Temmuz Ayının En Keyifli Destinasyonları

27 Haziran 2019

provence_lavanta_tarlalari

Dünyanın dört bir yanında bambaşka deneyimler yaşamaya hazırsanız Temmuz ayı seyahat önerileri ile başlayalım… Dünya üzerinde en etkileyici deneyimlerden biri olan büyük göçe şahit olacağınız Kenya safari tecrübesinden lavanta tarlalarının muhteşem bir arka fon oluşturduğu Provence seyahatine; bir doğa harikası olan Norveç fiyortlarından Meksika’nın Yucatan Yarımadası’na uzanan Temmuz ayının en keyifli destinasyonları…

Kenya

kenya

Kenya’da doğanın en büyüleyici anlarına tanıklık etmek için ülkenin kurak mevsimi Temmuz-Eylül aylarını tercih etmelisiniz. Her yıl, kuraklık ve açlık sebebiyle Tanzanya-Kenya arasında yaşanan Büyük Göç, zorlu ve uzun bir yolculuğa tanıklık ediyor. Hayatta kalmanın esas olduğu bu yolculuk sırasında Afrika’nın ünlü “Büyük Beşlisi” olan aslan, leopar, Afrika fili, Afrika mandası ve siyah gergedanları görmeniz için eşsiz bir fırsat. Her sabah gün doğumunda ve gün batımında çıkacağınız safari yolculukları size dünyanın ne kadar eşsiz ve kusursuz bir dengede olduğunu hatırlatacak!

Norveç Fiyortları

norvec_fiyortlari

Muazzam bir kıyı şeridi olan Norveç, fiyortların kralı olarak haklı bir üne sahip. Bize soracak olursanız Norveç Fiyortları, sakinliği ve doğal görkemiyle dünyada gerçekleştirmeniz gereken seyahatler listesinde yer alıyor. Yeşil ve mavinin en can alıcı oluşumlarına tanıklık edeceğiniz bu keşfi haftalarca hiç sıkılmadan yapabilirsiniz. Tren yolculuklarından cruise seyahatlerine doğanın bu mucizesine tanıklık etmek için farklı rotalar mevcut. Norveç’in bu eşsiz kıyılarını ister denizden ister tren ve araba yolculuğu ile keşfedin ama yeter ki keşfedin!

Yucatan Yarımadası, Meksika

tulum_yucatan

Meksika’da antik Maya kalıntılarını, masmavi sularıyla cazip plajları, kendine has yaşam kültürleri olan kasabaları, sömürge tarihinin çarpıcı izlerini aynı sınırlar içinde bulabileceğiniz tek yer Yucatan Yarımadası. Tarih, kültür, doğa, eğlence… Okudukça seveceğiniz, sayfaları çevirdikçe daha da meraklanacağınız bir kitap gibi düşünün bu yarımadayı! Cancun’dan Valladolid’e, Merida’dan Tulum’a, Chichén Itzá’dan Playa del Carmen’e kadar uzanan bir deneyim sizi bekliyor.

Provence, Fransa

abbaye_de_senanque

Provence’a bu kez lavanta tarlalarının harika görüntüleri için gidiyoruz. Lavanta manzaraları ile dolu bir rota çizmek isterseniz Sault- Gordes – Manosque çemberini genel iskelet olarak düşünebilirsiniz. Valensole, Abbaye de Sénanque lavanta tarlalarını görebileceğiniz en popüler noktalar. Sault kasabasının biraz yukarısında yer alan ve Fransa’nın en güzel köyleri arasında yer alan Montbrun-les-Bains de lavanta manzaraları için az bilinen bir hazine!

Toskana, İtalya

toskana

Toskana’nın Temmuz ayı seyahat önerileri arasında yer almasının en önemli sebebi dünyanın en iyi tenorlarından biri olan Andrea Bocelli’nin konserinin olması! Artık bir ritüel haline gelen ve sanatçının doğduğu kasaba olan Lajatico’da açık havada verdiği konser müzik severleri Toskana’da buluşturuyor. Bu yıl, 27 Temmuz Cumartesi günü sahneye çıkacak olan Bocelli’yi seyretmek isteyen bir sanat tutkunuysanız Floransa-Siena rotası ile bu seyahati taçlandırabilirsiniz.

BONUS: Elqui Vadisi, Şili

elqui_vadisi

Eşi benzeri olmayan bir deneyim arayan doğa tutkunuysanız yönünüzü Şili’ye, Elqui Vadisi’ne çevirmenizi öneriyoruz. Neden mi? Çünkü en büyüleyici doğa olaylarından biri olan tam güneş tutulması bu yıl Şili’den tüm ihtişamıyla görülebilecek! Dünyanın en önemli gökyüzü gözlem noktalarından olan Elqui Vadisi’nde, 2 Temmuz Salı günü gerçekleşecek güneş tutulmasını seyredebilirsiniz. Tabi, Şili’nin “milli içkisi” piscoyu da içmeyi unutmayın!

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.