İstanbul Artık 5 Tane Michelin Yıldızlı Restoranı Olan Bir Şehir!

13 Ekim 2022

Dünyanın en prestijli restoran değerlendirme sistemlerinden Michelin Rehberi’nin 39’uncu ve en yeni şehri olan İstanbul’un yıldız kazanan restoranları belli oldu.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen törende Michelin Rehberi’nde İstanbul’un ilk seçkisinde 53 restoran yer alırken, TURK Fatih Tutak 2 yıldız ile ödüllendirilerek, İstanbul’un 2 yıldızlı ilk ve tek restoranı olarak geceye damgasını vurdu. Seçkide yer alan Neolokal, Mikla Restaurant, Nicole Restoran ve Araka İstanbul da 1 Michelin Yıldızı’yla ödüllendirildi.

Michelin Rehberi kullanıcıları arasında özellikle popüler bir ayrım olan Bib Gourmand ile ödüllendirilen restoranlar arasında ise; Pandeli, Karaköy Lokantası, Alaf, Aheste, Tershane, Giritli, Calipso, Cuma, Sade Beş Denizler Mutfağı ve Aman da Bravo yer aldı.

Sürdürülebilir gastronomiye yönelik öncü yaklaşımından dolayı Neolokal ise Michelin Yıldızı’nın yanı sıra Yeşil Yıldız ödülünün de sahibi oldu.

Michelin Rehberi’ne tavsiye edilen restoran olarak işletmeler arasında; Zuma, Nobu, İnari Omakase Kuruçeşme, Çok Çok Thai, Banyan, Glens,1924 İstanbul, Spago, St. Régis Brasserie, Azur, Khorasani, Deraliye, Octo, Ocak, Yeni Lokanta, Eleos Beyoğlu,Sofyalı 9, Kubbeli Lounge, Lokanta 1741, Matbah, 1924 İstanbul, Atölye, Topaz, Tatbak, Aqua, Aila, Feriye, Seraf, Park Fora, Şans, 29, Beyti, Kıyı, Balıkçı Kahraman, Kiss the Frog, Tuğra, Mürver ve Rumelihisarı İskele yer aldı.⁠

Michelin Rehberi müfettişlerini büyüleyen İstanbul mutfağı seçkisinde yer alan restoranların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.