Maldivler Seyahat Rehberi

28 Eylül 2021

Havası, ambiyansı, doğası, doğallığı, turkuaz mavi suları, bembeyaz kumsallarıyla “hayatta bir kez yaşanması gereken deneyimler” listemizde hep Maldivler var. Masmavi deniz, turkuaz renkli adalar, kar beyazı kumsallar ve elbette palmiye ağaçları… Dertsiz tasasız dinlencelerin, balaylarının dingin mekanı Maldivler, sanki cennetten ödünç alınmış eşsiz bir coğrafya.

“Hint Okyanusu’nun turkuaz sularıyla çevrili geniş adalar ülkesi Maldivler irili ufaklı 1.200 adası ve 30 mercan adası ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri. Adaların 200 kadarında yaşam sürüyor ve sadece 99 tanesinde çeşitli konaklama olanakları bulunuyor. “Sular Ülkesi” Maldivler’de her bir otel “Atoll” denilen adacıkta bulunuyor.

Maldivler, su üstü villaları, dünya standartlarındaki dalış noktaları, lüks otelleri, eşsiz gün batımları, 300’den fazla tropikal balık türünün yaşadığı sığ lagünleriyle hem aileler hem arkadaş grupları hem de çiftler için harika bir destinasyon!

“Maldivler’e ne zaman gidilir? Nasıl gidilir? Nerede Kalınır? Neler yapılır?” hepsi sizler için hazırladığımız Maldivler Seyahat Rehberinde…

Maldivlere Ne Zaman Gidilir?

Hava sıcaklıklarının yılın hemen hemen her döneminde belli bir seviyenin altına düşmediği, iklim olarak farklı adalara da sahip ülkenin ortalamada en sıcak ayı Nisan’dır. En soğuk ayı Aralık olsa da Ocak – Şubat gibi bize göre kış aylarında sıcaklık zaman zaman 30 derecenin üzerine bile çıkmaktadır. Muson yağmurlarının ve yağmur oranının ülkede en çok olduğu dönem Mayıs ile Kasım ayları arasıdır. Ocak ile Nisan arası ise yağışların az olduğu dönemdir. Ülke 12 ay boyunca, yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda ülkedeki adalara düşen yağış miktarı oldukça fazladır.

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yolları Direk Uçuş Bilgileri

Gidişler:

 • 04 – 08 Ekim 2021 tarihleri arasında Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri
 • 09 – 30 Ekim 2021 tarihleri arasında yalnızca Cumartesi günleri
 • 06 – 27 Ekim 2021 tarihleri arasında Çarşamba günleri
 • 03 Kasım – 23 Mart 2021 tarihleri arasında haftanın her günü

Dönüşler:

 • 04 – 11 Ekim 2021 tarihleri arasında Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri
 • 24 Eylül – 03 Ekim 2021 tarihleri arasında Cuma ve Pazar günleri
 • 06 – 27 Ekim 2021 tarihleri arasında Çarşamba günleri
 • 03 Kasım – 23 Mart 2021 tarihleri arasında haftanın her günü

Vize Bilgileri

Daha önce de olduğu gibi varışta ücretsiz sunulan 30 günlük turist vizesi devam etmektedir.

Türkiye’den Maldivler’e Seyahat Ederken Girişte Aranan Şartlar

 • Maldivler’e seyahat edecek 1 Yaş ve üzeri tüm yolculardan Maldivler’e uçuştan en fazla 96 saat önce yaptırılmış PCR testi sonucu talep edilmektedir
 • Kalkıştan en geç 24 saat önce https://imuga.immigration.gov.mv/ adresindeki “Gezgin Sağlık Beyanı” doldurulmalıdır .
 • Turist olarak seyahat eden yolcular, kayıtlı bir turistik tesiste tüm konaklamaları için otel rezervasyon onayına sahip olmalıdır. Daha fazla ayrıntı https://tinyurl.com/4pps5htf adresinde bulunabilir .

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir. Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

Maldivler’de Nerede Kalınır?

Berrak denizi, bembeyaz kumsalları, dekorasyon dergilerinden fırlayan otelleri ile romantik kaçamakların ve balayı tatillerinin en gözde destinasyonu olan “Sular Ülkesi” Maldivler’de her bir otel “Atoll” denilen adacıkta bulunuyor ve bu adacıklar ülke yüzölçümünün yalnızca %4‘ünü oluşturuyor.

Sizler için seçtiğimiz en güzel Maldivler Otellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Maldivler’de Neler Yapılır?

