin Dağları üzerinde bulunan Bulgaristan’ın yükselen kayak merkezi Bansko çekim merkezimize yerleşti! Türkiye’ye olan yakınlığı için de çok fazla tercih edilen, geçmişin izlerini, günümüze kadar taşımayı başarabilmiş sevimli kasaba Bansko; doğal güzellikleri, pistleri, tarihi zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Bansko_kempinski

Bansko’da liftlerin yanında bulunan tek otel olma özelliğine sahip Grand Hotel Kempinski ise her şeyden önce Bansko’da liftlerin yanında bulunan tek otel olma özelliğine sahip olmasıyla sizi kayak ekipmanları ile yürüme derdinden kurtarıyor. Ahşap ağırlıklı ve klasik tarzda döşenmiş salondaki av hayvanları ile süslenmiş duvarlar “bir kayak otelinde olduğunuzu” iyice hissetmenizi sağlıyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr 

0212 266 6363

 

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.