Pandemi Sonrası Seyahatin Geleceğini Genel Müdürümüz Ayşe Yağcı Anlatıyor!

28 Eylül 2020

 Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Covid-19 sonrasında nasıl seyahat edeceğiz? Sektörde neler değişecek? Pandemi sonrası köklü bir değişim sürecine girecek olan seyahat sektörünün geleceğine dair detayları, Jules Verne Genel Müdürü Ayşe Yağcı Büyükpınar’den öğrenin.

Turizmin her kolu pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri, önümüzdeki üç – beş yılda seyahat dünyasında neler değişecek. Göreceğimiz yenilikler ve artık hayatımızda olmayacak neler var?

Turizm sektörü bilenen, göz önünde olan paydaşları ve tüketicinin görmediği paydaşları ile çok geniş. Pandeminin de sizin de söylediğiniz gibi etki alanı çok büyük. Haziran ayından itibaren yurt içi turizm hareketlendi. Ev kiralama, tekne tatilleri ile ilgili talepler çok arttı. Covid-19 önlemleri en çok sorulan, merak edilen konu oldu.

Havayollarının kullanımı biraz daha sonra hayatımıza girdi. Araç kullanımı tercih edildi ama Eylül ayında yurt içi uçak kullanımının da arttığını söyleyebilirim. Önümüzdeki  dönemde yurt içi seyahatlerin aynı popülerlikte devam edeceğini düşünüyorum. Bunun süresi bir yıl gibi öngörmek doğru olur. Sonrasında yavaş yavaş daha az uçarak gidilecek seyahatler ile yurt dışı başlayacaktır.

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Kalabalık, büyük şehirler yerine araç ile yapılacak küçük şehir, kasaba gezileri popüler olacak. Son yıllarda başlayan Avrupa’nın küçük kasaba, köylerinin olduğu rotalar hızla devam edecek. Dünyanın farklı coğrafyalarına yolculukların hayatımıza girmesi en az üç yıl beklemede olacak. 2021 Eylülde uçakla Milano’ya gidip Göller bölgesi araba ile gezilecek ama Afrika’ da Safari, Vietnam – Kamboçya, Güney Amerika gibi uzun uçuşlu, uzun programlar için bekleyeceğiz. Kalabalık gruplar halinde yapılan gezilerin hayatımızda olmayacağını düşünüyorum. Covid-19 geçtiğinde hayatımızda hijyen ile ilgili çok önemli bir tortu bırakacak. Kalınacak yer, gidilecek ülkenin hijyen şartları destinasyon seçiminde en üst sıraya oturacak.

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Bu beklentiler ışığında siz neler yapıp, ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Pandemi sonrası icin hazırlıklarımız tüm hızı ile devam ediyor. Özellikle bu dönemde tüm müşterilerimiz ile bağlarımızı kuvvetlendirmeye kafa yoruyoruz. Bu dönem geçici ve yukarıda bahsettiğim süreçlerde kademeli olarak seyahatler hızlanacak. Seyahat etme isteği bitmedi, tam tersine büyük bir özlem var. Bunu çok iyi biliyoruz. Devamlı yeni rotalar, kalınacak yerler, yapılacak aktiviteler ile ilgili bilgilendirmemizi yapıyoruz ve bunu sanki yarın olacakmış heyecanı ile yapıyoruz. Newsletter okunma oranlarımızda ciddi artış var. Seyahat kararı alındığında biz başvurulan adres olacağız.

Türk Hava Yolları Büyük Bahar İndirimi İle Yurt İçi Uçuşlarda %30 İndirim Fırsatı

Pandemi döneminde en özlediğiniz ülke yada şehir neresi oldu?  

Yaz aylarında daha çok Türkiye tatili yaptığım için yaz kolay geçti. İlk tatilimi Haziran sonu tekne tercih ederek yaptım. Hijyen ve önlemlerden emin olarak çok güzel bir tatil geçirdim. Sonrasında da yine önlemleri anlayarak, şahsi sınırlarımı da çizerek tatillerimi yaptım. Eylül ayı ile birlikte seyahat sezonu açılınca, evet bir özlem oldu. Baharda Paris, Roma, Güney İtalya, Portekiz iyi olurdu. Kışa girince kayak tatili, Maldiv ve Safari sıkca aklıma gelecektir.

Sınırlar açıldığına ilk gitmek istediğiniz yer neresi olacak? 

Sınırların açılması ile Christmas zamanı bir Avrupa şehri iyi olur, Salzburg mesela. Çok büyük olmayan biblo gibi bir şehir. Ocak sonu kayak tatiline ve Mart sonu Maldiv’e gitmek isterim.

İçeriğin orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz!

Turizm Dünyası Otoritelerinin Seyahatin Geleceğini Anlattığı yazıya ise buradan ulaşabilirsiniz!

“Bu konu OGGUSTO tarafından hazırlanmıştır.”  #OGGUSTOGETHER

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.