Uzaklara Gitmeyin… Mayıs Ayı Yurtiçi Önerilerimiz!

25 Nisan 2017

Baharın en güzel zamanına adım adım yaklaşmışken, önümüzde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı varken Mayıs ayının tadını çıkarabileceğiniz rotalar hazırladık. Güneşin, doğanın, yeninin, yeniliğin peşinde olduğumuz bu aya özel yurtiçi rotalarımız:

Bozcaada – Türkiye

Ülkemizin yaz aylarında nüfusu artan, sayfiye yerleri arasında bozulmadan ayakta kalabilen; gösterişten ve aşırı tüketimden kendini alıkoymayı başarmış olan Bozcaada ruhun ilacı gibi. Denizin ortasında, ana karadan bağımsız olmasından aldığı güçle hiçbir yere benzemeyen Bozcaada kalabalıklardan uzak, kaliteli zaman geçirmek isteyen aileler için küçük bir cennet. Baharın ilk günlerinde, adanın kısmen daha sakin olduğu bu zaman diliminde orijinal mimarisi korunan evleriyle Rum ve Türk mahallelerini, Ayazma Manastırı’nı, Bozcaada Kalesi’ni, Polente Feneri’ni gezebilirsiniz. Polente Feneri’ni gün batımında ziyaret ederken yanınıza piknik sepeti hazırlayıp daha keyifli saatler geçirebilirsiniz. Adanın geçmişini anlatan Bozcaada Müzesi, Meryem Ana Kilisesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Bozcaada Alaybey Camii, Bozcaada Köprülü Hamamı da ziyaret edebileceğiniz adresler.

Eceabat – Türkiye

Bu 3 günlük tatili yurtiçinde, doğayla baş başa geçirmek gibi bir hayaliniz varsa, Trakya’nın bağ rotaları ve doğallığıyla son yıllarda ön plana çıkan Eceabat’ı seçebilirsiniz. Suvla bağlarını ziyaret edip, keyifli yemek yiyebileceğiniz, Caeli bağlarında tadım yapabileceğiniz, civar köylerin özgünlüğünü keşfedebilirsiniz. Caeli bağları içerisinde yeni açılan Hotel Caeli ise hem bağ manzaralarında dinlenmek hem spa merkezinde kendinizi ödüllendirmek için tasarlanmış bir bağ oteli. Bu seyahatinizde doğa içerisinde konaklayabilirsiniz. Günübirlik araba yolculuklarıyla Melen Bağlarını, Chateau Kalpak Bağları’nı, Gülor Bağları’nı ziyaret edebilir, bağlar arasında gezinti yapabilir ve bu bölgenin yerli şaraplarını tadabilirsiniz.

Kapadokya – Türkiye

Nevşehir Havalimanı’na uçuşların olmasıyla kolaylıkla ulaşılabilir olan Kapadokya Bölgesi hem arkadaş grubuyla tatile gitmek isteyenlere hem çift olarak romantik bir seyahat planı arzulayanlara hem de ailecek tatil yapmak isteyenlere hitap ediyor. Peri bacalarının güzel görüntüsü, sıcak hava balonlarıyla Kapadokya’yı tepeden seyretmek, tadına doyulmaz yöresel yemekleri yemek, lokal şarapları keşfetmek, Ihlara Vadisi’nde trekking yaptıktan sonra çay kenarında mis gibi temiz havada yemek yemek; Devrent Vadisi’nde yürüyüş, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirlerinde geçmiş dönemi yaşanmışlıklarına tanıklık etmek, Zelve ve Göreme Açık Hava Müzeleri’ni gezmek… Daha ne olsun?

Kazdağları – Türkiye

Şehirden, binalardan kaçmak istediğinizde, doğayla; doğal kalabilmiş insanlarla sakin, sessiz bir zamanın hayalini kurduğunuzda pusula her zaman Kazdağları’nı gösterir. Biga Yarımadası’na uzanan Kazdağları ve çevresindeki köylerdeki yaşam öyle sade ki bu sadeliğe hayran olmamak güç. Eğer yürüyüşleri seviyorsanız Yeşilyurt, Adatepe köyleri olmak üzere köylerin arkasındaki orman içerisindeki yürüyüş yollarını keşfedebilir, geçmişten günümüze kalan tarihi köyleri ziyaret edebilirsiniz. Baharın tadını çıkarmak için bizim önerimiz Adatepe köyünde yer alan Ida Blue Hotel’de kalmanız. “Yavaş yaşam” felsefesinin tam anlamıyla deneyimleyebileceğiz Adatepe Köyü’nde aslına uygun olarak restore edilmiş üç adet taş Rum evinden oluşan Ida Blue, adını bahçesinde yetişen doğal bitkilerden alan dokuz odası ile ekolojik tatil severleri bekliyor.

Kaynak: Jabiroo

Daha detaylı bilgi için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.