Seyahat aşkları ile tüm dünyaya ilham veren muhteşem kadınlar

06 Mart 2019

Geçmişte genelde ev ve benzer domestik unsurlarla özdeşleştirilen kadınlar için artık sınırlar yok!  El attıkları her işte başarı kazanan; ciddi anlamda cesaret isteyen eylemlerin üstesinden gelebilen ve en önemlisi de kendi sınırlarını zorlayarak dünyaya rol model olan kadınlar yaptıkları olağanüstü seyahatlerle artık seyahat severlere de ilham veriyorlar.

Seyahat etme biçimlerine hayran olduğumuz ve seyahatin sadece yer değiştirmek olmadığını bizlere bir kez daha anımsatan cesur ruhlu kadınlar ve öyküleri:

Kim demiş hamilelik keşfetmeye engel diye?: Jordi Lippe  & Laura Dannen Redman

Bir kadının hayatı elbette annelik misyonu ile birlikte ister istemez şekil değiştirir. Ancak Conde Nast Traveller yazarları Jordi ve Laura anne olmanın / hamileliğin kadınların hayatı için bir engelleyici olmadığını kanıtlayan cesur işlere imza atmalarıyla ünlüler. İkisi de hamileyken ayak basmadıkları son kıta olan Antartika’yı boydan boya gezen ikili, hamileliklerinin daha sonraki periyotlarında İtalya’da trekking yapıp İrlanda’da yapılacak tek şeyin viski tadımı olmadığını kanıtlayan şahane road-trip’ler yaptılar.

‘Seyahat etmek iyileştirir’: Rosie Swale Pope

“Hareket etmezseniz acılar ve keder üzerinizde birikir” İşte genç yaşta prostat kanseri nedeniyle kaybettiği eşinin yasını evde kendini hayattan soyutlayarak tutmak yerine yollara düşmeyi ve bu amansız hastalık hakkında farkındalık yaratmayı seçen Rosie Swale Pope’un hikayesinin çıkış noktası da bu motto olmuş. 5 sene boyunca yalnızca koşarak ve yürüyerek çölleri, buzulları, dağları ve şehirleri aşan Rosie şu an inanılmaz serüvenini konu alan motivasyonel konuşmalar ve seminerler düzenliyor.

18 ayda devr-i alem: Cassie De Pecol

Dünyadaki 196 ülkeyi tam 18 ay 26 günde gezerek gelmiş geçmiş en hızlı kadın gezgin olarak tarihe geçen Cassie De Pecol’u daha önceki yazılarımızda detaylı olarak anlatmıştık. Expedition 196 projesi ile henüz 27 yaşındayken devr-i alemini tamamlayan De Pecol’un seyahat mottosu ise “Gerçekten seyahat etmiş olmak için o yerin sadece en iyi yanlarını değil, o yerde bulunan iyi – kötü her şeyi kucaklamak gerekir”

Müziğini uçan halıya dönüştüren kadın: Joss Stone

Yeni neslin en önemli soul ve r&b müzisyenlerinden Joss Stone’u muhtemelen tanıyorsunuz. Ancak You Had Me ve Don’t Cha Wanna Ride? gibi hitleri ile kitlelerce tanınan Joss Stone sadece Grammy ödüllü bir müzisyen değil aynı zamanda meraklı ve korkusuz bir gezgin. Project Mama Earth adını verdiği projesi ile 2 yılı aşkın süredir dünyanın pek çok yerinde lokal müzisyenlerle müzik yapan ve gittiği yerleri tıpkı oranın yerlisi gibi yaşamaya çalışan Stone’un gittiği yerler arasında Haiti’den, Türkiye’ye; Hindistan’dan Kenya’ya 80’den fazla ülke bulunuyor.

Korkusuz 14! Laura Dekker

Bir anlığına 14 yaşındaki halinizi hayal edin ve o halinizin 12 metrelik bir tekne ile 518 gün boyunca yalnız başınıza okyanuslarla boğuştuğunuzu düşünün! Ciddi bir cesaret ve dirayet gerektiren bu eylem 14 yaşındaki Hollandalı yelkenci Laura Dekker tarafından başarıyla gerçekleştirildi! Guppy isimli teknesiyle gerçek bir dünya gezisi gerçekleştiren ve bu gezide biriktirdiği deneyimlerini One Girl One Dream isimli kitabında anlatan Dekker, şu an 17 yaşında ve halen teknesinde yaşıyor.

Kaynak: Jabiroo
Metnin orijinal sayfasına gitmek için tıklayın!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.