İspanya ve Portekiz’e Yelken Açmaya Hazır Mısınız?

18 Mayıs 2017

7 Gece / 8 Gün

1700 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

Her gün yeni bir liman, her gün yeni bir dünyaya uyanış… Denizin huzur veren sesine doymanın, günbatımının binalar arasına saklanmadığı manzaraları seyretmenin en heyecanlı yolu tabi ki cruise seyahatleri. Gemi seyahati ile özel yatçılık arasında mükemmel bir uyum yakalayan Panorama II ile İspanya ve Portekiz’in muhteşem güzelliklerini görmeye hazır mısınız? Heyecan verici bu keşif macerasında her gün yeni bir limanı, doyasıya serinlemenizi sağlayacak kristal mavisi sularıyla gizli koyları keşfedeceksiniz.

Endülüs’ün göz bebeği konumundaki Malaga’dan başlayacağınız yolculuğunuz cazibesini görmezden gelemeyeceğiniz Granada ile devam edip, daha sonra sizi tatlı rüzgarların ve çamların diyarı olan Ronda’ya götürecek. Cebelitarık’ın tarihi güzelliğiyle devam edecek olan seyahatinizde sıra Endülüs’ün canlı şehri Sevilla ve liman kenti Cadiz’e geliyor. Portekiz kara sularına geçtiğinizde ilk durağınız Portimao olacak. Buradan 17. yüzyılda meydana gelen depremle büyük ölçüde hasar gören Silves’iziyaret ettikten sonra Lizbon’da keyifli yolculuğunuz sonlanıyor.

İlk kez 2004 yılında denize indirilen Motor Yelkenli Panorama II teknolojiyle donatılmış bir yelkenli gemi. Atlantik Okyanusu’nu geçen, Seyşeller’den Monte Carlo’ya, Karadeniz’den Tunus’a kadar seyirler yapmış olan Panoroma II kabinleri 3 güverte üzerinde konuşlanmış; ahşap mobilyalar ve açık renkli kumaşlarla dekore edilmiş. Tam teşekküllü banyolar boydan boya mermer kaplı. Gün içerisinde zaman geçirebileceğiniz 2 ayrı bar bölümü ve güneşlenme güvertesi son derece keyifli. Akşamları geminin dinlenme salonuna geçip müziğinizi dinlerken içkinizi yudumlayabilirsiniz. PANORAMA II’nin kıç kısmındaki yüzme platformu, hava şartları ve demirleme koşullarının el verdiği ölçüde yüzmenize imkan sağlıyor.

ROTA

1.Gün – Malaga / İspanya

Öğleden sonra saat 16:00 civarı gemiye giriş ve güvertede akşam yemeği. Geceleme limanda.

2.Gün – Malaga Motril, Ronda / İspanya

Sabah Motril’e varıyorsunuz. Avrupa’nın en göz alıcı şehirlerinden biri olan1492 de Hristiyanlar karşısında yenilen son Müslüman şehri olan Granada’ya doğru tüm sürecek isteğe bağlı tura katılıyorsunuz.  Evrensel mimarinin en muhteşem mücevherlerinden biri olan, 14. Yüzyılda Nazari Hanedanı tarafın yaptırılmış bir saraylar ve bahçeler topluluğu olan Alhamra’yı ziyaret ediyorsunuz. Ayrıca, içinde İsabel ve Ferdinand’ın da gömülü olduğu kraliyet şapeli bulunan Katedrali, La Cartuja Manastırını ve Faslı zanaatkarlar tarafından yeniden fethedilmesi sonrasında yapılan, Granada’ya özgü “mudejar”  stilinde yapılan birçok kiliseyi de göreceksiniz.  Öğleden sonra Motril’e geri dönmek üzere Granada’dan ayrılıyorsunuz. Geceyi, Porto Banus’a doğru seyrederken denizde geçireceksiniz.

3.Gün – Porta Bonus / İspanya

Porto Banus’a varıyorsunuz. Denizden 50 km kadar içeride bulunan, özellikle eski şehri ve hemen yakınındaki 18 yüzyıldan kalma Puento Nuevo ile tarihi çekiciliğini büyük ölçüde muhafaza etmiş olan Ronda şehrine doğru tüm gün sürecek isteğe bağlı turumuza başlıyorsunuz. Plaza de Toros müzesi, 16 yüzyıl manastırı, eski Ronda şehri ile parke taşlı sokakları ve bazılarında halen Casa de Don Bosco gibi Ronda’nın ünlü ailelerin yaşadığı şık malikâneleriyle La Cuidad şehri de ziyaretleriniz arasında. Küçük İglesia Santa Maria de Mayor şehri çan kulesi de dahil olmak üzere, içindeki bir manastır, iki kiliseye sahip olmaktan gurur duyan yapraklarla örtülü Plaza Duquesa de Parcent ‘e doğru yürüyüşten sonra limana geri dönüyoruz. Akşama doğru Avrupa’nın en kozmopolit limanlarından biri olan Marbella’yı ziyaret ediyorsunuz. Geceleme limanda.

4.Gün – Porto Bonus, Cebelitarık / İspanya

Sabah 5 te Cebelitarık’a doğru yola çıkıyorsunuz. Sabahın erken saatlerinde Cebelitarık’a varıyorsunuz. “Kaya” gezisi için yarım günlük isteğe bağlı turda Cebelitarık’ın zirvesine yerleştirilmiş Tepe İstasyonu’na gidiyorsunuz. Rehber eşliğinde Cebelitarık’ın hikâyesini dinleyecek, daha sonrasında Cebelitarık’ın eski sakinlerinin ibadethanesini ziyaret edecek ve Berberi Maymunlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Buradan, 5 dakikalık araba yolculuğu ile Renses Karolin Bataryasını ziyaret edecek ve sert kireç taşından oyulmuş bir tüneller sistemi olan Büyük Kuşatma Tünellerinin girişine ulaşacaksınız. Cebelitarık Müzesi ziyaretinden sonra yatınıza geri dönebilir veya şehri dolaşmaya devam edebilirsiniz.  Geceyi, Cadiz’e doğru seyrederken denizde geçiriyorsunuz.

