Kasım Ayının En Keyifli Destinasyonları

23 Ekim 2019

Sonbahar mevsiminin son ayına yaklaştık! Kasım ayı sonbahar mevsimini geride bıraktığımızın habercisi olsa da, kış aylarına merhaba demek üzere olsak da seyahat aşkımız hız kesmeden devam ediyor. Havalar soğumaya başlamış olabilir, güneş yüzünü daha az gösteriyor olabilir ama bu bir gezgin için engel değil elbette. Kasım ayında ne yapmalı diye düşünüyorsanız Kasım ayı seyahat önerileri tam size göre! La Rioja’dan Kazablanka’ya, Atacama Çölü’den Eskişehir’e 2019 Kasım ayının en keyifli destinasyonları…

La Rioja, İspanya

İspanya’nın kuzeyinde yer alan La Rioja, her ne kadar Bask Bölgesi’ne yakın olsa da yeşil doğası ve enerjisiyle daha çok Akdeniz hissini veriyor. La Rioja Bölgesi elbette şarap bölgelerinin yıldızı. İspanya’nın en büyük ve etkili şarap bölgesi olmasında ülkenin en iyi kırmızı şaraplarının buradan çıkmasının payı büyük elbette. Yılda 280 ile 300 milyon litre arası üretim yapılan La Rioja’da yaklaşık 64.000 hektar alan bağlarla çevrili.

La Rioja’yı seyahat etmeniz için tek motivasyonunuz şarap olmak zorunda değil! Karakteristik köyleri, dini ve tarihi yapıları, kasaba manzaralarıyla da görülmeyi hak eden bir bölge. Briones, Logroño, San Millán de la Cogolla ve Nájera kasabaları bölgenin mutlaka ziyaret edilmesi köylerinden. Tabi, bir de La Rioja’nın mutfağından bahsedelim. Şarapları kadar iyi olan tapas lezzetleri damak zevkine düşkün gezginler için yeni bir heyecan! La Rioja Bölgesi’ni ziyaret etmek için en rahat ulaşım yolu Bilbao’ya uçmak ve buradan araç kiralayarak bölgeyi gezmek.

Venedik, İtalya

İmparatorluk hikâyelerinin güçlü kahramanı Venedik, okumaktan asla sıkılmayacağınız bir tarih kitabı, izlemeye doyamayacağınız bir belgesel, dinlemekten bıkmayacağınız bir müzik gibi. Bu yüzden Venedik’e yapılan her seyahat bir keşif tadında oluyor. Yüzyıllar boyunca nice sanatçılara, ustalara ilham olan Venedik sanat etkinlikleriyle bugün de başlı başına bir başyapıt.

Her ne kadar turistik olsa da etrafında olmaktan mutlu olacağınız San Marco, merkezin en eski yerleşim yerlerinden Castello, sanatın merkezi sayılan ve farklı bir aurası olan Dorsoduro, otantik Cannaregio, kentten biraz uzaklaşmak isteyenlerin tercihi Guidecca Adası, Burano ve Murano adalarıyla Venedik hep bildiğiniz gibi ama bir yandan da sürprizli. 24 Kasım’a kadar devam eden 58. Venedik Bienali’ni de seyahatinize ekleyin.

Eskişehir, Türkiye 

02-03 Kasım Eskişehir Gezisi hakkında daha fazla bilgi ve rezervasyon için tıklayın!

Türkiye’de şehircilik anlamında parmakla gösterilen Eskişehir genç nüfusuyla da enerjisini hiç düşürmüyor. Parkları, Porsuk Çayı kıyısındaki hareketliliği, müzeleri, tarihi sokakları ve özellikle geçtiğimiz günlerde açılan Odunpazarı Modern Müze ile havalar çok soğumadan listenize eklenmesi gereken destinasyonlardan. Genç nüfusun etkisiyle sayıları artan restoran ve barları ise günün yorgunluğunu atmanızı sağlıyor. İlk çağlardan Selçuklu Dönemi’ne, Osmanlı Dönemi’nden Cumhuriyet Dönemi’ne kadar her dönemden tarihi izler taşıyan Eskişehir’e yolculuğa hazır mısınız?

Kazablanka, Fas

Bir turistten çok bir lokal gibi hissedeceğiniz Fas şehri Kazablanka… Geleneksel ile moderni, eski ve yeniyi birleştiren Kazablanka, geçmişte yolculuğa çıkarken bugünü deneyimlemekten geri kalmayacağınız büyülü bir şehir! Fas’ın en kalabalık kenti olması, ticaret merkezi olması ile Kazablanka ilk bakışta size biraz karmaşık gelebilir.

Ama zaman tanıdığınızda bu şehrin gizli hazinelerini keşfetmekten büyük keyif alacaksınız. Bir yanda souq pazar kültürü geleneği, bir yanda plajları, diğer yanda gece kulüpleriyle farklı renkleri olan güzel bir karışım sunuyor. Art Deco’dan modern mimariye uzanan binaları, sanatla yeniden doğan tarihi yapıları, sanat galerileri ve müzeleri, farklı mutfak kültürleriyle donatılan restoranlarıyla kafanızdaki geleneksel Fas algısını değiştiriyor.

Viyana-Hallstatt, Avusturya

“Avusturya’da ziyaret edilmesi gereken 5 yer” listesindeki yerleri sabit olan iki büyüleyici rota Viyana ve Hallstatt.  Dünyanın yaşanacak en güzel şehirlerinden biri olan Viyana’da sanat, mimari, kültür birbirini tamamlayan ve birbirini dönüştüren bir uyum içerisinde. Freud’un, Mozart’ın sokaklarında dolaştığı bu şehir geçmişindeki zenginliğiyle sınırlı kalmıyor. Klasiklerden ödün vermeyen Viyana’nın sürprizi ise kontrast yaratmayan çağdaşlığında saklı.

Viyana’ya 3 saat uzaklıktaki Hallstatt ise kartpostallardan bile güzel! Hallstätter Gölü kıyısında kurulan Hallstatt, geleneksel Avusturya köy mimarisinin en güzel örneği. Her mevsimde bambaşka bir güzelliğe bürünen kasaba özellikle sonbahar aylarında seyrine doyum olmayan manzaralar sunuyor. Hallstatt’ın büyüsü sadece Avusturya’yla sınırlı değil. Öyle ki, Çin’in Luoyang şehrinde Hallstatt’ın birebir modeli inşa edildi!

Atacama Çölü, Şili

Yeryüzündeki en açık gökyüzü nerede diye sorarsanız, biraz fazla yol kat edip Atacama Çölü’ne gitmenizi öneririz. Pasifik ile And Dağları arasında kalan bu çöl, yeryüzünde daha önce hiç görmediğiniz dingin ve bir o kadar etkileyici manzaralara sahip. Dünyanın en kurak çölü olan Atacama’dayken gökyüzünde pek bulut görmeyeceğinizi de söyleyelim. Teleskop olmadan bile gökyüzünü seyredebileceğiniz bu uçsuz bucaksız Atacama’da daha profesyonel bir şekilde yıldızları izleyebileceğiniz gözlem evi de var. Gayzerlerin, tuz göllerinin, ekstrem sporların olduğu bir macera oyun alanı gibi.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.