Mavi ve Yeşilin En Yakıştığı Yer: Marmaris

13 Haziran 2017

marmaris

Heredot’un deyimiyle “Dünya’nın en güzel göğüne” sahip olan Marmaris, civar köyleri ve koylarıyla keşfetmekten asla sıkılmayacağınız güzelliklerle dolu. Yüzyıllar önce güzelliği keşfedilmiş, yeşilin her tonuyla taçlandırılmış olan Marmaris’e yaklaşırken gözleriniz daha önce aşina olmadığı bu doğallık karşısında kamaşıyor. Akdeniz ikliminin ılıman havası kışın bile denize girmenizi sağlarken havaların gerçekten ısındığı bahar ve yaz aylarında her ağaç dalından merhaba diyen çiçeklerin görüntüsünü hayallerde canlandırmak bile güzel!

marmaris

İyonyalılar tarafından yapıldığı öne sürülen Marmaris Kalesi’nden günbatımını veya gece harika bir Marmaris panoramasını izlemek; ormanlarla kaplı olan ve Marmaris’ten 30 dakikalık bir tekne yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Cennet Adası’na gitmek; Marmaris civarındaki Physkos, Loryma (Bozukkale),Amos ve Kleopatra Adası gibi antik kentleri gezmek yapacağınız ilk aktiviteler. Ama Marmaris demek tabi ki civar koyları keşfetmek demek. Marmaris seyahatinizde rotanıza ekleyeceğiniz en güzel rotalar:

Turunç

turunc_marmaris

Bozburun yarımadasının doğusunda yer alan Turunç, etrafı çamlarla süslü yüksek tepelerle çevrili bir köy aslında. Güneyde yer alsa da aldığı rüzgarlar sayesinde sizi serinleten Turunç’ta yılın 7 ayı denize girebilirsiniz. Tabi ki mavi yolculuğun en güzel rotalarından da biri. Burada denize girmek dışında doğa yürüyüşlerine çıkabilir, safari turlarına katılabilir, masmavi denizde dalış yapabilirsiniz. Turunç yolu üzerinde harika bir manzaranın size eşlik edeceğini de söyleyelim.

Selimiye

selimiye

Selimiye merkeze geldiğinizde sempatik bir yaşam sizi de hemen sarıyor. Güler yüzlü insanları, küçük mekanları, hafif esen rüzgarı, esnafıyla unuttuğumuz köy hayatını yeniden hatırlatıyor. Selimiye merkezinde denize girmek pek elverişli gelmeyebilir. Kumsalın olmaması, demirleyen yatlar, restoranların deniz kenarındaki masaları deniz için küçük engeller oluşturuyor ancak Selimiye’ye araçla 5-10 dakikada ulaşabileceğiniz denize girecek yerleri bulabilirsiniz.

Orhaniye

orhaniye

Sakin, sessiz yerler arasında vazgeçilmez olan Orhaniye çam ormanları ve güzel deniziyle doğa olarak içinize huzur veriyor. Orman görüntülerinin suya yansımasıyla hoş görüntülere tanıklık edeceğiniz Orhaniye’nin şöhreti ise Kızkumu Plajı’ndan geliyor. Denizin ortasına dek uzanan kumluk alan için denize girdikten sonra suyun ortasında yürüyüş yapabiliyorsunuz. Koyun ortasında yer alan adaya tekne kiralayarak gidebilirsiniz.

Bozburun

Bozburun

Ege Denizi ile Akdeniz’i ayıran bir yarımada üzerinde konumlanmasının artılarını gizli koyları ve harika doğa manzaralarıyla yaşayan Bozburun yüzölçümü küçük ama insanda bıraktığı izleri büyük bir sahil beldesi. Gulet yapımında önemli bir noktada olan balıkçı kasabası sarp kayalıklar ardına sıkışmış, keşfedilse de özgünlüğü bozulmayan bir cennet.

Kumlubük

kumlubuk

Kumlubük, özellikle mavi yolculuğa çıkanların vazgeçemediği koy olarak da adlandırılabilir. Berrak denizi, sessiz ve sakin atmosferiyle az ve öz anlayışının temsili! Burası sakin zaman geçirmek, denize girmek, dalış yapmak isteyenler için birebir.

Söğütköy

sogutkoy

Hisarönü, Orhaniye ve Selimiye köylerinden geçilerek ulaştığınız Söğütköy, el değmemiş güzellik tanımlamasını karşılıyor. Yol boyunca keçileri görebileceğiniz, kahvelerdeki köylüleri seyredebileceğiniz belgesel film tadında sahnelere şahit olacaksınız.  Köyün girişindeki okulun arkasında M.Ö yıllara dayanan Thyssanos antik kentine ait kale kalıntılar bulunsa da aktif kazı yapılmadığı için köyün hikayesini yerlilerinden dinlemelisiniz. Denizin temizliğinden ve güzelliğinden bahsetmeye gerek bile yok!

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.