Mauritius Seyahat Rehberi

28 Eylül 2021

 

Hint Okyanusu üzerinde yer alan Mauritius; birbirinden güzel doğa harikalarına ev sahipliği yapan muhteşem coğrafyası ile ziyaretçilerine büyüleyici bir dünyanın kapılarını açıyor. Metrelerce dibini görebildiğiniz masmavi suları ve muhteşem kumsalları ile Mauritius demek bitmeyen bir yaz demek!

Keşfedilmemiş koyları, kirlenmemiş denizi, doğal ortamı bozulmamış plajları, tropik lagünleri, koloniyel dönemden kalma nostaljik sokakları ve jeoloji mucizesi olarak kabul edilen yedi ayrı rengin birleştiği kum tepelerinden oluşan Chamarel’in Renkli Toprakları ile Mauritius’da gezip görecek çok yer, keşfedecek çok şey var. Hint Okyanusu üzerinde yer alan bu cennet adada ömrünüz boyunca ilk kez karşılaşacağınız bitki ve hayvan türlerine rastlamanız mümkün.

Mauritius’a Ne Zaman Gidilir?

Hava sıcaklıklarının yılın hemen hemen her döneminde belli bir seviyenin altına düşmediği adanın en keyifli zamanları Nisan – Haziran ve Eylül – Aralık ayları arasındaki dönemdir. Güney Yarımkürede bulunan Mauritius’da mevsimler, Avrupa’dakilerin tam tersidir. Adanın en soğuk ayı Aralık olmuş olsa da özellikle Ocak ve Şubat aylarında sıcaklık zaman zaman 30 derecenin üzerine çıkabilmektedir. Ada yılın her döneminde ziyaret edilebilir.

Vize Bilgileri

Türk vatandaşları 30 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Mauritius’da Nereler Görülmeli?

 • Deniz seviyesinden 1800 fit yükseklikte bulunan dağ gölü Grand Bassin, Hindistan’daki Ganj Nehri’nden gelen kutsal bir sudur. Adaya geldiğinizde mükemmel manzaraya sahip göl çevresinde yürüyüş yaparak, Shiva heykellerini inceleyebilirsiniz.
 • Londra’daki Kew Gardens’a eşdeğer bir bahçe olan Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi’ni gezebilirsiniz.
 • Plajlarla dolu adanın en iyileri kıyı şeridindeki beyaz kum ve mavi lagünleri ile Pointe d’Esny ve Blue Bay’dır. Buraya yakın bir yerde konaklama yapmak isterseniz öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız.

 • 6 bin hektarlık bir alanı kaplayan Black River Gorges Ulusal Parkı’ndaki 300’den fazla bitki türü başta olmak üzere nesli tükenmekte olan pembe güvercin, büyük meyveler ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz.
 • İngiltere – Fransa savaşının detaylarını sergileyen Mahebourg müzesini gezerek, tarihe tanıklık edebilirsiniz.
 • Mahebourg Körfezi’nde bulunan Isle Aux Aigrettes tamamıyla koralin kireç taşından yapılmıştır. Anakaradaki manzaradan çok daha fazlasını sunan Egret Adası’nın sakin ortamında kafanızı dinleyebilirsiniz.
 • İlginç sergilere ev sahipliği yapan Blue Penny Müzesi’ni gezerek; adanın keşfi, sömürge dönemi, yerleşim planları ve çeşitliliği hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Adanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan balıkçı kasabası Grand Bai’deki deniz canlılarının sergilerini gezebilir, akşamda gece kulüplerinde doyasıya eğlenerek stres atabilirsiniz.

 • 100 metre yüksekte bulunan Chamarel Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahit olarak, suyun düşüşünü izleyebilirsiniz. Volkanik kayaçların oluşturduğu kırmızı, kahverengi ve mor renkli tepeleri görmeden dönmemelisiniz.
 • Dik bir uçurumun kenarında bulunan Le Souffleur Mağarası da mutlaka görülmesi gereken adreslerden. Deniz hareketli olduğunda yükselen dalgalar 20 metreyi bulabilmekte.
 • Adanın merkezindeki yüksek bir konumda bulunan, iyi korunmuş Fransız sömürge evi Eureka da mutlaka görülmesi gereken adreslerden.
 • Adada Afrika safarisinin tadını çıkarmak isterseniz Casela Nature & Leisure Park’larına giderek; aslan, devekuşu, zebra, zürafa, su aygırı, fil gibi hayvanların hemen hepsini mini otobüs içinde görebilirsiniz.
 • François Leguat Reserve’de Mauritius’un jeolojik geçmişinin doğurduğu hikayeleri dinleyebilirsiniz.
 • Eski bir şeker deposu olan Domaine de L’Etoile şimdilerle oyun alanı olarak kullanılıyor. Burada at binme, bisiklet, okçuluk ve arabalı gezi gibi aktivitelerden yararlanabilirsiniz.
 • Sörfçü Plajı olarak da adlandırılan Tamarin Plajı’nda sörf ve deniz banyosu yapabilirsiniz.

 • Mauritius’un batı kesiminde bulunan Flic En Flac Beach, güzel mercan resiflerinin eşliğinde büyüleyici bir lagüne sahip. Özellikle günbatımında son derece etkileyici bir manzara sunan Flic En Flac Beach’de şnorkelle yüzme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
 • Eğlenceli su sporları ile ülkenin en uzun plajına sahip olan Mont Choisy, doğa ve fotoğraf tutkunları için oldukça popüler mekanlardan.
 • Roches Noires Köyü’nde yer alan Poste Lafayette Beach; huzurlu küçük koylarının güzelliği, hoş sahil şeridi ve kilometrelerce uzanan güzel lagün, parlak mavi suları ve yemyeşil yeşillikleri ile oldukça zengin bir ambiyansa sahip.

Size Özel Mauritius Seyahat Programı ve Rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.