Maldivler, Hint Okyanusu’nun “uçuk mavi” rengine ve bembeyaz kumlarına sahip bir rüya adası. Okyanus manzarası, palmiye ağaçları ve berrak denizi “hiçbir şey yapmamanın dayanılmaz keyfini” size yaşatıyor.

Maldivler’in gördüğünüz kısmı kadar sular altındaki yaşantısını da deneyimlemeniz şart! Deniz yılın tamamında hem sıcak hem de berrak, bu yüzden su altı sporları için oldukça uygun. Denizin 50 metre kadar derinlerini rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz. Sayısı 3 bini bulan mercan kayaları ve muson akıntıları bölgeyi dünyanın en zengin dalış noktalarından biri yapmaya yetiyor. Bini aşkın deniz canlısı türü; mikroskobik olanlarından en büyüklerine kadar Hint Okyanusu’ndan gelen muson akıntılarının etkisiyle yaşamını sürdürüyor.

Maldivlere gelmişken tüplü dalış ve küçük şnorkel gezintileri yapmadan olmaz. Hemen hemen her otelde PADI sertifikalı dalış merkezleri bulunuyor. Bu merkezlerden, cam tabanlı özel dalış tekneleri ile yapılan dalış turlarına katılabilir ve gerekli eğitimleri alabilirsiniz. Akvaryumu andıran su altında en ilginç dalış duraklarını batık gemiler oluşturuyor. Tüplü dalış yapmayı düşünmüyorsanız şnorkel kullanarak bile denizin altındaki renkli hayata ve deniz kaplumbağalarının muhteşem görüntülerine tanıklık edebilirsiniz. Maldivler de dalış yapmak için profesyonel olmanız gerekmez. Her seviyede dalış eğitimi son derece üst kalitede yapılmaktadır.

Maldivler Top 5 Dalış Noktası; Nassimo Thila, Gurufushi Thila, Okobe Thila, Lion’s Head, The Maldives Victory

Karadan çok denizi olan bir ülkede, su eğlencelerinin de sonu yok. Yüzme, rüzgar sörfü, su kayağı başta olmak üzere neredeyse bütün su sporlarını deneyebilirsiniz Maldivler’de. Özellikle Haziran’dan başlayarak Eylül ayının sonuna kadar musonla gelen dalgalar sörf sezonunu da belirliyor.

Günbatımının en çok yakıştığı yerlerden biri olan Maldivler’de, kaldığınız otelin en güzel köşesine gidin ve okyanus manzarasıyla birlikte güneşin batışını seyredin.

Maldivler’e gelmişken Hint Okyanusu’nun nimetlerinden olabildiğince faydalanmak lazım. Adada tüm gün güneşlenmenin ve dinlenmenin dışında yapılacak en iyi aktivitelerden biri de olta balıkçılığı. Otellerin bile bu aktivite için ayrılmış iskeleye benzer bölümleri mevcut. Teknelerle yapılan balıkçılık turlarına da katılabilirsiniz. Geleneksel ada teknesi olan ve ahşaptan yapılan 60 metrelik “dhoni” ye binip, denize açılıp balık tutmak da ayrı bir deneyim. Ayrıca, tuttuğunuz balıkları otele getirip, restoranda pişirtme şansınız da var!

Günlük yaşamı ve Maldiv kültürünü keşfetmenin en iyi yolu, yerleşim olan her adada karşınıza çıkabilecek balıkçı köylerini gezmek. Adalardan bazıları oldukça modern binalara sahip olsa da geleneksel odun evler balıkçı köylerinin olmazsa olmazı. Holhuashi adı verilen genellikle hindistan cevizi ağacından yapılan bu köy evleri, kumsallarda hemen gözünüze çarpıyor.

Maldivler’de Yeme İçme

Yemeklerin genelde soslu servis edildiği Maldiv Mutfağı’nda doğal olarak büyük oranda Hint ve Sri Lanka etkisi hissediliyor. Özellikle balık ve diğer bütün deniz mahsulleri önemli yer tutuyor. Maldivlerdeki adıyla “mas” yani balık birçok yemekte kullanılıyor. “Riha” denen körü sosu hemen her yemekte yer alıyor. İthal edilen bir ürün olmasına karşın kırmızı et, yemekler de oldukça yaygın tüketiliyor. Sebze yemekleri ise Maldiv Mutfağı’nda  azınlıkta.

Size Özel Maldivler Seyahat Programı ve Rezervasyon için:

travel@julesverne.com.tr

***COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir. Seyahat öncesi bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.