Aralık Ayında Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Muhteşem Rota!

30 Kasım 2023

Kış ayları soğuk ve gri günleri beraberinde getirirken, birçoğumuz sıcak kumlarda, berrak sularda ve güneşin altında rahatlamak için özlem duyuyor. Soğuk kış aylarında sıcak destinasyon arayan yaz tutkunlarını düşünerek Aralık ayının en güzel sıcak rotalarını sizler için derledik.

İşte Vietnam’dan Kerala’ya, Maldivler’den Dubai’ye, Sri Lanka’dan Tayland’a, Cape Town’dan Meksika, Brezilya ve Kamboçya’ya kadar uzanan kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz 10 muhteşem rota…

Vietnam

Güneydoğu Asya’nın popüler tatil güzergahlarından biri olan Vietnam, Aralık ayında sıcak ve egzotik yerlere gitmek isteyen gezginler için bir vaha gibi! Farklı kültürleri, damak tatları ve gezi noktalarının yanı sıra yaşadığı tarihi olaylardan dolayı Anka Kuşu’na benzetilen Vietnam; turkuaz mavisi plajları ile ziyaretçilerine muhteşem bir dinginlik veriyor. Pitoresk çekiciliğiyle göz kamaştıran Hanoi ve Sapa puslu manzaraların tadını çıkarma şansı sunarken, Ho Chi Minh ve Mekong Deltası’nın bulunduğu güney bölgeleri de bol güneş ışığının keyfini çıkarmak için seyahatseverlere rüya gibi bir tatilin kapısını açıyor. İster Hoi An’ın fenerlerle aydınlatılmış sokaklarındaki antik tapınakları keşfediyor, isterseniz de nefes kesen Halong Körfezi’nde geziniyor olun Vietnam’da her zevke uygun bir şeyler bulmanız mümkün.

Kerala

Palmiyelerle çevrili plajları, sakin çay tarlaları ve kaplanları gözlemleme fırsatlarıyla öne çıkan Kerala, Hindistan’ın güneybatı köşesinde yer alan tropik mücevherlerden yalnızca biri. Büyüleyici güzelliğiyle gezginleri Aralık ayında rüya gibi bir yolculuğa davet eden şehir; palmiyelerle çevrili plajları ve nefes kesici manzaraları ile kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerden. Buraya geldiğinizde yerel yaşamın ritmik akışını kucaklayarak, Thekkady’deki gibi baharat kokulu tarlalarda dolaşabilir, Fort Kochi’nin sömürge dönemi mirasının zamansız cazibesini keşfedebilirsiniz.

Maldivler

Hint Okyanusu’nun turkuaz sularıyla çevrili geniş adalar ülkesi Maldivler, Aralık ayında kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerden bir diğeri. İrili ufaklı 1200 adası ve 30 mercan adası ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri olan Maldivler; hem aileler, hem arkadaş grupları hem de çiftler için harika bir destinasyon! Berrak denizi, bembeyaz kumsalları, dekorasyon dergilerinden fırlayan otelleri ile romantik kaçamakların ve balayı tatillerinin en gözde destinasyonu olan bu büyüleyici “Sular Ülkesi”, özellikle Aralık ayında değişen 26 ile 31°C sıcaklığı ile kesinlikle çok keyifli!

Dubai

Lüks otelleri, gösterişli alışveriş merkezleri, sanat durakları, dudak uçuklatan aktivite seçenekleri, eğlence parkları, tasarım mağazaları, gurme restoranları ve marinası ile göz kamaştıran Dubai; Aralık ayında unutulmaz bir kaçış vaat eden ışıltılı destinasyonlardan bir diğeri. İster kumsalda keyif yapıp, denizin tadını çıkarın isterseniz de çöl kumunda board yapın! Burj Al Arab, Palm Jumeirah ve şehir silüetini yakından görmek için jet ski de aklınıza gelmesi gereken bir diğer alternatif.

Sri Lanka

Hem tarihsel bir yolculuk, hem doğada bir yolculuk, hem de zamanın önemini yitirip kendinizi keşfedeceğiniz bir yolculuk hayaliniz varsa emin olun imkansız değil! Sri Lanka’ya geldiğinizde hayallerinizin gerçek olabileceğini yaşayarak göreceksiniz. Güney Asya’nın ada ülkesi Sri Lanka, Hint Okyanusu’nda “farklı bir zaman diliminde farklı deneyimler yaşama” benzetmesinin tam karşılığı. Sadece tarihiyle değil doğasıyla da ayrıcalıklı sayılan Sri Lanka nesli tükenmekte olan hayvan türleri dahil muazzam bir yaban hayatına, binlerce dönümlük çay tarlalarına, 15 adet milli parka ve yaklaşık 350 şelaleye ev sahipliği yapıyor.

