Hindistan’ı Uzmanı ile Gezin: Özlem Avcıoğlu ile Hindistan (6-15 Ekim 2017)

03 Ağustos 2017

ozlem_avcıoglu_hindistan

İnsanın 5 duyusuna birden hitap eden ve aslında algıları zorlayan Hindistan “salt bir ülke” değil bambaşka kültürlerin, hayatların, inançların bir arada olduğu ayrı bir gezegen gibi aslında. Hindistan’ı tanımak ve anlamak için buranın ruhunu, insanlarını tanıyan bir yol gösterici seyahatin her anını daha keyifli kılıyor. Modern zamanların seyyahı Özlem Avcıoğlu, yıllar boyunca Hindistan’a yaptığı seyahatler neticesinde gerçek bir “Hikaye Anlatıcısı” olarak bu renkli dünyaya yapacağınız seyahatin her adımında sizinle olacak.

6-15 Ekim tarihlerinde 10 gün sürecek Hindistan yolculuğunuz Mumbai-Jaipur-Jodhpur-Delhi ekseninde geçecek.

5 Ekim 2017, Perşembe / İstanbul – Mumbai

Türk Hava Yolları’nın TK 720 numaralı seferi ile 19.55’te Atatürk Havalimanı’ndan Mumbai’ye hareket. Geceleme uçakta. 

6 Ekim 2017, Cuma / Mumbai

Yaklaşık 6,5 saat sürecek uçuşun ardından yerel saat ile 04.40’ta Mumbai’ye varış. Varışınıza istinaden havalimanında karşılanarak yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Taj Mahal Palace Hotel’e giriş. Günün kalanı alışveriş için serbest zaman. Rehber ve şoför  hizmetinizde. Akşam yemeği otelinizde Masala Kraft (Hint) restoranında. Geceleme otelde. 

Taj Mahal Palace

 

Luxury Grande Sea View oda (33 m2)

7 Ekim 2017, Cumartesi / Mumbai

Alışveriş için serbest zaman.Öğle yemeği Mumbai Canteen’de. Yemek sonrası alışverişe devam. Akşamüzeri otele dönüş. Akşam yemeği için otelinize yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Four Seasons Hotel’in Asya mutfağı sunan San Qui isimli restoranında. Yemek sonrasında otelinize dönüş. Geceleme otelde. 

8 Ekim 2017, Pazar / Mumbai

Yerel rehberiniz eşliğinde Mumbai gezisi. 1911’de Kral George ve Kraliçe Mary’nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur “Hindistan’a Giriş Kapısı” (The Gateway of India), Mumbai’nin açık havadaki büyük çamaşırhanesi olan Dhobi Ghat, UNESCO Dünya Mirası olan Victoria Terminus tren istasyonu görülecek başlıca yerler arasında. Öğle yemeği gezi esnasında Trishna’da. Yemek sonrasında araç hizmetinizde. Gezilerin ardından otelinize dönüş. Akşam yemeği için otelinize yürüme mesafesinde The Table restoranda.Yemek sonrasında otelinize dönüş. Geceleme otelde.

jaipur

9 Ekim 2017, Pazartesi  / Mumbai – Jaipur

Jaipur’a gitmek üzere havalimanına transfer. Air India Havayolları’nın AI 611 sayılı seferi ile 11.35’te Jaipur’a yapılacak yaklaşık 1,5 saatlik uçuş sonrası 13.15’te Jaipur’a varış. Varışınıza istinaden Jaipur alışveriş gezisi. Gezilerin ardından Taj Rambagh Palace Hotel’e giriş. Akşam yemeği oteliniz restoranı olan Rajput Room’da. Geceleme otelde.

Taj Rambagh Palace

Palace Oda (46 m2)

10 Ekim 2017, Salı/ Jaipur

Yerel rehberiniz eşliğinde Amber Kalesi gezisi için otelden hareket. Jaipur’un 11 km dışında, yüksek bir dağın zirvesine 4 km.’lik bir alana yayılan Amber Kalesi yapımı 1592 yılında tamamlanmış. Daha sonraki yıllarda Jai Singh tarafından genişletilmiş. Dik bir yolun sonunda ulaşılan kaleye, filler üzerinde çıkıyorsunuz. Sarayın sayısız teraslarından baktığınızda Jaipur şehir merkezini ve Man Sagar Gölü üzerindeki Jal Mahal’i görebilirsiniz. Öğle yemeği sonrasında ,Jaipur gezisine devam.Hindistan’ın en büyük eyaleti Rajastan’ın başkenti olan Jaipur, tüm şehre yayılan pembe binalarıyla “Pembe Şehir” unvanıyla anılıyor. Günbatımını andıran çehresi ile bu ismi hak eden Jaipur, Hindistan şehirleri arasında en sessiz duran ama en etkileyici noktalarından biri. Hem kırsal hem şehirleşmiş bölümleri ile dengede kalan bu şehirde görülecekler listenizde astronomik gözlemevi olan Jantar Mantar ve 17. yüzyılda inşa edilen City Palace mevcut. Akşamüzeri otelinize dönüş. Akşam yemeği oteliniz restoranı olan Rajput Room’da. Geceleme otelde. 

