Hala bayram tatili planını yapmayanlara özel yakın ve spontane destinasyonlar

22 Haziran 2017

Son birkaç senedir yaz mevsimine denk gelen bayram tatilleri söz konusu olunca akan sular durur! En az 2-3 ay öncesinden planlar yapılır; gerekirse yıllık izinlerle tüm hafta tatile bağlanır ve nihayet en geç arife günü yola çıkılır.

Ancak tabii bayram tatili senaryoları her zaman böyle planlı – programlı akmayabilir. Beklenmedik aksilikler, program değişiklikleri ya da kararsızlık nedeniyle hiçbir rezervasyonunuz ya da aklınızda hiçbir tasarı olmadan kendinizi bir anda yollarda bulabilirsiniz! İşte bayram tatili planını hala yapamamış olanların ve planlamadan anı yaşamayı sevenlerin mutlaka okuması gereken spontane bayram tatili önerileri:

İflah olmaz günübirlikçilere: İğneada  &  Tirilye

Bayram tatillerinde patlama yapan konaklama talebi malum. Ancak otellerde yer arama – bulma telaşına hiç girmeden de bal gibi bir bayram tatili geçirebilirsiniz. Eğer aracınız varsa (yoksa da araç kiralayabilirsiniz) İstanbul’a ortalama 1 – 1,5 saat mesafede yer alan şahane kasabaların büyüsüne kapılabilirsiniz.

İğneada’daki muhteşem longoz ormanlarının namını duyup hala gitmediyseniz, bu bayram tatili tam zamanıdır! Marmara Bölgesi’nin Balkanlar ve Karadeniz ile kesiştiği o muhteşem coğrafyanın incisi olan İğneada, Karadeniz kıyısında yeşille mavinin adeta dans ettiği; bol oksijenli bir kasaba. Sabahın erken saatlerinde İğneada’ya gelip, UNESCO Doğa Mirası kapsamında korunan muhteşem longoz ormanlarında uzun bir doğa yürüyüşü yapabilir; öğleden sonra İğneada’nın güzel kumsalından denize girebilir ve akşamüstü bölgenin enfes kalkan balığından tadarak gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Önerebileceğimiz bir diğer günübirlik rotası ise Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Köyü. Eski bir Rum köyü olan Tirilye, Alaçatı’nın henüz bu aşırı turistikleşmemiş halini andırıyor. Renove edilmemiş, özünü koruyan Rum evleri; şirin lokantaları ve hediye dükkanları ile Tirilye İstanbul’a 1 saatlik bir feribot + 20 dakikalık karayolu mesafesinde.

Otelde yer yoksa çadırınız var!: Kefken

Çok aramanıza rağmen hayal ettiğiniz gibi bir otelde yer bulamadıysanız çözümü kamp yapmakta arayabilirsiniz. Zira kamp yapmak, çiftler için son derece romantik bir aktiviteyken; aileler ve arkadaş grupları için son derece eğlenceli olabilir.

Kocaeli ve Sakarya’ya çok yakın bir konumda olan Kefken ve çevresinde pek çok kamp tesisi mevcut. Orman ve plaj kampingleri ile meşhur olan bu bölgede, kendinizi kampinglerle sınırlamak istemezseniz çevrede yer alan Midye Koyu, Pembe Kayalar bölgesi,  Kerpe ve Kumbağ Plajı’nı keşfedebilirsiniz.

Üzüm bağlarının arasında kaybolmak?: Tekirdağ

Uçsuz bucaksız üzüm bağlarını ve şık şarap evlerini ziyaret etmek için ille de Ege’ye ya da Kapadokya’ya gitmek zorunda değilsiniz. Çünkü İstanbul’a sadece 1,5 saat mesafede yer alan Tekirdağ ve çevresi üzüm yetiştiriciliği konusunda yıldızını parlatmaya devam ediyor.

Özellikle Şarköy ve Karaağaçlık mevkilerindeki bağları ile meşhur olan Tekirdağ için favori önerimiz kesinlikle Barbare Bağları! 240 dönümlük bir araziye sahip olan bu hoş bağ evi, organik üzüm yetiştirip dünya standartlarında işleyen iddialı bir butik şarap üreticisi olan Barbare’de günübirlik gezi & tadım aktiviteleri var olduğu gibi, otelin 18 odalık bir de butik oteli var. Şansınız yaver giderse belki de Barbare Bağları’nın stil sahibi otelinde boş oda bulabilir ve tatilinizi uzatabilirsiniz!

Kaynak: Jabiroo

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.