Özgünlüğün ve Geleneğin İzinde Bir Yunan Harikası: Costa Navarino

07 Haziran 2017

 costa

Bize en yakın, bizden gibi hissettiren Yunanistan sadece bir adım uzağımızda! Mora Yarımadası’nın güneybatısında, gözlerden uzakta muhteşem bir köşeyi kendine mesken tutan Costa Navarino bir otelden çok ama çok daha fazlası! Lüks tatil köyü dendiğinde gözünüzün önüne gelen basmakalıp devasa otel imajını yerle bir eden, 320 dönümlük oldukça geniş bir arazide iki farklı otel konseptini buluşturan lüks resort küçük bir şehir hayatından geri durmuyor.

costaLüks resort çatısı altında bugüne kadar görmediğiniz hizmet ve çeşitliliği bulacağınız Costa Navarino; bulunduğu yerin kültür ve geleneklerine saygı duyan ve bu sayede sizi Yunanistan’ın bir parçası gibi hissettiren bir karaktere sahip. 

Costa Navarino’nun diğer tatil merkezlerinden gözle görülür şekilde farklı ve “özel” olmasının altında içinde bulunduğu doğadan maksimum seviyede faydalanacak aktiviteler sunması, kültür ve sanat aktiviteleri ile ruhu beslemesi, tadım turları ile gastronomi dünyasının kapılarını aralaması, astronomi ve felsefe sohbetleriyle evreni anlamaya ve anlatmaya çalışması yatıyor. Lüks SPA merkezi, iki özel golf sahası ile beklentileri yükseltiyor.

navarino

Bağımsız alanlar yaratılması sayesinde sosyal alanların bir karmaşa içerisinde olmaması ise en büyük artısı!  Daha çok ailelere hitap eden, çocuklara özel tasarlanmış iki merkezi; Aqua Park eğlence alanıyla The Westin Resort sahile yakın konumlanırken;   Rus iş adamları, Alman futbolcular, Hollywood oyuncularına ev sahipliği yapan The Romanos bahçeler içerisinde, mahremiyete önem veren lüks tasarımla dizayn edilmiş. 

costa

Dunes Beach sahil kıyısında konumlanan The Westin Resort, 445 oda ve süitiyle misafirlerini ağırlıyor. Bölgenin geleneksel konaklarından esinlenerek dekore edilen odalarda doğal ahşap mobilyalar ve beyaz rengin hakimiyeti hissediliyor. Deniz manzarasına veya havuzlara bakan odaların hepsi çocuklu ailelerin birlikte konaklayabileceği şekilde tasarlanmış. 

4 ay  -3 yaş çocuklar için tasarlanan Cocoon Care Center eğitimli bebek hemşireleri ve personeliyle ailelere büyük bir lüks sunuyor aslında. Duyusal keşfi arttıran oyunları ve aktiviteleri ile çocuk gelişimini destekleyen bir yaklaşım öne çıkıyor. 4-12 yaş çocukları için tasarlanan Sandcastle yaş gruplarına göre oluşturulan gün boyu aktiviteleri ile hem onların eğlenmesini hem de bu süre zarfında kültürel ve tarihi değerleri aşılamayı, onları doğayla buluşturmayı hedefliyor.

park

Dünyaca ünlü futbolculardan Hollywood yıldızlarına kadar önemli kişilerin tercihi olan The Romanos ise Costa Navarino’nun gözlerden uzak, daha kişiye özel bir seyahat deneyimlemek isteyenlere hitap ediyor. İyon Denizi’ne bakan yemyeşil zeytin ağaçlarının arasında yer alan otel huzur, lüks ve sakinliği bir arada sunuyor. Geniş bahçeler içerisinde süit ve villalar dahil olmak üzere 312 odası bulunan The Romanos gözden kaybolmak isteyen seyahat severler için gizli bir cennet. Nötr tonlarda dekore edilen odaların farkı ayrıntılarda gizli! Sade ama lüks tasarımı; villa ve çoğu süitte yer alan özel havuzlarıyla kendi dünyanızı yaratma şansı veriyor.

costa

Tatil merkezinin dört bir yanına yayılan 19 adet bar restoranıyla ağırlıklı olarak Yunan ve Akdeniz mutfaklarına özgü lezzetler sunsa da Lübnan, İtalyan, Japon mutfakları odaklı restoranları da iştah kabartıyor. Şık tasarımlarıyla her mekanda farklı ve güzel bir atmosferle karşılaşıyorsunuz. Gurme tatlara imza atan restoranlarda zengin ve damak tadına hitap eden tatlar olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Sadece iyi ve lüks tatil merkezi olmasının ötesinde bulunduğu bölgenin yerel ve kültürel değerlerini misafirlerine yaşatarak, kendilerini buraya ait hissetmelerini arzulayan Costa Navarino bu kültürü yaşatacak aktiviteleriyle heyecanlandırıyor. Pitoresk köy evini ziyaret edip, geleneksel tarifleri, Messinia mutfağı yemeklerini keşfedebilir, keşif turları ile bulunduğunuz doğayı yakından tanıyabilirsiniz. Yunan şarapları hakkında farkındalık kazandıracak Wine Master derslerine girebilir, mahzene inerek şarap üretimine bizzat şahit olabilirsiniz. Eğer seyahat tarihleriniz zeytin hasatı dönemine denk geliyorsa yerlilerle ağaçlardan zeytin toplayabilir, leziz zeytinyağı tadımlarını yapabilirsiniz.

Sanat ve kültür çatısı altında Felsefe Yürüyüşleri’ne katılıp Antik Yunan düşünürlerinin ayak izlerini takip edebileceğiniz keyifli söyleşilere dahil olmak; Navarino Gözlemevi tarafından organize edilen astronomi gecelerinde gezegenleri gözlemlemek; tatil merkezinin tüm ortak alanlarında sergilenen 17.19.yüzyıla ait sanat eserlerini ve çağdaş Yunan eserlerini görmek Costa Navarino’yu özel kılıyor. Eğer bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmenin yolunu arıyorsanız hayalini kurduğunuz atmosferi size sunan Anazoe SPA ile tanışmalısınız. Antik Yunan’ın sağlık ve güzellik uygulamalarına dayanan, bölgenin seçkin doğal ve canlandırıcı içeriklerinden ve dünyanın dört bir yanından gelen ürünlerden yararlanan Anazoe SPA deneyimi kendinize vereceğiniz en güzel hediye!

Burada her şey,  insan ve doğa arasındaki bağa saygılı, Messinia peyzajını ve yerel geleneklerini korumayı amaç edinen bir yaklaşımın sonucu.

The Westin Resort 
Deluxe Oda’da (39 m2) kahvaltı ve vergiler dahil gecelik 375 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

The Romanos, a Luxury Collection Resort
Deluxe Oda’da (43 m2) kahvaltı ve vergiler dahil gecelik 435 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

Daha detaylı bilgi için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.