jodphur11 Ekim 2017, Çarşamba / Jaipur – Jodhpur

Sabah Jodhpur’a gitmek üzere yerel rehber eşliğinde otelden hareket. Yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrasında Mavi şehir Jodhpur’da bulunan Taj Umaid Bhawan Palace Hotel’e varış. Akşam yemeği otelinizde. Geceleme otelde. 

Taj Umaid Bhawan Palace

umaid

Palace Oda (42 m2)

12 Ekim 2017, Perşembe / Jodhpur

Yerel rehberiniz eşliğinde Jodhpur gezisi için otelden hareket. Jodhpur’un 125 metre yüksekliğindeki kayalarının üstünde bulunan ve mavi evlere yukarıdan bakan Mehrangarh Kalesi gezisi. Sonrasında kalenin yakınında yer alan, Maharaja Jaswant Singh’in anısına yapılmış beyaz mermerden bir anıt mezar olan Jaswant Thada gezisi. Gezilerin arından öğle yemeği için otele dönüş. Öğleden sonra Amrapali, Maharani Arts ve diğer dükkanlarda alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği otelinizin restoranı olan Pillars Restaurant’ta. Geceleme otelde. 

delhi_hindistan

13 Ekim 2017, Cuma / Jodhpur – Delhi

Delhi’ye gitmek üzere havalimanına transfer. Jet Air Havayolları’nın 9W 2552 sayılı seferi ile 11.35’te Delhi’ye yapılacak yaklaşık 1,5 saatlik uçuş sonrası 13.15’te Delhi’ye varış. Varışınıza istinaden havalimanında rehberiniz tarafından karşılanarak Delhi gezisi. 12. ve 19. yüzyıllarda Hindistan’da Müslümanların hakim olduğu dönemde devlet merkezi olan Old Delhi, 700 yıllık geçmişe sahip. Bu dönemde inşa edilen camiler, medreseler, tarihi binalar çarpıcı. Pedallı Taksi ve kişilerin veya bisikletlerin çektiği faytona benzer rikşov’larla rengârenk bir pazar yeri görünümündeki Old Delhi’nin ana caddesi Chandi Chowk gezisi. Chandi Chowk’un bir ucunda Red Fort öbür ucunda ise Jama Masjid (Cuma Camisi) yer alıyor. Tam köşede, Jain Tapınağı’nı görebileceksiniz.Gezilerin ardından The Imperial Hotel’e giriş. Akşam yemeği otelinize restoranı olan 1911’de. Geceleme otelde. 

The Imperial

Heritage Oda (33 m2)

14 Ekim 2017, Cumartesi / Delhi

Yerel rehberiniz eşliğinde New Delhi gezisin için otelden hareket. Astronomik gözlem evi olan Jantar Mantar, The Rashtrapati Bhawan (Başkanlık Sarayı),  1911 yılında İngilizler tarafından inşa edilen Yeni Delhi’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Hümayun Türbesi ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Qutub Minar göreceğiniz başlıca yerlerdir. Gezilerin ardından  Khan Market veya Sunder Nagar’da alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği otelinizin meşhur restorantı Spice Route’da. Geceleme otelde. 

15 Ekim 2017, Pazar / Delhi – İstanbul

Sabaha karşı çok erken saatte dönüş uçuşu için havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 717 sayılı seferi ile 06.15’te Delhi’den İstanbul’a yapacağınız yaklaşık 7 saatlik yolculuk sonrasında 10.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. 

Ücret Bilgileri

Çift kişilik Oda’da Kişi Başı Ücret : 5.850 USD
Tek kişi konaklama : 8.550 USD

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen tüm otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm transferler ve turlar
 • Programda adı geçen turlar için ingilizce bilen tur rehberi
 • Tüm giriş ücretleri
 • Mumbai-Jaipur // Jodhpur- Delhi ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm akşam yemekleri( içecekler hariç)
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile 5 Ekim Istanbul- Mumbai , 15 Ekim Delhi- Istanbul uçuşu.
 • Hindistan vize ücreti
 • Öğle yemekleri

Not 1 :Tur ücreti minimum 16 kişi için geçerlidir, daha az olması durumunda ücretler revize edilir.

Not 2 :Seyahat başlangıç tarihine kadar oluşabilecek ,Hindistan’da olası vergi artışları tur ücretine yansıtılır.

Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.