Yaz Gündönümü Ritüelleri İle İçinizdeki Işığı Keşfedin!

25 Mayıs 2021

Güneş gibi bizim de besleme ve sürdürme gücüne sahip olduğumuzu  ve elimizden geldiğince parlak bir şekilde ışıldama sorumluluğumuz olduğunu hatırlama zamanı!

Güneşin döngüsü, yaşamımızın döngüsünü temsil eder. Bolluk ve doğurganlığın günü olarak kabul edilen 21 Haziran yaz gündönümü  bize Güneş’in besleyici ışığını ve her birimizin içinde olan ışığı kutlamamızı, içe dönmemizi, büyümek ve gelişmek için gereken besini bulmamızı hatırlatır.

Dünya Yoga Günü olarak da kutlanan 21 Haziran; bahar ekinoksu ile birlikte başlayan Dünya’nın Güneş etrafındaki yolculuğunun ikinci aşamasına işaret ederek, güneşin gökyüzündeki en yüksek noktasına ulaşıp, yılın en uzun gününü yaşamamızı sağlayan çok özel bir gün. Yaz mevsiminde doğanın ruhani pratikler için bizi desteklediği de söylenmektedir. Yaz, hayatımıza olan inancımızı geliştirme, karanlığı ışıkla ezme ve hayat bize ne getirirse getirsin her gün tıpkı Güneş gibi yükseleceğimize inanma zamanıdır.

Güneşin besleyici ışığının yanı sıra her birimizin içinde bulunan ışığı da kutlamamız gerektiğini hatırlatan yaz gündönümü bizlere içimizdeki ışığı dünyanın en uzak noktalarına dahi yayarak, ilham verebileceğimizi fısıldar. Çünkü yaz gündönümü demek aynı zamanda umudun ışığını yayabilecek güce de sahip olmak demektir.

Bu sene 21 Haziran yaz gündönümünde içinizdeki ışığın sesini dinlemeye ne dersiniz? Hayatın size getirdikleri karşısında tıpkı bir güneş gibi yükselerek, içinizdeki ışığın sesine kulak verin ve parlayın!

21 Haziran yaz gündönümünde uygulayabileceğiniz, içinizdeki ışığı besleyebileceğiniz ritüeller:

Yaz Hedeflerinizi Belirleyin!

Enerji açısından da son derece yüksek bir gün olduğu için niyetleri belirlemek için çok doğru bir gündür.  Niyetlerinizi belirleyin ve tüm yaz boyunca kendinize sürekli olarak bunları hatırlatın.

Şükredin!

Sahip olduğunuz ve yolunuza çıkmasını istediğiniz her şey için şükredin. Unutmayın ki tezahür sürecinin en önemli parçası istediğimiz şey için ona sahip olmadan önce şükran duymakta saklı.

Doğada Zaman Geçirin!

Doğada, güneş ışınlarını yüzünüzde hissederek ve tamamen ışıkta durarak zaman geçirdiğinizden emin olun.

Yeni Günü Meditasyon Yaparak Karşılayın!

Doğa şüphesiz değişkenliği ve çeşitliliği ile herkesin en iyi ruhsal rehberidir. Bu nedenle meditasyon, doğa ana ile bağlantı kurmamız için gereken tüm hazırlıkları sağlarken, yaşanılan her anın farklı boyutlarına kapı açarak, doğanın güzelliklerine teşekkür etmemize de yardımcı olacaktır. Güneş doğarken meditasyon ve yoga yapın, Güneş enerjisini alın! Dışa dönük olma enerjisi taşıyan her aktivite bize maksimum fayda sağlar, güneşin muazzam gücünden faydalanın, ve ona uyumlanın.

Yoga Yapın!

Doğanın bu muhteşem değişimine ve eşsiz güzelliğine daha büyük bir anlam katmak için yoga yapın! Yoga, Hindistan’ın kadim geleneklerinin insanlığa armağanıdır.  Zihnin ve bedenin birliğinin; düşünce ve hareket birliğinin; insanlık ve doğa uyumunun vücut bulduğu sağlık ve iyilik halini getiren kutsal bir yaklaşımdır. Yoga sadece egzersiz yapmakla alakalı değildir; doğayla, dünyayla ve kendinizle bir olmayı keşfetmenizi sağlayan bir öğretidir.

Dünya ve Güneşin yolculuğuna uyum sağlarken Yaz Gündönümünde bu ritüelleri uygulayın ve içinizdeki ışığı beslediğinizi hissedin.

Ya da tüm bu ritüelleri bir arada deneyimleyebileceğiniz, Türkiye’nin saklı cenneti İğneada Longoz Ormanları’nda gerçekleştireceğimiz Ayurvedik Bütünsel Yoga Kampı’na katılın!

İğneada Longoz Ormanları’nda Ayurvedik Bütünsel Yoga Kampı | 21 – 23 Haziran 2021

Yaz gündönümü ve Dünya Yoga Günü’ olan 21 Haziran‘da içimizdeki ışığı keşfedip, ile yenilenmek, arınmak ve şifalanmak için ONG CENTER ile Dilara Moran ve Sedef Işıksel rehberliğinde, Türkiye’nin saklı cenneti Longoz Ormanları’na gidiyoruz! Muhteşem bir “Glamping” deneyimi ile birlikte günlük yoga pratikleri, meditasyon seansları, nefes çalışmaları, Ayurveda temel bilgiler ve çakra atölye çalışmaları, Mindfull doğa yürüyüşleri ile yeni bir yaşam biçimini deneyimleyecek, yenilecek ve şifalanacağız. Yerinizi şimdiden ayırtmanızı öneririz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon:

Travel@julesverne.com.tr 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.