Seyahat Etmenin İyileştirici Gücü “Wellness Seyahatleri”

29 Nisan 2024

Modern yaşamın koşuşturmacası ve stresi, zihinsel ve fiziksel sağlığımız üzerinde olumsuz etkiler yaratabiliyor. Bu durumdan kurtulmak ve kendimizi yenilemek için yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri ise seyahat etmek. Fakat sıradan bir tatilden öte, ruhunuzu ve bedeninizi besleyecek bir deneyim arıyorsanız, wellness seyahatleri tam size göre olabilir.

Sadece dinlenmek ve yeni yerler keşfetmekten öte, kişisel gelişiminize ve zindeliğinize odaklanan; yoga, meditasyon, detoks programları, doğa yürüyüşleri gibi çeşitli iyileştirici aktivitelerin yer aldığı Wellness seyahatleri artık çok daha popüler.

Kişisel (Öz) Bakım İçin Seyahat Etmek

Sağlık, zindelik kavramları; iyi ve temiz beslenmek, bedenimize ve ruhumuza iyi davranmak yeni bir trend değil elbette ama pandemi ile yüzleşince sağlığın kıymetini kesinlikle çok daha iyi anlamaya başladık. Nasıl çalıştığımız, ne yediğimiz, yüzümüze ne krem sürdüğümüz, nasıl spor yaptığımız daha anlamlı bir hal aldı. Bu değişimin yansımalarını görmeye başladık. Artık zihinsel ve fiziksel güçlenmenin ne kadar önemli olduğunu anlayan seyahat severler iyi yaşam otellerine büyük ilgi gösteriyorlar.

Tatilde Dijital Detoks Yapmak

Artık dijital cihazlardan bir süreliğine de olsa uzak kalarak, anı yaşayabilmek gerek. Şimdi dijital detoks zamanı! Günlük hayatın içinde uygulaması zor görünen “dijital detoks” için tasarlanan oteller; kendinizle ve doğayla baş başa kalabilmeniz için ideal ortamı sunuyor. İnternetin olmadığı veya sınırlı alanlarla kullanılabildiği; doğanın ve doğallığın öne çıktığı; manzaranın, sakinliğin ruha iyi geldiği gizli köşeler “dijital detoks” yapmak için en uygun ortamı sunuyor. Adalarda, çiftliklerde, dağların eteklerinde, çöllerde, buzullarda, tropik ormanlarda ve hatta şehrin içindeki bir otelde dijital cihazlardan birkaç günlüğüne de olsa uzaklaşmaya ne dersiniz?

Tatilde Sağlıklı Beslenme

Yemek yemenin karın doyurmaktan çok daha içerikli bir anlama kavuştuğu günümüzde vücudumuzun ihtiyaçlarını anlamamız ve beslenmeyi de buna göre ayarlamamız artık bir öncelik halinde. Daha iyi yaşayıp daha sağlıklı olmak ve potansiyelini en verimli şekilde kullanmak isteyen gezginler kısa süreli konaklamalarına da artık sağlık yaşamı dahil etmekten yana. Yeni tarım, hasat ve gıda üretme yöntemleri gündemde kendine daha çok yer bulmaya devam ettikçe gezginlerin de seyahat tercihleri bu doğrultuda ilerlemeye devam edecek. Yenilikçi konseptleri birleştirerek, sürdürülebilir tarımı savunan, lokal, taze ve lezzetli yemek konseptleri ile öne çıkan dünyanın en iyi “tarladan sofraya” restoranlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Evcil Dostlarla Tatil & Hayvanların İyileştirici Gücü

Pandemi ile birlikte evden çalışmaya geçtildikten sonra evcil hayvan evlat edinmenin de hızla artması gezginlerin evcil hayvanları ile birlikte seyahat etme isteğini yarattı. Birçok seyahat severin konaklama tercihi de dolayısıyla evcil hayvan dostu olan “pet friendly” otellerden yana olmaya başladı. Ayrıca pandemi döneminde hayvan etkileşimlerinin terapötik etkileri de kanıtlandı. Kan basıncını düşürme, stres azaltma, gelişmiş benlik saygısı gibi faydalar sağlayan, hayvan destekli terapiler içeren sağlıklı yaşam inzivalarına katılmak giderek daha da popüler oluyor.

Doğaya Dönüş

Doğada vakit geçirmek; zihni, bedeni ve ruhu doğanın iyileştirici gücü ile dengelemek, yenilenmek isteği artık daha da önemli. İnsanlar doğaya daha yakın olmak istiyor… Seyahatlerine kuş gözlemciliği, trekking, orman gezileri, yıldız gözlemi, glamping, balık tutma, veya doğa turları gibi deneyimleri dahil etmek istiyor.  Doğada kamp yapan veya tiny house, karavan ya da glamping gibi seçenekleri tercih eden gezginleri çevrenizde daha çok görürseniz şaşırmayın.

Permakültür Programları

Gezegenin kaynaklarını hızla tüketirken bunu telafi etmek için ters orantılı olarak çoğalttığımız kavramlardan bir diğeri de permakültür olmakta. Şehir hayatının kaosundan kaçıp, huzur bulmak için alışılagelmiş tatil anlayışı yerine doğanın kucağında, toprağa dokunarak, doğal tatlarla sağlıklı beslenebilecekleri ekolojik tatil yerlerini seçen pek çok seyahat sever artık doğa ile baş başa olmanın ayrıcalığını yaşamayı tercih ediyor. “Ekolojiye dair bir şeyler öğrenmeliyim ama bu konuda neler yapabilirim” sorusu sizin de aklınızı zaman zamanda olsa meşgul ediyorsa artık doğaya karışmak için birbirinden yenilikçi alternatifler mevcut. Birbirinden güzel ekolojik çiftliklerde konaklayarak veya günübirlik ziyaret ederek doğanın içinde keyifle vakit geçirebileceğiniz Türkiye’nin en güzel ekolojik otel ve çiftliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Size özel seyahat programı ve detaylı bilgi için: travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.