Murat Yankı ile Sagalassos Antik Kenti ve Lavanta Kokularının İzinde

11 Haziran 2018

14 – 15 Temmuz 2018

1 Gece – 2 Gün

Çift Kişilik Oda’da Kişi Başı 1.390 TL

 

Her seyahat yeni bir dünyaya adım atmaktır… Ve hikâyesi olan her seyahat daha derin izler bırakır. Antik kentlerin ve lavanta kokularının izinde Anadolu’nun kadim topraklarını, dinler tarihi öğretmeni, şarap uzmanı ve profesyonel rehber Murat Yankı ile keşfetmeye ne dersiniz? 

14-15 Temmuz tarihleri arasında Murat Yankı’nın etkileyici anlatımlarıyla çıkacağımız seyahatimizde Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini bir kez daha keşfedeceğiz. 
Türkiye’nin en derin ve büyüleyici gölü Salda, medeniyete ev sahipliği yapan, atların koştuğu şehir olarak bilinen Kibyra Antik Kenti,  tarihi 12 bin yıl önceye uzanan Sagalassos Antik Kenti, sonsuz lavanta tarlalarıyla ünlü Lavantaların Kraliçesi: Kuyucak Köyü bu seyahatimizin heyecan veren rotalarından.

Hep var olduğunu bildiğimiz ancak son yıllarda büyük bir heyecanla yeniden keşfettiğimiz Salda Gölü bu seyahatteki ilk durağımız. “Fotoğraflarını görüp etkilenmemek mümkün mü?” dedirten Salda Gölü dünyanın en derin üçüncü gölü olmakla beraber Mars yüzeyini andıran coğrafik yapısıyla benzersiz bir yer

Ve Gladyatörlerin Şehri: Kibyra! Lidya ve Roma Uygarlığı’nın en kıymetli kentlerinden biri olan Kibyra’nın caddelerindeki tarihi kalıntılar arasında yürürken bile o dönemin gücünü ve zenginliğini hayal edebilirsiniz… Tabi ki bu hayal gücünü Murat Yankı’nın güçlü anlatımından alıyoruz!

Akdağı’nın sarp yamaçlarında kurulan ve tarihte Akdeniz’in önemli şehirlerinden biri olan Sagalassos Antik Kenti… Tarihi M.Ö. 333 yılına kadar uzanan, ne Büyük İskender’in ordularının ne de depremlerin yok edebildiği Sagalassos, emek verip geldiğinize ve keşfettiğinize şükran duyacağınız bir antik kent.

Lavanta

Seyahatimizdeki son durak ise bize ilham veren Türkiye’nin son yıllarda en çok konuştuğu ve hepimizin gururlandığı Lavanta Kokulu Köy: Kuyucak! 1975 yılında Fransa’dan getirilen 30 lavanta fidanıyla başlayan bu küçük maceranın dönüm noktası ise 2015 yılında başlatılan ‘Lavanta Kokulu Köy Kuyucak Projesi’ olmuş. Sadece uçsuz bucaksız uzanan lavanta tarlalarının görsel güzelliği ile değil geleceğe değer katan bir köy olarak da hayranlığımızı kazanıyor.

Haydi hemen hazırlanın! 14-15 Temmuz tarihlerinde Murat Yankı eşliğinde “Isparta ve Sagalassos”u karış karış keşfetmeye davetlisiniz…

Detaylı Program Bilgisi için tıklayın!

Murat Yankı Kimdir?

Galatarasay Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü diplomasını alan Murat Yankı, tarih ve coğrafyaya olan tutkusu nedeniyle 1985 yılında aldığı eğitimlerle İngilizce ve Fransızca dillerinden tercüman rehber oldu. Bununla yetinmeyip yabancı dil hanesine Japonca ve İtalyanca’yı da portföyüne ekledi.

2000’lerin başında başlayan şarap tutkusu sayesinde önce İngiltere, sonra da İtalya kaynaklı eğitimler alan Murat Yankı,  WSET (Wine and Spirit Education Trust) kurumundan Advanced düzeyini merit derecesiyle geçtikten sonra İtalya’nın Piemonte bölgesinde şarap eğitimi aldı.  Aldığı bu eğitimleri, şarap ve yemek tarihi araştırmalarıyla da bir araya getirerek öğrencileriyle de paylaştı. Kapadokya ve Türkiye’nin şarap tarihi konusunda harita ve kitaplar oluşturan Murat Yankı’nın İngilizce, Fransızca ve Türkçe dillerinde çok sayıda makalesi ve sempozyum bildirileri bulunuyor. Murat Yankı zengin kimliğiyle şarap uzmanı, dinler tarihi öğretmeni ve profesyonel rehber olarak çalışmalarına devam ediyor.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.