Seyşeller Seyahat Rehberi

20 Haziran 2022

El değmemiş doğanın, mutlak huzurun ve doğal güzelliğin ülkesi Seyşeller, Hint Okyanusu’nda Doğu Afrika kıyılarına doğru yayılan ve çoğunluğu bakir kalan 115 adadan oluşuyor. Büyüleyici plajları, turkuaz sularla çevrili yeşil tepeleri, palmiye ağaçları, bir Dali tablosunu andıran kayalıkları, zengin su altı yaşamı, benzersiz doğal yaşamı, kontrollü yerleşim alanlarıyla Seyşeller izole ve güvenli tatilin en güzel adreslerinden.

Yerleşimin bulunmadığı mercan adacıkları ve kendine özgü karakteriyle inşa edilmiş adalarıyla Seyşeller; vize başvurusu ve saat farkı olmadan, jet-lag yaşamadan Hint Okyanusu’nun ortasında, yıl boyu ortalama sıcaklığı 20 derece olan doğal bir cennette sizi bambaşka bir deneyimle buluşturuyor.Seyşeller, Türk vatandaşlarına vize uygulamadığından, Seyşeller seyahatinizi en az 6 ay geçerli olan pasaportunuzla gerçekleştirebilirsiniz.

“Seyşeller’e ne zaman, nasıl gidilir?  Nereler gezilmeli, görülmeli?” hepsi sizler için hazırladığımız Seyşeller Seyahat Rehberi’nde…

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir?

Turkuaz sularla çevrili ada yaşantısını iki belirgin mevsim şekillendirir. İklimin dengeli bir sıcaklık aralığında değiştiği Seyşeller’e hemen hemen yılın her dönemi gidilebilir. Güney yarım kürede yılın en sıcak ve en nemli dönemi Ekim ayında başlayıp, Nisan ayında biten yaz mevsimidir.

Seyşeller’de Nerede Kalınır?

Mahremiyeti, doğayı, lüksü ve dinginliği bir arada yaşamak isteyen çiftlerin; çocuklarına unutulmaz bir anı bırakmak isteyen ailelerin; modern şehir hayatına kısa bir mola vermek isteyen arkadaş gruplarının tropikal adresi Seyşeller’in en güzel otellerini sizler için hazırladık. Mahé Adası’ndan Praslin Adası’na, La Digue Adası’ndan Silhouette Adası’na Seyşellerin en güzel otellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Seyşeller’de Nereler Görülmeli?

 • Doğası ve birbirinden güzel plajlarıyla Seyşeller’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Praslin Adası’nda Coco de Mer palmiyeleriyle dolu Vallée de Mai on Praslin’i ziyaret edebilirsiniz.
 • Mahé Adası’nda, dünyanın en küçük başkentlerinden biri olan Victoria’yı gezebilirsiniz.
 • Bakir koyları ve egzotik atmosferiyle göz kamaştıran Moyenne Adası enfes plajı ve el değmemiş ormanları ile görülmeye değer.
 • Mercan kayalıkları ve binlerce balık türü arasında unutulmaz bir dalış deneyimi yaşamak için Ste Anne Marine Ulusal Deniz Parkı’nda unutamayacağınız bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • La Digue Adası’nda çarpıcı Anse Source d’Argent Plajı ve ünlü Hindistan cevizi plantasyonunu görün.
 • Couisin Island, Curieuse Island ve Pierre Island’ın dahil olduğu eşsiz bir tekne gezisine çıkın.
 • Morne Seychellious Ulusal Parkı, seyahatlerini ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesine sarılanların seveceği manzaralara sahip.

 • Mahe şehrinde gezip görmeniz gereken yerlerin başında gelen Seyşeller Ulusal Botanik Bahçeleri’ndeki endemik ve egzotik bitkilerden oluşan görkemli yeşil alanları görmelisiniz. Seyşeller Ulusal Botanik Bahçeleri’nde bazılarının yaşı 150’yi bulan dev kaplumbağalar da yaşıyor.
 • Adalar topluluğunun birbirinden güzel ve bakir plajlarını keşfedin.
 • Creole mutfağına özgü yerel lezzetleri deneyin.

 • Doğa yürüyüşleri ve trekking’e ilginiz varsa Mahé Adası’nın birbirinden güzel yürüyüş parkurlarında yürüyebilirsiniz.
 • Nesli tükenmekte olan koruma altına alınan hayvan türlerini görün.

Size Özel Seyşeller Seyahat Programı ve Rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.