Romantizmi deneyimle birleştiren 5 alternatif balayı rotası

09 Ağustos 2017

Sevgilinizle birlikte pek çok aşk dolu tatil yapmış olsanız da, evlendikten sonra çıkılan “balayı” tatillerinin tadı bambaşkadır! En az düğün törenleri kadar özel olan bu tatiller, yeni evli çiftlerin “resmen” karı – koca olarak, birbirlerini ve bir aile olarak acısıyla tatlısıyla bir arada olmanın güzelliğini keşfettiği bir unutulmaz bir maceradır.

Tabii her haliyle güzel ve unutulmaz olan bu balayı tatillerini daha da unutulmaz bir deneyim haline getirmek de mümkün! Siz de “Klişelerden sıkıldım, bize yepyeni bir şey lazım” diyen çiftlerdenseniz, sizin için derlediğimiz “deneyim” vaat eden balayı alternatiflerine bakmadan balayı tatilinizi planlamayın:

Japonya: Minimalist ve Şaşırtıcı

Japonya’yı tek cümleyle tarif etmemiz gerekse kesinlikle “Geleneklerle akıl almaz teknolojik gelişmelerin buluştuğu yer” derdik. Tam da bu yüzden Japonya’da –özellikle Tokyo ve Kyoto gibi büyük metropollerde- hiç uyumayan şehirlere özgü dinamizmi bulabileceğiniz gibi; birkaç yüz kilometre mesafede bulunan Fuji Dağı ve çevresinde muhteşem bir sükunet ve doğa ile karşılaşabilirsiniz. Michelin yıldızlı muhteşem restoranları ile ünlü Japonya’da, gastronomiden mimariye; teknolojiden alıverişe ve hatta Zen Budizm’inin getirdiği o huzur hissine doyabilirsiniz.

Japonya önerisi: Ülkenin şirin ve yeşil kenti Yamashiro’nun yolunu tutarak bölgede bulunan Kaga Kaplıcaları’nın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Burada geleneksel Japon spa terapileri ve cilt bakımı kürleri alabilir; ruhen ve bedenen yenilenebilirsiniz. Yamashiro’ya gittiğinizde  kentin en hip spa otellerinden olan Beniya Mukaya’yı tercih edebilirsiniz.

Fas: Mistik ve Oryantal

Son yılların en popüler keşif destinasyonlarından biri olan Türk vatandaşlarından vize talep etmeyen Fas, gizemli atmosferi ile balayı için de son derece uygun. Romantik ve mistik Fas bahçelerini ve geleneksel Fas usulü spaları keşfedebileceğiniz bu balayı destinasyonunda, Marakeş ve Kazablanka’nın yanı sıra, masmavi sokaklarıyla ünlü otantik kent  Şafşaven’i de mutlaka görmelisiniz.

Fas önerisi: Sahra Çölü’ne nazır bir vaha gibi duran Dar Ahlam Hotel’de, palmiye ve hurma ağaçları ve gül kokuları eşliğinde lüks bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Tanzanya & Zanzibar: Vahşi  ve Büyüleyici

Vahşi yaşam belgesellerinde gördüğünüz doğa manzaraları sizi her daim heyecanlandırıyorsa balayı rotanızı Afrika’nın muhteşem coğrafyası Tanzanya & Zanzibar’a çevirmelisiniz! Bu coğrafyada hem Masai-Mara bölgesinde inanılmaz safari turlarına katılabilir hem de Hint Okyanusu’na nazır bembeyaz plajlarda tropik bir ada tatili yapabilirsiniz.

Tanzanya & Zanzibar önerisi: Tanzanya’nın kendine özgü o uçsuz bucaksız savanalarından biri olan Arusha’da bulunan Ngorongoro Crater Lodge, Masai tarzı ile ihtişamlı bir stili birleştiren muhteşem bir otel. Lodge tarzı bir otel olan Ngorongoro Crater Lodge’ın muhteşem de bir seyir terası mevcut. Eğer tercihinizi plajdan yana kullanmak isterseniz ise önerimiz kesinlikle Zanzibar’ın en seçkin beach resort’larından Hideaway of Nungwi Resort and Spa.

Hindistan: Spiritüel ve Renkli

Yoga, meditasyon ve spiritüel öğretilerle aktif olarak ilgilenen bir çiftseniz balayı tatilinizi Hindistan’da yaparak, yıllarca anlatılacak bir deneyim yaşamanız mümkün. Delhi ve Mumbai’da Hindistan’ın şehir kültürünü yaşayabileceğiniz gibi, rotanızı Goa’ya çevirerek hippi esintili bir deniz tatili yapabilir ve burada düzenlenen çılgın partilere katılabilirsiniz. Biraz daha sakin ve dingin bir seyahat hayal ediyorsanız Nepal sınırına yakın bir konumda bulunan ruhani kent Varanasi’yi muhakak ziyaret etmelisiniz.

Hindistan önerisi: Ülkenin kuzeyinde bulunan Uttarakhand eyaletinde bulunan Ananda in Himalayas’ta konaklayarak geleneksel Ayurvedik terapilerden, dünyaca ünlü yoga üstadlarının verdiği yoga derslerinden ve Himalaya kültürünün lüksle buluşmasından doğan muhteşem atmosferden faydalanabilirsiniz.

Kanada: Pastoral ve Huzurlu

Kanada deyince akla ilk olarak Montreal ve Toronto gibi modern ve kusursuz şehirler gelse de ülkenin bir de pastoral tabloları andıran diğer yüzü var. Kanada tarzı çiftlik evlerinin, organik ürünler yetiştiren tarlaların ve yemyeşil çayırların çevrelediği bu bölgeler, özellikle permakültüre ilgi duyan doğa tutkunu çiftler için ideal.

Kanada önerisi: Kanada’nın British Columbia adlı kırsal bölgesinde geçireceğiniz balayınız boyunca Echo Valley Ranch & Spa’da kalarak, hem Kanada işi geleneksel çiftlik hayatını hem de kendinizi şımartabileceğiniz şahane bir spa deneyimini aynı anda yaşayabilirsiniz. Ahşap kulube tipi lodge’lardan oluşan bu şahane otelde şömine – şarap romantizminin yanında, uzun arazi yürüyüşleri ve doğa sporu opsiyonları de mevcut.

Kaynak: Jabiroo

 Daha detaylı bilgi için: 
travel@julesverne.com.tr 
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.