Güncel Paris Rehberi: Şehirde Neler Oluyor?

05 Ekim 2018

paris eiffel manzara

“Paris her zaman iyi bir fikirdir” sözü hep karşılığını buluyor! Geleneğe bağlılığıyla birlikte yenilikleriyle bitmek tükenmek bilmeyen enerjinin şehri Paris’i tekrar mercek altına aldık. En hip otellerden yeni açılan restoranlara, ilham veren mağazalardan bu yıl görülmesi gereken sergilere kadar hızlı bir Paris rehberiyle karşınızdayız.

Nerede Kalmalı?

Hotel Lutetia

Hotel Lutetia

Paris’in simgesel yapısı olan ve ilk olarak 1910 yılında açılan Hotel Lutetia, 4 yıl süren yenilemeden sonra Mayıs 2018’de kapılarını açtı. Michelin yıldızlı Gérald Passedat liderliğindeki restoranı ve Akasha Holistic sağlık merkeziyle beraber tüm yenilikleriyle geri döndü!

Nolinski Paris

Nolinski Paris

Paris’in merkezinde, Avenue de l’Opéra’da yer alan şık, zengin ve havalı Nolinski Paris! Belle Epoque ve çağdaş tasarımı buluşturan stili, kusursuz Brasserie Réjane ve görkemli SPA merkeziyle şehre damgasını vuruyor.

Hôtel National Des Arts Et Métiers

Hôtel National Des Arts Et Métiers

Paris’in en hip bölgelerinden birinde, stil sahibi ve canlı bir otelde kalmak isteyenleri Hôtel National des Arts et Métiers’de görebilirsiniz. Le Marais bölgesinde yer aln otel Paris’e yakışır zarif cephesinin gerisinde “tarz” olmanın hakkını veren bir stile sahip. Çağdaş İtalyan lezzetlerini sunan Ristorante National de sizin için bir bonus!

Nerede Yemeli?

Girafe

Girafe

Paris’te herkesin hakkında konuştuğu restoran Girafe! Place du Trocadéro’do, Eiffel Kulesi manzaralarına bakan restoran, 1930’lu yılların ruhunu yaşatan tasarıma sahip. Paris’in en yeni ve popüler bu mekanına rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın!

Jòia

Jòia

Ünlü Michelin yıldızlı şef Hélène Darroze’nin yeni restoranı Jòia 2018’in son aylarına iddialı bir giriş yaptı. Güneybatı Fransız mutfağı ile farklı mutfak kültürlerini buluşturan menüsü de canlı ve çarpıcı dekoru da şimdiden tam not aldı!

The Cod House

The Cod House

Paris’in yeni Japon misafiri…Saint Germain’de birbiri ardında açılan yeni restoranlardan biri de The Cod House… Modern Fransız stilindeki dekorasyonuyla Japon mutfağını modernize eden ve Avrupa etkileriyle tapas tadında lezzetler sunan The Cod House yeni favorimiz!

Hangi Sergiler Görülmeli?

Klimt | L’Atelier des Lumières

Klimt L'Atelier des Lumières

Paris’in ilk dijital sanat müzesi L’Atelier des Lumières, Klimt sergisiyle gündemde! Eski bir dökümhaneden dönüştürülen sanat galerisinde Gustav Klimt eserleri projeksiyonla duvara yansıtılmış. Sergi, 6 Ocak 2019’a kadar devam ediyor.

Musée d’Orsay | Picasso. Blue and Rose

Musée d'Orsay Picasso. Blue and Rose

Musée d’Orsay, Pablo Picasso’ya adanan sergisinin kapılarını sonunda açtı! Picasso’nun sanatında 6 önemli sanat yılına odaklanan sergide mavi ve gülün eserlere olan yansımasını görebilirsiniz. Sergi, 6 Ocak 2019 tarihine kadar devam ediyor.

Jean-Michel Basquiat | Fondation Louis Vuitton 

Jean-Michel Basquiat Fondation Louis Vuitton

Jean-Michel Basquiat, Fondation Louis Vuitton’da onurlandırılıyor!  ABD’li graffiti sanatçısı ve yeni dışavurumcu ressam Basquiat’nın 120 eserinin bulunduğu retrospektif sergi Ekim 2018-14 Ocak 2019 tarihlerinde görülebilir.

Nereden Alışveriş Yapmalı?

Nous

nous

Paris modasının ikonik adresi Colette’in kapanmasının ardından ünlü mağazanın mirası “Nous”mağazasıyla devam ediyor. Türkçe’de “Biz” anlamına gelen mağaza erkek giyim ve yaşam stiline odaklanıyor.

Footpatrol 

Footpatrol

Londra’nın köklü sneakers mağazası Footpatrol Paris sokaklarında! Mağaza adres olarak Le Marais’yi tercih etti.

Passy | Maison Sarah Lavoine

Passy Maison Sarah Lavoine

İç mimar ve tasarımcı Sarah Lavoine, en yeni adresi Passy’i yine Paris’in 16.bölgesinde açtı. Dekorasyon ve tasarıma dair zevkli ürünler sizi bekliyor.

Kaynak: Jabiroo

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.