Türkiye ve Dünyadaki En Keyifli Yürüyüş Rotaları!

01 Temmuz 2021

Birçoğumuz güvenli olanı yapıyor ve izole tatilleri tercih ediyoruz. Bu da hem Türkiye’nin hem de dünyadaki doğanın güzelliklerini keşfetmemiz ve belki de normalde aklımıza gelmeyen rotalara doğru yola çıkmamız için harika bir fırsat!

İstanbul Avrupa Yakası’nın gözde yeşil alanı Belgrad Ormanı’ndan Polonezköy’e; Türkiye’nin en uzun yürüyüş parkuru Likya Yolu’ndan oksijen deposu Kaz Dağları’na; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Inka Yolu’ndan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya kadar uzanan Türkiye’nin ve Dünyanın en keyifli yürüyüş yollarını keşfetmeye ne dersiniz?

Adım adım gezebileceğiniz, gezdikçe hem tarihe hem de doğaya doyabileceğiniz en popüler destinasyonları sizin için araştırdık. En iyi trekking parkurlarına yer verdiğimiz yazımızı okumadan doğa yürüyüşü rotanızı belirlemeyin.

Macera dolu bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız dünyaca ünlü yürüyüş yollarına ev sahipliği yapan Türkiye ve Dünyadaki en özel trekking rotalarını haydi gelin birlikte keşfedelim!

İstanbul ve Çevresindeki En Güzel Trekking Rotaları

İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşayanlar için en pratik doğaya kaçma etkinliklerinden biri olan trekking; hem yeni insanlar tanıyıp hem de spor yapmak için mükemmel bir seçenek. Usta bir ressam fırçasından tuvale dökülmüş hissi yaratan birbirinden güzel trekking rotaları eşliğinde yola çıkıp, doğanın güzelliklerine şahit olmaya ne dersiniz? Haftanın stresini ve sıkıntısını atıp, temiz hava depolayabileceğiniz İstanbul ve çevresindeki en iyi trekking rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin Paha Biçilemez Yürüyüş Rotaları

Türkiye’nin dört bir yanından sizi heyecanlandıracak yürüyüş yolları ile tarihi, mimari ve doğal güzellikleri ile şimdi tanışma zamanı. Kimi zaman antik kentleri ziyaret edecek, kimi zaman masmavi suların kenarında yürüyerek manzaraya dalacak, kimi zamanda yemyeşil patikalardan geçerek eski uygarlıkların izini süreceksiniz. Frig Yolu’ndan Kaz Dağları Rotası’na; Çamlıhemşin Yayla Rotası’ndan Likya Yolu’na Türkiye’nin doğayla bütünleşen paha biçilemez yürüyüş rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın Paha Biçilemez Yürüyüş Rotaları

Yürüyüş yaparak nefes kesen yerler keşfetmek ve doğal güzelliklere şahit olmak kadar büyülü bir şey olmasa gerek. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Inka Yolu’ndan Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya; doğa tutkunlarına unutamayacakları bir yürüyüş rotası vaad eden Annapurna’dan; Fiordland Ulusal Parkı’nın içinde yer alan Routeburn’a kadar uzanan en iyi yürüyüş parkurları sizleri bekliyor. Üstelik listede Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş rotası olarak Kabul edilen, dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu da var. Dünyanın keşfedilmeyi bekleyen görkemli yürüyüş yollarına buradan ulaşabilirsiniz.

Birbirinden keyifli yürüyüş rotalarında size özel seyahat programı için:

travel@julesverne.com.tr

 

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.