Evdeyken Dünyaca Ünlü Müzeleri Gezmeye Devam Edin!

19 Mart 2020

Dünya ülkeleri Corona virüs (COVID-19) salgınının yayılmasını önlemek için önemler almaya devam ediyor. Sosyal mesafe, kalabalık alanlarda bulunmama, ihtiyaç olmadıkça evde zaman geçirme hepimiz için geçerli. Bu süre içerisinde müze, tiyatro, konser, yarış gibi bizi sosyalleştiren etkinlikler erteleniyor. Bu süreci sağlıkla evde geçirirken keyifli zaman geçireceğiniz dijital müze turlarını sizin için derledik. Müzeye gitmeden müzeler ekranınıza gelsin!

Natural History Museum (Londra Doğa Tarihi Müzesi), Londra – İngiltere

Londra’nın en değerli ve en çok ziyaretçi çeken müzesi Natural History Museum hem tarihsel hem de bilimsel olarak bir hazine değerinde. Müzedeki koleksiyonları ve eserleri Google Arts & Culture sitesi üzerinden görebilirsiniz.
artsandculture.google.com/partner/natural-history-museum

Musée du Louvre (Louvre Müzesi), Paris – Fransa

Dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre’daki eserleri tek bir günde gezerek bitirmek imkânsız! Şimdi Louvre Müzesi’nin internet sitesinden müzenin koleksiyonlarına ait eserlerin görsellerini inceleyebilir, müzenin farklı bölümlerini panoramik çekimlerle görebilirsiniz. Aşağıdaki linkten detaylara ulaşabilirsiniz:
www.youvisit.com/tour/louvremuseum

Galleria degli Uffizi (Uffizi Galerisi), Floransa – İtalya

Yaşayan en güzel sanat galerilerinden birisi olan Galleria degli Uffizi’de; Medici Ailesi’nin sanat koleksiyonundan Rönesans Dönemi’ne ait Floransalı büyük üstatların heykelleri ve resimleri sergileniyor. Galeride, Michelangelo, Boticelli, Donatello, Titian, Caravaggio, Leonardo da Vinci, El Greco, Rubens, Rembrant, Raphael ve Goya gibi ünlü ünlü sanatçıların eserleri yer alıyor. En kısa zamanda canlı görmek umuduyla aşağıdaki linkten Uffizi’yi sanal olarak gezebilirsiniz:
www.virtualuffizi.com/the-halls

Pergamon Museum (Bergama Müzesi), Berlin – Almanya

Berlin, Museum Island üzerindeki beş müzeden sonuncu olan Pergamon Museum aynı zamanda bu müze ada içerisindeki en iddialı mimari ve koleksiyona sahip. Alman arkeologların 19. yüzyıl sonu, 20.yüzyıl başlarında etkili oldukları Osmanlı topraklarındaki kazılardan çıkarılan eserler bu müzede sergileniyor. Çevrimiçi bu eserleri görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
artsandculture.google.com/entity/pergamon

Van Gogh Museum, (Van Gogh Müzesi), Amsterdam – Hollanda

Vincent Van Gogh’a ait en geniş koleksiyona ev sahipliği yapan müze, çağdaş sanatçıların farkını anlamak adına benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Müzede kalıcı olarak sergilenen 200’den fazla Van Gogh resmi, çizimleri ve mektupları sergileniyor. Müzede sanal tur atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum

Pera Müzesi, İstanbul – Türkiye

Bir kültür-müze noktası olan Pera Müzesi, başta Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait olan Oryantalist Resim, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri, Kütahya Çini ve Seramikleri koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. Bununla bilrikte günümüze kadar dünyanın önde gelen müze ve sanat galerileri ile işbirliği yaparak önemli sergileri ülkemize getirerek sanatseverlerle buluşturdu. Bu süreçte Pera Müzesi koleksiyonlarını takip etmek isterseniz aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:
artsandculture.google.com/partner/pera-museum

J. Paul Getty Museum (J. Paul Getty Müzesi), Los Angeles – ABD

Amerikalı petrol kralı Paul Getty’nin kurduğu J. Paul Getty Museum ruhunuzda çiçek açtıran sanat müzelerinden. Ortaçağ geleneğinden, günümüz çağdaş sanatına uzanan geniş bir sanat eseri koleksiyonuna sahip olan müzede Van Gogh, Cezanne ve Monet’nin bazı eserlerini görmek de mümkün. Müzedeki eserleri merak ediyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:
artsandculture.google.com/partner/the-j-paul-getty-museum

MASP ( São Paulo Sanat Müzesi), São Paulo – Brezilya

Museu de Arte de São Paulo, Latin Amerika ve Güney Yarımküre’nin en iyi Avrupa sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Brezilya sanatına ait çizim ve resimlere ek olarak Afrika ve Asya sanatına ait antika parçalar, dekoratif sanat eserlerinden oluşan 8000 parçalık bir koleksiyondan bahsediyoruz. Ülkenin en büyük sanat kütüphanelerinden birine de sahip olan müzeye sanal bir gezintiye çıkmak ister misiniz?
artsandculture.google.com/partner/masp

Sabancı Müzesi, İstanbul – Türkiye

İtalyan mimar Edouard De Nari’nin imzasını taşıyan tarihi binanın 2002 yılında özel müzeye dönüştürülmesiyle sanatseverlerin ufkunu açan Sabancı Müzesi de salgın nedeniyle geçici süreyle kapılarını kapattı. Değerli birçok sanatçının eserini sergileyen müzenin Resim Koleksiyonu’na ek olarak Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu, Mobilya ve Dekoratif Eserler Koleksiyonu gerçekten büyüleyici. Siz de Sabancı Müzesi’nin dijital dünyasında eserleri görebilirsiniz.
sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/digital-ssm

Rijksmuseum, Amsterdam – Hollanda

1800 yılında kurulan, Hollanda’nın en büyük tarih ve sanat müzesi olan Rijksmuseum, resim ve heykel sanatına, tarihi objeler ve fotoğraflara kadar birçok şeyi görebileceğiniz bir müze. Müze, Hollanda Altın Çağı‘na ait birçok eserin yanında Hollanda’nın en geniş sanat tarihi kütüphanesine de ev sahipliği yapıyor. Şimdilik müzeyi yerinde gezemeseniz bile eşsiz koleksiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
artsandculture.google.com/partner/rijksmuseum

İstanbul Modern Müzesi, İstanbul – Türkiye

İstanbul Modern Müzesi, geçici süreliğine kapılarını kapatmış olsa da sanatseverleri evlerinde ziyarete geliyor. 2015-2018 yılları arasında sergilenen “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyonunu 3D tur ile keşfedebilirsiniz. Sanal ortamda gezebileceğiniz sergiye buradan ulaşabilirsiniz. www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/sanatci-ve-zamani-sanal-tur

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.