5.Gün –  Cadiz, Seville / İspanya

Bu sabah, Fas ve İspanya sanatı ile kültürünün işaretlerini taşıyan Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri ulan Seville’e doğru isteğe bağlı tüm gün sürecek tur için limandan ayrılıp karayoluyla seyahatinize başlıyorsunuz. İsteğe bağlı bu turunuzda, Katedrali, Alcazar Sarayını, Endülüs Bahçelerini, Maria Luisa Parkını ve Santa Cruz’un ilginç ve şık bölgelerini ziyaret edeceksiniz. Gece geç saatlerde Cadiz’e geri dönüyorsunuz. Geceleme limanda.

6.Gün –  Cadiz, Jerez de la Frontera / İspanya

Sabah saatlerinde şarapları, at besiciliği ve flamenkosuyla ünlü Jerez de la Frontera’ya doğru isteğe bağlı tüm gün sürecek turunuza başlıyorsunuz. Bu turda, Alcazar’ı, katedrali ve boğa güreşleri için boğaların yetiştirildiği yer olan “ganaderi” ile İspanyol kültürüne dair daha pek çok yeri göreceksiniz. Gemideki öğle yemeğinin ardından, Cadiz ve Sanlucar de Barrameda’yı kapsayan isteğe bağlı bir rehberli turumuz olacak. Rehberinizle birlikte, Cadiz şehrinin beyaz ve mavi binaları, zengin tarihsel ve kültürel varlıklarını gezeceksiniz. Daha sonrasında, Sanlucar de Barrameda bölgesine ulaşıyorsunuz ve “Manzanilla” üretimi için yenilenen şarap mahzenini ziyaret ediyorsunuz. Öğleden sonra gemiye dönüyorsunuz. Geceyi, Portiamo Portekiz’e doğru seyrederken denizde geçiriyorsunuz.

7.Gün – Portimao / Portekiz

Yarım günlük turunuzda 17 yüzyılda meydana gelen depremle büyük ölçüde hasar gören Silves’e gidiyorsunuz. Altında bir yeraltı suyu rezervuarı bulunan, Castile kralı X. Alfonso tarafından daha önce cami olan bir yere inşa edilen bir 13. yüzyıl Katedralinin bulunduğu asırlık Fas kale kompleksi ile Rio Arade üzerinde kurulu olan ve sapsağlam günümüze kadar gelmiş bir 15. Yüzyıl köprüsünü keşfedeceksiniz. Silves’e yapacağınız ziyaretiniz esnasında aynı zamanda Arkeoloji Müzesi’ndeki tarihi sergileri de inceleme imkânı bulacaksınız. Buradan Serra de Monchique’ e doğru yola çıkıyorsunuz. 16 yüzyıldan kalma çekiciliğini halen koruyan bu şehirde, çeşitli küçük esnaflara ev sahipliği yapan dükkanların bulunduğu parke taşlı sokaklarda yürümenin keyfine varacaksınız. Burada şehre tepeden bakan bir 17. yüzyıl Fransisken manastırı ile el yapımı mavi seramik fayanslarla dekore edilmiş bir 16 yüzyıl cemaat kilisesi bulunuyor. Öğle saatleri sularında Portiamo’ya geri dönüyorsunuz Öğleden sonra, Portimao şehrinde bir yürüyüş turuna katılabilir veya zamanınızı alışveriş yapmak ya da yöredeki plajlarda deniz girmek için değerlendirebilirsiniz. Öğleden sonra ise Lizbon’a doğru yola çıkıyorsunuz. Geceyi, Lizbon’a doğru seyrederken denizde geçiriyorsunuz.

8.Gün – Lizbon / Portekiz

Sabah saatlerinde Lizbon limana vardıktan sonra seyahatinizin sonuna geliyorsunuz.

Ücret Bilgisi

22 Temmuz – 29 Temmuz 2017

 • Çift kişilik cat C tipi dış kabinde kişi başı              1700 Euro
 • Çift kişilik cat B tipi dış kabinde kişi başı              1900 Euro
 • Çift kişilik cat A tipi dış kabinde kişi başı              2100 Euro

2 Eylül – 9 Eylül 2017 

 • Çift kişilik  cat C tipi dış kabinde kişi başı              1900 Euro
 • Çift kişilik  cat B tipi dış kabinde kişi başı              2100 Euro
 • Çift kişilik  cat A tipi dış kabinde kişi başı              2300 Euro

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Mega Yelkenli PANAROMA II ‘de 1 Kişi, 7 Gece 8 Gün tam pansiyon konaklama
 • THY ile İstanbul Lizbon; Malaga – İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Liman vergileri
 • Tam pansiyon: Karşılama Kokteyli, Yerel Temalı bir Gece, Barbekü partisi (hava koşulları elverdiği ölçüde) ve Kaptan’ın yemeği dahil olmak üzere açık büfe kahvaltı ve günlük iki ana öğün.
 • Gün içinde ücretsiz filtre kahve, çay ve maden suyu.
 • Balıkçılık ve snorkel ekipmanlarının kullanımı
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri ( Grup kişi sayısı 20’yi aştığı takdirde)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Seyahat Sigortası
 • İçecekler (yukarıda bahsedilenler hariç)
 • Adalardaki kıyı turları veya diğer kara etkinlikleri
 • Personel bahşişleri
 • Kişisel masraflar

 

Daha detaylı bilgi için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.