Umman’da Nerede Kalınır?

09 Kasım 2022

the chedi oman

Umman, deniz kıyısındaki masalsı lüks otelleri kadar farklı deneyimler yaşamak isteyen gezginlere hitap eden doğa içerisindeki otelleriyle de ilgi görüyor. Prenses Diana’nın favori oteli Anantara Al Jabal Al Akhdar’dan 1.6 km uzunluğunda sahili olan Six Senses Zighy Bay’e Umman’ın en keyifli konaklama alternatifleri…

The Chedi Muscat

Görkemli Al Hacer Dağları’nın Umman Körfezi’nin sakin sularının buluştuğu yerde, Muscat’ın en lüks otellerinden biri olan The Chedi Muscat yükseliyor. 21 dönümlük bir bahçenin ortasında otantik motifler taşıyan 158 oda ve villasıyla küçük bir vaha The Chedi. Minimalist ve huzur veren bir anlayışla dekore edilen odaları geleneksel dokunuşları da içerisinde barındırıyor.

the chedi oman

6 farklı restoran, 13 süit odalı Bali SPA merkezi, 103 metre uzunluğunda Long Pool dahil 3 yüzme havuzu, 700 metrekarelik sağlık kulübü ile aradığınız ne varsa kusursuz bir şıklıkla sunuyor.

Six Senses Zighy Bay

Six Senses Zighy Bay

Kendine ait 1.6 km uzunluğunda sahili olan bir otelden bahsedelim: Six Senses Zighy Bay!

Six Senses Zighy Bay

Umman’ın kuzeyindeki Musandam Yarımadası’nda yer alan otelin rustik şık bir stille tasarlanan 82 taş villası, 1.500’ü aşkın hurma ağacı ve kumlu patikalar arasında yer alıyor.

Six Senses Zighy Bay

Her villaya özel kahya servisinin olduğu Six Senses Zighy Bay’de dalış, dağ bisikleti, parasailing, yoga ve trekking gibi aktivitelerin yanı sıra sağlıklı yaşam programları da sunan muhteşem bir spa bulunuyor. Otelin kendi organik bahçesinde yetişen ürünlerin kullanıldığı farklı 5 restoranı ise gurme deneyimi yaşatıyor.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Prenses Diana’nın gözde otellerinden biri olan Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort, farklı ve iz bırakan bir Uman deneyimi için tasarlanmış adeta.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Deniz seviyesinden 6500 metre yükseklikte kurulan otel, dramatik kanyon manzaralarıyla büyülüyor. Kanyon manzaralı 82 odası modern Umman stilini yansıtıyor.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Yürüyüş parkurlarından dağ bisikletine, yoga derslerinden yemek kurslarına kadar farklı aktiviteler sunan otelin 4 farklı restoranı da gurme lezzetler sunuyor. Tabi, Anantara otelleri için vazgeçilmez olan dört dörtlük bir spa olduğunu da ekleyelim.

Alila Jabhal Akhdar

Alila Jabhal Akhdar

Umman’ın gizli bir köşesini keşfetme şansını yakalayacağınız Alila Jabhal Akhdar “sade bir büyüleyiciliği olan” otel olarak tanımlanabilir. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte, Al Hacar dağlarının merkezinde bir uçurum kenarında kurulan bu çarpıcı otel bambaşka bir Umman deneyimi yaşatıyor.

Alila Jabhal Akhdar

Yerel taş ve ahşaptan inşa edilen cesur tasarımı yerel el sanatları ile desteklenen 78 süit ile bütünleşiyor. Doğanın başrolde olduğu otelde rehberler eşliğinde gün doğumu yürüyüşlerine katılabilir, terk edilmiş köyleri ziyaret edebilirsiniz.

Alila Jabhal Akhdar


Size özel Umman seyahat programı ve rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.