Daha İyi Bir Yaşam İçin “İyileştiren” Destinasyonlar

01 Haziran 2024

Hindistan’ın en güzel bölgelerinden biri olan Kerala’dan Güneydoğu Asya’nın sakin köşeleri Tayland ve Laos’a; köklü tarihi geçmişi, zengin kültürel değerleri ve sıcakkanlı insanlarıyla keyif dolu bir tatil fırsatı sunan Ekvador’dan sağlığın ve güzelliğin ülkesi Bali ve iyileştirici deneyim arayan gezginlerin favori rotası Nepal’e kadar uzanan “iyileştiren” destinasyonları sizin için derledik.

Kerala, Hindistan

Hindistan’ın en güzel bölgelerinden biri olan Kerala’nın “God’s Own Country” olarak anılışı boşuna değil. Batı Ghat Dağları ile Arap Denizi arasında bulunan bu harika coğrafya; büyüleyici durgun suları, bereketli yeşillikleri, el değmemiş sahilleri, baharat ve çay plantasyonlarıyla ziyaretçilerine rüya gibi bir tatil vadediyor. Kumarakom’un durgun sularında yüzmekten, çay tarlalarında yürüyüş yapmaya ve Ayurvedik bir SPA’da dinlenmeye kadar pek çok detay büyüleyici deneyim Kerala’da sizleri bekliyor. Bu yolculuk kendi Zen’inizi bulmanızı sağlayacak.

Tayland  & Laos

İlham verici doğal çevresi ile uzun süredir şifa ve iç gözlemle tanınan özel yerlerden bir diğeri ise Güneydoğu Asya’nın sakin köşeleri Tayland & Laos. Özellikle tüm konuklarını sağlık hareketinin bir parçası olmaya davet eden Tayland, muhteşem doğası ve kristal berraklığındaki sularıyla başınızı döndürecek kadar büyüleyici. Tarihte Lan Na Krallığı’nın başkentliğini yapmış olan Chiang Rai görkemli tapınakları ve mimari zarafetiyle duyularınızı harekete geçirirken; Golden Triangle sınırına bir adım olan Chang Mai ise 13. yüzyılda kurulan bir tapınaklar şehri. 300’den fazla tapınağın yer aldığı şehir; mimarisi, doğası ve yaşamıyla göz kamaştırıcı.

Etrafınızı sarmalayan görkemli karstik dağları, güneşin doğuşunu ve batışını izleyebileceğiniz Mekong Nehri ve büyüleyici şelaleleriyle göz kamaştıran Laos’u keşfetmek için Myanmar, Tayland ve Vietnam’ın arasındaki bu küçük ama bir o kadar da büyüleyici ülkeyi keşfetmeye ne dersiniz?

Bali

Hindu dininin en saf ve en şiirsel şekilde yaşandığı, insanların gülümseyerek dolaştığı, geleneklerine bağlı ve başka hiçbir yere benzemeyen tropik cennetlerden bir diğeri ise Bali. İyiliğin, sağlığın ve güzelliğin ülkesi Bali, bugün “doğaya saygılı sağlıklı yaşam” odaklı otellerinden, lüks ve romantik otellerine, gece hayatından gurme restoranlarına, tapınaklarından tasarım mağazalarına kadar her bölgesinde bambaşka deneyimler sunmaya devam ediyor. Konuklarına eşsiz bir yeniden uyanış ve ruhani bir zihinsel kaçış deneyimi yaşatan Bali, sunduğu çok çeşitli doğa harikaları ile huzurlu, iyileştiren yolculukların en sevilen destinasyonlarından.

Nepal

Muhteşem tapınakları, etkileyici tepe köyleri, yaban hayatı ve zorlu parkurları ile doğayla uyum içinde olmayı, sakinliği, sabrı ve inancı besleyen yolculuğun bir diğer adresi ise Nepal. Hayat yolculuğunuzu anlamlandıracak tüm duygu ve mücadeleleri içinde barındıran bu büyüleyici ülke, iyileştirici deneyim arayan gezginlerin de favori rotalarından. Seven Sisters sosyal girişiminde geleneksel yerel yemekleri pişirmeyi öğrenirken, Sarangkot’ta Himalayalar üzerinde güneşin doğuşunu yakalayarak, Nepal kültürünün kalbini deneyimleyebilirsiniz.

Ekvador

Köklü tarihi geçmişi, zengin kültürel değerleri ve sıcakkanlı insanlarıyla keyif dolu bir tatil sunan Ekvador, özellikle son yıllarda çoğu gezginin kaçış noktalarından bir tanesi. Kuyana Lodge sağlıklı yaşam pratiğine başlamak için de mükemmel yerlerden biri. Yoğun tropik yağmur ormanlarıyla çevrili destinasyonların başında gelen Ekvador, sağlıktan ilham alan gezginlere bedeni besleyen, zihni yatıştıran ve ruha enerji veren birinci sınıf Spa uygulamaları ile macera dolu bir tatil deneyiminin kapısını açıyor. At sırtında Cotopaxi Ulusal Parkı’nı keşfedebilir, Ruhani Quilotoa Krater Gölü’nün etrafında yürüyüş yapabilir veya Amazor yağmur ormanlarında akarsu raftingine gidebilirsiniz.

Size özel seyahat programı için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.