Son Dakika Karar Verip Gidebileceğiniz Vizesiz Şehirler

28 Ağustos 2019

Seyahatte sınır tanımayanlar ve son dakika seyahat planı yapan maceraperestler bu yazıyı çok sevecek. Türk vatandaşlarından vize talep etmeyen ülkeler arasından keşfetmek için büyük heyecan duyduğumuz destinasyonları sizin için seçtik. Evrak işleriyle uğraşmadan, aklınıza düştüğü an biletinizi alıp vizesiz seyahat edebileceğiniz şehirler…

Tiflis, Gürcistan

Son yıllarda Avrupa’nın en çok merak edilen şehirlerinden birinin Tiflis olması ilk başta kulağa şaşırtıcı gelse de Gürcistan’ın başkenti merak edildiği kadar sürprizlerle dolu! Parti çocukları, gurmanlar, sanat ve mimari tutkunları için sonu gelmeyen bir hazine Tiflis. Karışık görünen ve dolaşırken ayrı bir keyif veren Arnavut kaldırımlı sokakları, kubbeli hamamları, Sovyet fabrikalarından dönüştürülen tasarım otelleri ve yeni nesil sosyal alanları ile kendine özgü yaşam kodları oluşturmuş. Sovyetler Birliği’nin dağılması ve 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmesinin Tiflis’te yaratıcılığın ve yenilikçi yaklaşımın sınırı olmadığını göreceksiniz.

Tiflis’te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Narikala Kalesi, Svetitşoveli Katedrali, Sameba Katedrali, Cvari Manastırı, mimari yapılarla çevrili Rüstaveli Bulvarı, Mtasminda Dağı tepesinde Sovyet dönemi yapısı Tiflis TV Kulesi, Gürcistan Ulusal Müzesi, modern sanat müzesi Moma Tbilisi görmeniz gereken çekim merkezleri.

Tiflis’e Nasıl Gidilir?

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, Atlasglobal ve Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’ndan 2 saat 15 dakika süren direkt uçuşlarla Tiflis Havalimanı’na uçabilirsiniz.

Kiev, Ukrayna

“Kuzey’in başkenti” sıfatını sonuna kadar hak eden Kiev sadece Ukrayna’nın başkenti olarak değil Avrupa’nın yeni merkezi olarak da adından sıkça söz ettiriyor. Büyük göç yolları üzerinde bulunduğu için tarih boyunca farklı egemenlikler altına giren Kiev, çok kültürlülüğün izlerini bugün de taşıyor. 70 yıllık Sovyet egemenliğinden sonra küllerinden doğan Kiev, 21. yüzyıl enerjisiyle Avrupa ringinde rakiplerinin önüne geçiyor. Sadece siyasi değil kültür, bilim, hayat tarzı olarak da Kiev’i Avrupa’nın iddialı şehirleri arasında rahatlıkla gösterebiliriz.

Kiev’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Mariinsky Park, Holosiivskyi National Nature Park, Saint Sophia Cathedral, St. Michael Cathedral, şehrin ana caddesi Khreshchatyk (Kreşçatik), Pechersk Lavra (Mağaralar Manastırı), Ukrayna’nın en eski yerleşim yerlerinden Podol mutlaka görülmeli.

Gorodetsky House, 102 metre yüksekliğindeki Motherland Monument, National Museum of the History of Ukraine ve National Art Museum of Ukraine gezilecek yerler arasında.

Kiev’e Nasıl Gidilir?

Ukraine International ve Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’ndan her gün gerçekleşen 2 saat süren uçuşlarla Kiev Borispol Havalimanı’na uçabilirsiniz. Ayrıca, Pegasus Hava Yolları ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan haftanın 4 günü gerçekleşen seferlerle Kiev Zhulyany Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Beyrut, Lübnan

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Beyrut hafızalarda kimileri için “Doğu’nun Paris’i”, kimileri için kültür mozaiği, kimileri için savaşın acı hatırlarını yaşayan topraklar… Bu şehirde değişmeyen tek şey onlarca farklı kültürün yaşanmışlığına bugün de bağlı olması ve asıl zenginliğini çeşitliliğinden alması. 1975-1990 yılları arasında süren iç savaş yüzünden fiziksel ve ruhen büyük yaralar alan Beyrut, son 30 yılda büyük bir umutla yaralarını sardı. İkinci kez hayata tutunan Beyrut size farklı dünyaların kapılarını aralama fırsatı veriyor.

Beyrut’ta Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Beyrut’un sahil şeridi Corniche, sanat ve tasarımın şehirdeki üssü Gemmayze, şehrin en eski yerleşim bölgelerinden Ashrafieh, tasarım ve sanatın merkezi Mar Mikhael, modern ve çağdaş sanat müzesi Sursock Museum, Beirut National Museum, Mohammad Al-Amin Mosque, Al-Omari Grand Mosque görülecek yerler arasında.

Beyrut’a Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yolları ve Middle East Airlines ile İstanbul Havalimanı’ndan haftanın her günü, Atlasglobal ile haftanın 3 günü 2 saat süren seferlerle Beyrut Refik Hariri Havalimanı’na uçabilirsiniz. Ayrıca, Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yine Beyrut Refik Hariri Havalimanı’na uçmak mümkün.

Belgrad, Sırbistan

Sava ve Tuna nehirlerinin kavuştuğu noktada yer alan Belgrad yemyeşil ormanlarla çevrili. Sert geçmişine rağmen Belgrad, yeni dünyasını son yıllarda dış dünya ile daha fazla paylaşıyor. Sırbistan’ın çalkantılı tarihi yolculuğuna hâkim olmasanız bile Belgrad sokaklarında dolaşırken savaş sonrası inşa edilen Komünist bloklarından, bombalanmış binalarından, müze koleksiyonlarından birçok detay ve hikâye öğrenebilirsiniz. İlk başta soğuk görünen bu şehir renkli gece hayatı, geleneksel ve yenilikçi restoranları, butikleri ve müzeleriyle kendini sevdirmeyi başarıyor.

Belgrad’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Knez Mihajlova Caddesi, Kalemegdan, St Sava, Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Sırbistan Ulusal Müzesi, modern sanat müzesi Muzej Savremene Umetnosti, geçmişte Osmanlı hâkimiyetinde olan Zemun Bölgesi mutlaka görülmeli.

Şehrin oksijen depoları olan Tašmajdan, Karadjordje’s Park, Jevremovac Botanical Garden, gece hayatının merkez üsleri Skadarlija ve Cetinjska da listede olmalı.

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftanın her günü 1 saat 40 dakika süren uçuşlarla Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’na uçabilirsiniz. Haftanın belirli günlerinde ise Atlasglobal ile İstanbul Havalimanı’ndan, Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan seferler mevcut.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.