Güncel Londra Rehberi: Şehirde Neler Oluyor?

05 Ekim 2018

İngiliz asaleti, zarafet, tasarım, moda, sanat, kültür, yenilikler, yenilenenler ve hiç eskimeyenler… Londra’nın ikonik semtlerine, yükselen bölgelerine ve birbiri ardına gelen yeniliklerine yetişmek zor. Biz yine de en sevdiğimiz ve merak ettiklerimizi bir listede toparladık.

Nerede Kalmalı?

Kettner’s Townhouse

Kettner’s Townhouse

Soho House grubun Londra’daki yeni oyuncusu Kettner’s Townhouse, 33 odasıyla hayalleri süsleyen bir Londra masalının gerçeğe dönüşmüş hali. Hem restoranı hem havalı şampanya barı hem de 1920’li yılları anımsatan odalarıyla bir bütün!

Vintry and Mercer Hotel 

Vintry and Mercer Hotel

Vintry and Mercer Hotel, Londra’nın tarihi ticaret loncalarından esinlenerek şehrin en yeni lüks oteli olarak anılmaya başladı bile. Şehrin tam kalbinde yer alan otel, tarihi mirası yansıtan bölgeye yeni bir bakış açısı getiriyor.

Henrietta Hotel

Henrietta Hotel

Covent Garden’ın en çekici sokaklarından birinde, sadece 18 odasıyla açılan Henrietta Hotel şık, stil sahibi bir butik otel olarak hizmet veriyor. Londra’nın Batı yakasına Paris stilini getiren otelin sıra dışı odaları ise masalları anımsatan çizgilere sahip.

Nerede Yemeli?

Cora Pearl

Cora Pearl

2018 yazında Covent Garden’da, Henrietta Street üzerinde açılan Cora Pearl tarihi bir konakta misafirlerini ağırlıyor. Kadife yeşil banketler, ahşap mobilyalarla nostaljik bir hava estiren restoranın mutfağında ise İngiliz ve Fransız mutfakları buluşuyor.

Evelyn’s Table

Evelyn’s Table

Chinatown’da açılan Evelyn’s Table hem pub, hem restoran hem de kokteyl bar konseptini tek çatı altında buluşturuyor. Güney Avrupa yemeklerini sunan mutfağı ve samimi atmosferiyle bu sıralar top 10’de!

HIDE

HIDE

Londra yeme-içme dünyasının merakla takip edilen şeflerinden Ollie Dabbous yeni adresi HIDE ile tekrar sahnede! Piccadilly’de açılan yeni restoranı özellikle Londra’nın en geniş şarap listesine sahip olmasıyla dillerde.

Hangi Oyunlar İzlenmeli?

King Lear

King Lear

Bir efsane olan Ian McKellen, William Shakespeare’in en büyük rollerinden Kral Lear ile Duke of York’s Theatre sahnesinde. İktidar ve mülkiyetin paylaşımı konusunu işleyen dünyanın en çarpıcı oyunu bu yıl kaçmaz!

True West

True West

Game of Thrones’daki başarılı Jon Snow karakteriyle tanıdığımız Kit Harington ve Netflix dizisiyle bilinen Johnny Flynn’in başrollerini paylaştığı True West, Vaudeville Theatre’da sahnelenecek. Birbirine zıt kardeşlerin öyküsünün prömiyeri 23 Kasım’da yapılacak.

Othello

Othello

Sheakspeare’in ölümsüz eserlerinden Othello, Sheakspeare Globe Theatre sahnesinde tiyatro severlerle buluşuyor. Oyun, son kez 13 Ekim 2018 tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

Hangi sergiler Görülmeli?

Frida Kahlo: Making Her Self Up

Frida Kahlo: Making Her Self Up

V&A Müzesi’nin moda sergileri, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan kültürel etkinliklerinden biri olmuştu. Müze, 2018’de de aynı çizgide devam ediyor. Frida Kahlo’nun gardırobundaki giysilerden yola çıkarak Meksikalı sanatçıyı farklı bir açıdan tanıma fırsatını bulacaksınız. Sergi 4 Kasım 2018 tarihine kadar devam ediyor.

Yayoi Kusama: Small Pumpkin Paintings

Yayoi Kusama: Small Pumpkin Paintings

1993 yılında Venedik Bienali’ndeki çalışmasıyla tanıdığımız Yayoi Kusama’nın ” Bl Kabakları” Victoria Miro Gallery’de sergileniyor. Sekiz eserden oluşan “Yayoi Kusama: Small Pumpkin Paintings” 3 Ekim-21 Aralık 2018 tarihleri arasında görülebilir.

Michael Jackson: On the Wall

Michael Jackson: On the Wall

National Portrait Gallery, Michael Jackson için genç şarkıcının sanat üzerindeki etkisini konu alacak bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanatçının ölümünden neredeyse 10 yıl sonra, Londra’daki National Portrait Gallery’de gerçekleşecek olan proje, Michael Jackson’ın çağdaş sanatçılara verdiği ilhamı mercek altına alıyor. Sergi, 21 Ekim 2018 tarihine kadar devam ediyor.

Kaynak: Jabiroo

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.