Keşfedilmeyi Bekleyen Avrupa’nın Gizli Kasabaları

09 Temmuz 2019

Kendinizi bir gezgin olarak tanımlıyorsanız bu yazı tam size göre! Bu yıl seyahat etmek isteyeceğiniz Avrupa’nın az bilinen kasabalarını hazırladık. İsviçre’den Almanya’ya, Karadağ’dan Fransa’ya keşfedilmeyi bekleyen Avrupa’nın gizli kasabaları…

Soglio, İsviçre

soglio_isvicre

Ressam Giovanni Segantini’nin de dediği gibi “cennete açılan kapı” belki de gerçekten Soglio kasabasındadır… Bregaglia Vadisi’nde yer alan Soglio, karakteristik Alp kasabalarının en güzel örneği. Soglio’yu yürüyerek keşfedip, kasabayla ilgili ilgi çeken öyküleri de öğrenebilirsiniz.

Santa Cesarea Terme, İtalya

Santa Cesarea Terme_italya

Çok eski bir tarihi olsa da kaderi 19. yüzyılda değişen Puglia’nın gizli hazinelerinden biri Santa Cesarea Terme… Lecce’de yaşayan üst sınıfın yazlık evlerini burada inşa etmeye başlaması ile ünlenen kasaba, binlerce yıldır sahip olduğu doğal kaynak sularıyla da turizmde bir adım öne çıkmış! Adriyatik kıyısında değerli bir taş gibi parıldayan Santa Cesarea Terme, Puglia rotanızın en naif duraklarından biri olmaya aday!

Cudillero, İspanya

Cudillero_ispanya

İspanya’nın Asturias Bölgesi’nde,  Atlas Okyanusu kıyısında küçük bir kasaba Cudillero… Yemyeşil bir koyda rengarenk evleri ve sakin yaşamı ile bölgenin pitoresk kasabaları arasında yerini çoktan almış. Cudillero, gökkuşağı renklerine boyalı binaları, küçük limanı ziyaretçileri mıknatıs gibi çekse de “turistik” hissiyatından fazlasıyla uzak.

Vence, Fransa

vence_fransa

Côte d’Azur’ün yeşil tepelerinde, Nice ve Antibes arasına saklanan Vence, tepedeki konumuyla şahin yuvasını andırıyor. Tarihi 12. yüzyıla dayanan eski şehir bölümü, surları, her biri farklı bir dönemi yansıtan 5 şehir kapısıyla tarih kitabı gibi. Zamana tanıklık eden binaları, lokal ve renkli pazarı, sempatik kafeleriyle hayattan zevk almasını bilenlerin uğrak adresi.

Bamberg, Almanya

Bamberg_Almanya

Almanya’nın görülmesi gereken masalsı kasabaları listelerinde sürekli karşımıza çıkan Bamberg, UNESCO Dünya Mirası olarak seçilerek ne kadar özel ve güzel olduğunu da kanıtlamış durumda. 7 tepe üzerine kurulan kasabanın tarihi şehir merkezi de bu tepelerden birinde yer alıyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, Regnitz Nehri üzerine yayılan kemerli köprüleri ve tarihi binalarıyla kartpostaldan farksız.

Oudewater, Hollanda

Oudewater_Hollanda

Utrecht Bölgesi’nin merkezinde, nehir kıyısında kurulan Oudewater, ülkenin en eski kasabalarından biri. Tipik Hollanda manzarasına sahip olan kasaba kanallar üzerinden seyir keyfi sunarken binaları, butikleri ve yerel yaşantısıyla ziyareti hak ediyor. Tarihte karanlık bir sırrı olan kasaba, 16. yüzyılda cadı avıyla biliniyor. Cadı olduğundan şüphe edilen kadınların kilolarına göre tartılıp, cadı olup olmadığına karar verildiği bina günümüzde ilgiyle ziyaret ediliyor.

Aveiro, Portekiz

Aveiro_Portekiz

Porto’ya 70 km uzaklıkta bulacağınız Aveiro, şehirden kısa bir kaçış arayan herkesin heyecanına ortak oluyor. Aveiro Lagünü’ne açılan kanal ağıyla çevrelenen bu renkli kasabaya geldiğinizde içinizde çiçeklerin açması kaçınılmaz. Renkli evleri, Venedik gondollarını anımsatan tekneleri, Art Nouveau mimarisinde binalarıyla tüm duyularınızı zenginleştiriyor.

Cavtat, Hırvatistan

Cavtat_Hırvatistan

Turkuaz mavi bir koy etrafında, yemyeşil ağaçların arasına kondurulan evleriyle gerçek bir yaz rüyası Cavtat… Belki adını daha önce duymadınız ama bu kasaba Dubrovnik’e sadece 20 km mesafede! Adriyatik kıyısındaki bu eşsiz kasaba tarihi şehir cazibesini korurken deniz-güneş keyfine bir de kültürel keşifler ekliyor.

Perast, Karadağ

Perast_Karadag

Kotor Körfezi’ne bakan, Karadağ’ın incesi Perast… UNESCO’nun koruma altına aldığı Orta Çağ köyü Perast, Kotor’dan kısa bir araç yolculuğu mesafesinde. Bahçeler ve ağaçlar arasındaki tarihi binalarıyla bir tablo gibi bugün de göz dolduruyor. Tarih, kültür ve deniz keyfini bu küçük kasabada yaşayabilecek olmak kulağa hoş gelmiyor mu?

Lienz, Avusturya

Lienz_Avusturya

Doğu Tirol’ün en büyük kasabası Lienz, Dolomit Dağları’yla çevrili yemyeşil manzaralarıyla hayalini kurduğunuz “rüya” yerlerden… Aldığı güneş ışığı ile ünlü olan bu parlayan kasaba sevimli caddeleri, hareketli kasaba merkeziyle “Alice Harikalar Diyarı’nda” sahnelerini anımsatıyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.