Napoli’de Müzik ve Sanatla dolu bir hafta sonu…

10 Mart 2017

Doğal güzellikleri, 2800 yıllık tarihi, bol rüzgarlı dar ve şirin sokakları, kültürel birikimi, nefis mutfağı ile rengarenk, cıvıl cıvıl, kıpır kıpır Napoli’de sanat ve müzikle dolu keyifli bir hafta sonu geçirmeye ne dersiniz?

napoliGuiseppe Verdi’nin ölümsüz eseri, hiç eskimeyen opera klasiği La Traviata, Avrupa’nın hâlâ kullanımda olan en eski lirik opera binalarından San Carlo’da ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in rejisörlüğünde tekrar sahneleniyor…

La TraviataPizzanın ve mozzarella peynirinin ana vatanı, hayatın sokaklarda geçtiği, 24 saat yaşayan Napoli’de sanat, müzik ve keyif dolu bir hafta sonu geçirmek için bize katılın….

la traviata napoli

PROGRAM AKIŞI

29 Nisan 2017, Cumartesi / İstanbul – Napoli

 • Türk Hava Yolları’nın TK 1879 sayılı seferi ile 08.30’da Atatürk Havalimanı’ndan Napoli’ye hareket ve yaklaşık 2 saat sürecek uçuşun ardından yerel saat ile 09.45’te Napoli’ye varış. Havalimanında karşılanarak yaklaşık yarım saat uzaklıkta yer alan otele varış.
 • Saat 19.00’da başlayacak Ferzan Özpetek Rejisörlüğünde 1737’de açılışı yapılan ve Avrupa’nın hâlâ kullanılan en eski lirik opera binası San Carlo Tiyatrosu’nda sergilenecek Giuseppe Verdi’nin unutulmaz operası La Traviata’ya katılım.Saat 19.00’da başlayacak Ferzan Özpetek Rejisörlüğünde 1737’de açılışı yapılan ve Avrupa’nın hâlâ kullanılan en eski lirik opera binası San Carlo Tiyatrosu’nda sergilenecek Giuseppe Verdi’nin unutulmaz operası La Traviata’ya katılım.
 • Geceleme otelde.

30 Nisan 2017, Pazar / Napoli 

 • Tüm gün serbest.
 • Geceleme otelde

1 Mayıs 2017, Pazartesi / Napoli – İstanbul

 • Öğleden sonra dönüş uçuşu için havalimanına transfer.
 • Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sayılı seferi ile 19.10’da hareket edecek dönüş uçuşu ile yaklaşık 2 saat sürecek uçuşun ardından TSİ 22.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.

Konaklama

Romeo Napoli

Hayatın sokaklarda geçtiği, 24 saat yaşayan Napoli’nin deniz kıyısında, liman manzarasına hakim olan Romeo Hotel ise, şehrin en hip otellerinden biri. Sizi şaşırtacak derecede şık bir dekorasyonu olan 83 odalı otel, çağdaş sanat galerilerini aratmayacak parçaları da içinde barındırıyor. Çağdaş İtalyan sanatçıların çalışmaları ve fotoğraflarının tercih edildiği, sanatseverlerin kalbini kazanan sanat ve antika koleksiyonuyla Romeo Hotel’in mobilyalarında ve aksesuar seçimlerinde ise Philippe Starck ve Antonio Citterio dokunuşları var. Poltrona Frau markasının imzasını taşıyan Don’do tasarımlı renkli koltuklar, FontanaArte imzalı şık ve modern aydınlatmalar ile Tramontano’nun deri ürünlerinin tercih edildiği odalar, tasarımın en başarılı örneklerinden. Karmaşayı ve kalabalığı bile çekici kılan, renkli şehir Napoli’nin pitoresk manzarasına karşı konumlanan Romeo Hotel, romantizmle teknolojiyi bir arada buluşturan, sanatla yaşayan taptaze bir butik otel.

Uçuş Önerisi

 • Türk Hava Yolları / 29 Nisan 2017 / İstanbul – Napoli / TK 1879 / 08.30 hareket, 09.45 varış
 • Türk Hava Yolları / 1 Mayıs 2017 / Napoli – İstanbul / TK 1454 / 19.10 hareket, 22.20 varış

Gezi Önerileri

napoli

Yarım gün özel Napoli şehir gezisi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Napoli’de tarihi 4. yüzyıla dayanan ve bugünkü görünümüne 13. yüzyılda kavuşan Duomo di Napoli (Napoli Katedrali) ziyaretinin ardından, katedrale birkaç dakika uzaklıktaki Il Pio Monte della Misericordia,  İtalyan ressam Caravaggio’nun yağlıboya tablosu “The Seven Acts of Mercy” kilisenin demirbaşı. Heykelleri, freskleri ve salonları ile 1946 yılına kadar kraliyet konutu olarak kullanılan Palazzo Reale ve Napoli’nin simgelerinden biri olan Castel dell’Ovo şehri tanımanız için önemli adresler. Ayrıca, Milano’da bulunan Vittorio Emanuele II mimarisinden esinlenerek inşa edilen Galleria Umberto I görülecek başlıca yerler.

