Kuzeyin Yıldızı Norveç’i Adım Adım Keşfedin

17 Ağustos 2017

Dünyanın en yaşanılır ve güvenli ülkelerinden biri olan Norveç, giderek kalabalıklaşan ve stresin arttığı dünya düzenine inat huzur vaat etmeye devam ediyor. Büyük bir şehrin sığacağı 5 milyonluk ülke nüfusuyla kalabalıklardan arınmış; bol su kaynakları ve abartılı sözcüklerin bile yanında sönük kaldığı doğasıyla plazaların, dev sitelerin ele geçirdiği dünya düzeninde bir umut ışığı. Yaşam kalitesinin yüksek olduğu ülkedeki huzuru insanların yüzünden okuyabiliyorsunuz. Dantel gibi kıyıları olan Norveç’e seyahatinizin sebebi tabi ki fiyortları görmek! Güneşli günlerin hakim olduğu Ağustos ayının sonunda, size alışılmış cruise seyahatlerinden farklı bir rota öneriyoruz.

Karada konaklayıp, günübirlik gemi ve tren gezilerine katılarak keşfedeceğiniz bir Fiyort Gezisi’ne hazırsanız yolculuk başlasın!

norveç

Bin yıllık tarihi, muhteşem doğası ve Oslo Körfezi manzarasıyla Norveç’in başkenti Oslo’dan başlayacak olan seyahatiniz, Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord kıyısında küçük bir balıkçı köyü olan, kartpostal güzelliğindeki Flam ile devam edecek. Yemyeşil dağları, rengarenk ahşap evlerle süslü sokaklardan oluşan Hansa Evleri ile Bergen’i keşfedeceksiniz. 

norveç

Karada konaklayıp, günübirlik gemi ve tren gezilerine katılarak keşfedeceğiniz bu Fiyort Gezisi’nde National Geographic ve Lonely Planet tarafından dünyanın en iyi tren yolculuğu listesine giren Flamsbana trenine binecek, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Naeroyfjorden fiyordunu göreceksiniz. Bu muhteşem deneyimin bir parçası olmaya hazır mısınız?

1. Gün  Istanbul – Oslo

oslo

Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket. 3 saatlik yolculuk sonrası varışınızın ardından otelinize yereleştikten sonra Oslo şehir gezisine çıkıyorsunuz. Muhteşem Oslo Körfezi manzarasıyla Norveç’in başkenti modern, dinamik ve merak uyandırıcı bir şehir. Şehirde Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park, Royal Sarayı, Frogner Parkı’nı görebilirsiniz.

Konaklama  Oslo’da 

2. Gün  Oslo – Flam

Oslo’dan Flam’a geçiş için tren garına gidiş. (toplam 6 saat 7 dakika)

Oslo Myrdal arası 4,45 dakika  saat yolculuk sonrasında aynı platformda Myrdal’da tren değiştirerek Flamsbana treni ile 1 saat 10 dk yolculuk sonrası Flam varış. Myrdal – Flam arasında sefer yapan ülkenin en ünlü klasik ve tarihi treni Flamsbana sizi nefes kesen görüntülerle buluşturuyor. National Geographic ve Lonely Planet tarafından dünyanın en iyi tren yolculukları arasında gösterilen Flamsbana yolculuğunda bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Konaklama Flam’da

3.Gün  Flam

Flam’dan Gudvangen’e yapılacak gezinizde Norveç’in en güzel, en ünlü fyord bölgesi Nærøyfjord’u göreceksiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki fiyorttan biri olan Naeroyfjorden, 250 m’ye kadar daralan noktalarıyla en dar fiyort unvanını taşıyor. Aradaki zamanda dilerseniz Gudvangen’de öğle yemeği yiyip, etrafı gezebilirsiniz.

Konaklama Flam’da 

4. Gün  Flam – Bergen

Sabah kahvaltıdan sonra dilerseniz şehir merkezini gezebilirsiniz. Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord kıyısında küçük bir balıkçı köyü olan Flam, tam anlamıyla kartpostal güzelliğinde. Küçük dağ manzaraları, şelaleler ve derin havzalar ile doğanın benzersiz güzelliklerini görmek mümkün. Öğleden sonra saat 15:30’da hareket eden Norled firmasına ait Express boat ile Bergen’e hareket ediyorsunuz. 5,5 saatlik yolculuk sonrası 20:45 ‘de Bergen’e varış ve otele gidiş.  

Konaklama Bergen’de 

5.Gün  Bergen

Bugün kahvaltının ardından Bergen şehrini gezebilirsiniz. Oslo’dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti Bergen ilk görüşte içinizi ısıtıyor. Çevresidenki yemyeşil dağları, pastel renklerde boyalı ahşap evleri, tarihi iskelesi, parke taşlı sokaklarıyla keşfetmesi kolay ve keyifli. Ormanlık dağlar ve fiyortlarla çevrili olan bu şehirde Eski Liman (Bryggen), Flöy Bana ile Manzara Tepesi, Balık pazarı, Rosenkrantz Kulesi ve grafiti duvarları görülebilir.

Konakalama Bergen’de

6. Gün   Bergen – Oslo – Istanbul

Bergen’den Oslo aktarmalı İstanbul’a dönüş.

bergen

Kişi Başı 1.400 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.