Tayland

Aralık ayında Güneydoğu Asya’nın gözbebeği Tayland’da büyüleyici bir macera sizleri bekliyor. Zengin kültürel mirası ve nefes kesen manzaralarıyla cenneti yeryüzüne getiren bu rüya gibi ada ülkesi şüphesiz Aralık ayında ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden de biri. Bangkok’un hareketli sokaklarından Phuket’in sakin plajlarına ve Chiang Mai’nin yemyeşil ormanlarına kadar uzanan pek çok noktasıyla Tayland, her gezgin için büyüleyici bir deneyim sunuyor. İster hareketli şehir hayatı, ister sakin kıyı dinlenme yerleri, ister heyecan verici açık hava etkinlikleri arıyor olun, Aralık ayında Tayland’a yapacağınız bir yolculuk, Güneydoğu Asya cazibesinin özüne dalmış unutulmaz anılarla dolu bir seyahat deneyimi vaat ediyor.

Cape Town, Güney Afrika

Güney Afrika’nın en canlı şehirlerinden Cape Town, Aralık’ta bir başka güzel! Hem tatil, hem eğlence düşkünü olan gezginlerin vazgeçilmezi Cape Town, kış ortasında yazı yaşamak isteyenler için de adeta bir cennet. Soğuk havalara inat içinizi ısıtan pırıl pırıl güneşi, uçsuz bucaksız okyanusu, mis gibi havası ve heybetli görünüme sahip Masa Dağı ile Cape Town, hafızalarınıza kazınacak büyüleyici bir seyahat deneyimi vaat ediyor.  Cape Town’un eşsiz şehir manzarası ve günbatımına tanıklık etmek için teleferikle Masa Dağı’na çıkmalı, ödüllü “My Octopus – Teacher” belgeselinin çekildiği yosun ormanlarında ise rüya gibi bir okyanus gezisine katılmalısınız. Tabi, Aralık’ta güzel bir havada yeni yıl ruhu nasıl olur diyorsanız plajlardaki partiler, Noel ağaçları ve süslemeler size cevap olacaktır.

Meksika

Yağmur mevsimi ve yaz kalabalığının geride kaldığı Aralık ayı, Mexico City’ye gitmek için harika bir zaman. Aztekler tarafından kurulan dünyanın en büyük, en yoğun nüfuslu metropollerinden biri olan bu şehir, binlerce yıllık tarihi ve kültürel zenginlikleriyle kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerden. Buraya geldiğinizde ülkenin her köşesinde devasa Aztek tapınakları, Maya mabetleri ve Teotihuacan piramitleri ile karşılaşabilir, uluslararası müzik festivalleri ve binlerce kişilik partilerde doyasıya eğlenebilirsiniz.

Brezilya

Güney Amerika’nın incisi Brezilya; sıcak iklimi, karnavalı, müzikleri ve muhteşem plajları ile kesinlikle görülmeye değer! Oldukça büyük bir toprak parçası üzerine kurulu Brezilya’da gezilecek yerler ise oldukça çeşitli. Salsa ezgilerinin eksik olmadığı cıvıl cıvıl festivalleri, kilometrelerce uzanan göz alıcı plajları, binlerce yıllık tarihi yapıları ve muhteşem doğa alanlarıyla hayranlık uyandıran Brezilya, Güney Amerika’nın en popüler tatil noktalarından biri. Misafirlerine kültürel anlamda zengin bir seyahat imkanı sunan ülkede gerçek dünyayı kısa süreliğine de olsa unutturmaya hazır olun.

Kamboçya

Güneydoğu Asya seyahati için hava durumuna bakacak olursak Aralık, en güzel ay! Tatil sezonunun başlamasıyla daha da hareketlenen Kamboçya kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerden. Kamboçya için Güneydoğu Asya’nın sıra dışı ve gizemli ülkesi diyebiliriz. Tapınaklar şehri Siem Reap, heybeti ve büyüklüğüyle meşhur Angkor Vat Tapınağı, Kimer İmparatorluğu’nun son başkenti Angkor Thom, turkuaz mavi deniziyle Koh Rong Samloem bile bu ülkeyi sevmek için bile yeterli.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.