Ardından Ulusal Arkeoloji Müzesi (Museo Archeologico Nazionale di Napoli) ziyareti. Dünyadaki antik sanat müzeleri arasında hatırı sayılır bir ünü olan Ulusal Arkeoloji Müzesi öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen bina mimarisiyle sizi kendine hayran bırakıyor. Müzede, antik klasik mermer heykellerin devasa boyuttaki replikaları, Pompei ve Ercolano’da gün ışığına çıkan duvar süsleme ve freskleri, mozaikler sergileniyor.

pompei

Yarım gün özel Pompei Arkeolojik Alanı gezisi 

Pompei Şehri, hüzünlü hikâyesi ve doğal oluşumuyla gerçekten etkileyici. Pompei, M.Ö. 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlamasıyla yok olmuş ve şehrin tamamı lavlar yüzünden taşlaşmış. 18. yüzyılda bir köylünün tarlada çalışırken rastladığı kalıntılar sayesinde, M.Ö. Pompei şehrine ait kazılar uzun yıllar devam etmiş. 19. yüzyılda İtalyan bilim adamı Giuseppe Fiovelli’nin ulaştığı insan vücutları, çeşitli hayvanlar, atlar, köpekler gibi şehir hayatına ait bulgular bugün Napoli Müzesi’nde sergileniyor. Bir uygarlığı ortaya çıkaran şehri gezerken tamamı taşlaşmış evler, amfi tiyatro, insan bedenleri sizi derinden etkiliyor.

procida

Tam gün özel Procida gezisi

Napoli’nin güney batı kıyısında Cape Miseno ve Ischia adası arasında yer alıyor Procida. Aynı zamanda Postacı (Il Postino) ve Yetenekli Bay Ripley (The Talented Mr. Ripley) filmlerinin çekildiği yer olan ada, turistlerin sıkça tercih ettiği bölgelerden biri. Renkli evleri ve her birini fotoğraflamak isteyeceğiniz balkonlarıyla meşhur olan Procida’da bir Ortaçağ kenti olan Terra Murata’yı gezecek, 15. yüzyıla ait Palazzo D’Avalos ve 11. yüzyıldan kalma Benedictine Manastırı Abbazia di San Michele sizi büyüleyecek. Adanın plajları Capri’yi aratmayacak güzellikte olup, kendine has sokakları ve yerel çarşıları görülmeye değer.

Napoli Krallığı’nın başında bulunan Bourbon Hanedanı tarafından 1737 yılında açılmış olan ilk binasıyla Teatro di San Carlo, Avrupa kıtasının en eski opera binası oluşuyla bilinir. Heybetli dış yapısıyla uyum içindeki görkemli oditoryumu, altın sarısı ile bordonun iç içe geçtiği duvarlarıyla döşemelikleri ve mavi rengin hâkim olduğu tavan süslemeleriyle, klasik tarz İtalyan opera salonları arasında olağanüstü zarifliğiyle öne çıkar.

capri

Tam gün özel Capri gezisi

Akdeniz’in iltimas geçtiği doğasıyla Capri Adası Antik Roma’dan kalan patikaları, şık villaları, dünyaca ünlü kayalıkları ve mağaralarıyla zengin bir görünüme sahip. Lacivert denizinin ortasında yükselen kayalıkları, lüks otelleri, şık butikleri ve birbirinden lezzetli yemekleri bulacağınız restoranları ile Capri’nin dünyanın en çekici noktalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Capri Adası; Capri ve Anacapri adıyla ayrılan iki bölümden oluşuyor. Capri Kasabası, adanın daha hareketli ve özgün ruhunu daha yoğun yaşayabileceğiniz bir bölüm. Anacapri ise tarihi villalar, lüks oteller, güzel manzaraların adresi. Dünya jet-setin gözde lokasyonlarından biri olan Capri, hem şık hem de olabildiğince doğal olabilen bir İtalyan adası.

Daha Detaylı Bilgi İçin:

bireysel@julesverne.com.tr
0212 266 6363-118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.